گروه ورزشی مشرق،روز اول هفته دهم لیگ برتر فوتبال با بازی دو تیم ملوان انزلی و گسترش فولاد تبریز آغاز شد. در این مسابقه که در انزلی برگزار شد در نهایت ۲ تیم به تقسیم امتیازات رضایت دادند.
فردا نیز دیدارهای لیگ برتر در این هفته ادامه خواهد داشت که در مهمترین این دیدار ها تراکتورسازی در تبریز میزبان سپاهان است و استقلال هم در اصفهان به مصاف ذوب آهن خواهد رفت.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده بندی لیگ برتر

حال و هوای ملوان بحرانی ماند

ملوان بندر انزلی این روزها با حواشی زیادی همراه است و حتی صحبت هایی از تغییر کادرفنی این تیم نیز شنیده می شود. ملوانان این هفته در خانه به امید پیروزی مقابل گسترش فولاد تبریز و خروج از بحران به میدان رفتند اما این اتفاق نیافتاد تا حال و هوای این تیم همچنان بحرانی باشد.

از اتفاقات جالب این دیدار می توان به حرکت عجیب مازیار زارع اشاره کرد. پس از اینکه گسترش دروازه ملوان را باز کرد، جو ورزشگاه تختی انزلی ملتهب شد و شماری از تماشاگران ملوان علیه مازیار زارع کاپیتان تیم شان شعار دادند. زارع هم در شرایطی که برخی از تماشاگران او را تشویق می کردند، به یک باره تصمیم گرفت از زمین خارج شود و با هواداران خداحافظی کرد.

با وجود اینکه زارع تصمیمش را گرفته بود اما نصرت ایراندوست به همراه کادر فنی و بازیکنان ملوان با تلاش فراوان مانع این کار شدند و این بازیکن در میان تشویق تماشاگران دوباره به بازی برگشت. این بازیکن از سوی داور با کارت زرد جریمه شد.

زارع که بارها درخواست کرده بود، تعویضش کنند، دقیقه ۵۲ بازی گل زد تا به نوعی پاسخ شعارهای هواداران را بدهد.

در اواخر بازی نیز، هواداران ملوان علیه نصرت ایراندوست شعار سر دادند.


فرار راه آهن از شکست خانگی در دقیقه ۹۰

دیدار تیم های راه آهن و نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه در ورزشگاه اکباتان آغاز شد که جدال دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه با حساب ۲ بر ۲ به پایان رسید.

برای راه آهن در این بازی مجتبی شیری در دقیقه ۲۹ و امین منوچهری دقیقه ۹۰ گلزنی کردند و گل های نفت مسجد سلیمان را سعید سالازاده و میلاد جعفری دقایق ۳۱ و ۵۲ به ثمر رساندند.

نفت با این برد ۵ امتیازی شد و راه آهن هم با این نتیجه با ۹ امتیاز موقتا به رده دوازدهم جدول صعود کرد.


صبای قم ترمز سایپا را کشید


تیم های صبای قم و سایپای البرز در هفته دهم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۷ و ۲۵ دقیقه در ورزشگاه یادگار امام قم به میدان رفتند که این بازی با حساب یک بر صفر به سود صبا به پایان رسید.

تک گل این بازی را پیروز قربانی در دقیقه ۱۲ وارد دروازه سایپا کرد.

صبا با این برد ۱۳ امتیازی شد و موقتا به رده هشتم جدول صعود کرد و سایپا با ۱۶ امتیاز در رده چهارم باقی ماند.

پیشروی پرسپولیس درخشان به سوی صدر جدول

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از ۸ هزار تماشاگر به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود پرسپولیس پایان رسید.

در ۱۰ دقیقه اول بیشتر توپ در میانه میدان در جریان بود و یک ضربه دیابارا را سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه ۱۳ مهدی مومنی در بین مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد و بعد از دریبل مدافعان پرسپولیس شوت زد که با اشتباه عجیب سوشا مکانی توپ به راحتی وارد دروازه پرسپولیس شد و اولین گل مسابقه به ثمر رسید.

در دقیقه ۱۶ دیابارا مهاجم استقلال بازهم صاحب توپ شد و پا به توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد که مدافعان این مرتبه توپ او را دفع کردند.

در دقیقه ۲۰ ضربه کرنر ارسالی پرسپولیس روی دروازه استقلال خوزستان به بنگر رسید که ضربه او به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۳ شوت مهاجمان استقلال خوزستان از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

بعد از این دقیقه پرسپولیس بر توپ و میدان مسلط شد و حملات زیادی را روی دروازه استقلال انجام داد.

در دقیقه ۳۰ مسابقه پاس زمینی مهدی طارمی به محمد عباس زاده رسید و ضربه او از داخل محوطه جریمه وارد دروازه استقلال خوزستان شد تا بازی مساوی شود.

بعد از این گل بازهم پرسپولیس حملات زیادی انجام داد.

در دقیقه ۴۵ مدافعان استقلال خوزستان روی محمد نوری مرتکب خطای پنالتی شدند و محمد عباس زاده این ضربه را تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

نیمه دوم هم با حملات استقلال خوزستان آغاز شد.

در دقیقه ۵۳ ضربه کاشته مجید حیدری با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به خارج رفت.

در دقیقه ۵۹ ضربه کاشته محمدرضا مهدوی را سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۱ ضربه کرنر هادی نوروزی روی سر محمد نوری فرود آمد که ضربه سر کاپیتان پرسپولیس با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۳ ضربه مهاجم استقلال خوزستان را مدافعان پرسپولیس از روی خط بیرون کشیدند.

پرسپولیس با شکست دادن برادر کوچک استقلال ۱۵ امتیازی شد و با یک پله صعود به رده هفتم رسید. استقلال خوزستان هم با ۸ امتیاز در رده دوازدهم باقی ماند.

این دومین برد متوالی پرسپولیس با سرمربیگری حمید درخشان است. درخشان در سه بازی که سرمربی ملوان بود.

غلامرضا جباری داور مسابقه است که پس از به صدا در آمدن سوت پایان نیمه اول به هادی خنیفر و کولیبالی، بازیکنان استقلال خوزستان را با کارت زرد جریمه کرد.

مجید حیدری از استقلال خوزستان هم کارت زرد گرفت.

*ترکیب پرسپولیس:


سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، حمید علی عسگری، میثم حسینی، رضا حقیقی، محمد نوری، هادی نوروزی، امید عالیشاه(از دقیقه ۶۲ محمد خانزاده)، مهدی طارمی(از دقیقه ۸۸ مهرداد کفشگری) و محمد عباس زاده

*ترکیب استقلال خوزستان:

سومایالا یاکیته، موسی کولی بالی، مجیدحیدری، محمد طیبی، میثم مجیدی، رضا کاردوست، محمدرضا مهدوی(از دقیقه ۹۰ فرزاد جعفری)، عبدالهادی خنیفر(از دقیقه ۸۴ باقر هاشمی)، یزدان عباسیان(از دقیقه ایمان باصفا)، لامین دیابارا، مهدی مومنی


جدول رده بندی لیگ برتر