به گزارش مشرق، تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از ۸ هزار تماشاگر به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود پرسپولیس پایان رسید.

در ۱۰ دقیقه اول بیشتر توپ در میانه میدان در جریان بود و یک ضربه دیابارا را سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه ۱۳ مهدی مومنی در بین مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد و بعد از دریبل مدافعان پرسپولیس شوت زد که با اشتباه عجیب سوشا مکانی توپ به راحتی وارد دروازه پرسپولیس شد و اولین گل مسابقه به ثمر رسید.

در دقیقه ۱۶ دیابارا مهاجم استقلال بازهم صاحب توپ شد و پا به توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد که مدافعان این مرتبه توپ او را دفع کردند.

در دقیقه ۲۰ ضربه کرنر ارسالی پرسپولیس روی دروازه استقلال خوزستان به بنگر رسید که ضربه او به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۳ شوت مهاجمان استقلال خوزستان از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

بعد از این دقیقه پرسپولیس بر توپ و میدان مسلط شد و حملات زیادی را روی دروازه استقلال انجام داد.

در دقیقه ۳۰ مسابقه پاس زمینی مهدی طارمی به محمد عباس زاده رسید و ضربه او از داخل محوطه جریمه وارد دروازه استقلال خوزستان شد تا بازی مساوی شود.

بعد از این گل بازهم پرسپولیس حملات زیادی انجام داد.

در دقیقه ۴۵ مدافعان استقلال خوزستان روی محمد نوری مرتکب خطای پنالتی شدند و محمد عباس زاده این ضربه را تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

نیمه دوم هم با حملات استقلال خوزستان آغاز شد.

در دقیقه ۵۳ ضربه کاشته مجید حیدری با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به خارج رفت.

در دقیقه ۵۹ ضربه کاشته محمدرضا مهدوی را سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۱ ضربه کرنر هادی نوروزی روی سر محمد نوری فرود آمد که ضربه سر کاپیتان پرسپولیس با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۳ ضربه مهاجم استقلال خوزستان را مدافعان پرسپولیس از روی خط بیرون کشیدند.

پرسپولیس با شکست دادن برادر کوچک استقلال ۱۵ امتیازی شد و با یک پله صعود به رده هفتم رسید. استقلال خوزستان هم با ۸ امتیاز در رده دوازدهم باقی ماند.

این دومین برد متوالی پرسپولیس با سرمربیگری حمید درخشان است. درخشان در سه بازی که سرمربی ملوان بود.

غلامرضا جباری داور مسابقه است که پس از به صدا در آمدن سوت پایان نیمه اول به هادی خنیفر و کولیبالی، بازیکنان استقلال خوزستان را با کارت زرد جریمه کرد.

مجید حیدری از استقلال خوزستان هم کارت زرد گرفت.

*ترکیب پرسپولیس:


سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، حمید علی عسگری، میثم حسینی، رضا حقیقی، محمد نوری، هادی نوروزی، امید عالیشاه(از دقیقه ۶۲ محمد خانزاده)، مهدی طارمی(از دقیقه ۸۸ مهرداد کفشگری) و محمد عباس زاده

سرمربی: حمید درخشان

*ترکیب استقلال خوزستان:

سومایالا یاکیته، موسی کولی بالی، مجیدحیدری، محمد طیبی، میثم مجیدی، رضا کاردوست، محمدرضا مهدوی(از دقیقه ۹۰ فرزاد جعفری)، عبدالهادی خنیفر(از دقیقه ۸۴ باقر هاشمی)، یزدان عباسیان(از دقیقه ایمان باصفا)، لامین دیابارا، مهدی مومنی

سرمربی: عبدالله ویسی