به گزارش مشرق،مهدی مهدوی کیا درباره انتخاب علی کریمی به عنوان دستیار کی روش اظهار داشت: از حضور کریمی در تیم ملی خوشحال شدم و انتخاب او برای تیم ملی مفید است. کریمی به دلیل اینکه تا سال گذشته در تمرینات تیم ملی حاضر بوده، با جو این تیم آشناست و می تواند کمک کند.

وی افزود: تصمیمی که برای حضور کریمی در تیم ملی گرفته شده خیلی خوب است و قطعا کریمی کمک حال کی روش خواهد بود.

بازیکن پیشین تیم ملی در خصوص اینکه علی کریمی بلافاصله بعد از بازنشستگی وارد جرگه مربیان شد، گفت: این یک تصمیم شخصی است و باید به آن احترام گذاشت، همانطور که تصمیم من این بود که در تیم ملی جوانان و از پایه ها شروع کنم.

مهدوی کیا در خصوص حضورش در پرسپولیس یا تیم ملی، خاطر نشان کرد: فعلا مشغول فعالیت در تیم جوانان هستم. اگر این تیم به جام جهانی صعود نکند به آلمان می روم و در صورت صعود جوانان به جام جهانی تا سال آینده کنار این تیم خواهم بود.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره اینکه آیا او هم مانند علی کریمی سر تمرینات پرسپولیس خواهد رفت، تصریح کرد: در حال حاضر تمام وقتم در اختیار تیم جوانان است. قطعا اگر فرصتی داشته باشم بر سر تمرین پرسپولیس حاضر خواهم شد اما تیم جوانان تمام وقتم را به خود اختصاص داده است. برای پرسپولیس و کادر فنی این تیم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با نتایج خوب در این فصل هواداران شاد شوند.

وی در مورد تیم ملی جوانان گفت: شرایط تیم ملی جوانان رو به رشد است و اردوی کیش به ما کمک زیادی کرد. در کیش ۴ بازی دوستانه انجام دادیم که دو بازی با عراق محک خوبی برای جوانان بود. آب و هوای شرجی کیش همانند آب و هوای کشور میانمار است و این موضوع برای آشنایی با شرایط جوی به ما خیلی کمک خواهد کرد.

بازیکن سابق تیم ملی اظهار داشت: با تمام قوا در این مسابقات شرکت می کنیم و هدف ما صعود به جام جهانی است. کار سختی پیش رو داریم اما تمام تلاشمان را می کنیم تا بعد از ۱۵ سال به جام جهانی جوانان برسیم.