به گزارش مشرق، نشست خبری کارلوس کی روش و علی کریمی امروز برگزار شد.

کی روش در این نشست خبری گفت: در درجه اول به همه حاضرین خوشامد می گویم، من اینجا هستم تا علی کریمی را به عنوان عضو جدید کادر فنی تیم ملی به فوتبال ایران معرفی کنم. من این افتخار را داشته ام که با کریمی به عنوان بازیکن کار کنم. برای من افتخار بزرگی است که او را زمانی در اختیار داشتم. هیچ کس نمی تواند کارهای والای کریمی را در راه کمک به صعود تیم ملی به جام جهانی فراموش کند.

وی ادامه داد: به توصیه فدراسیون فوتبال از علی کریمی دعوت به عمل آوردیم تا به عنوان یکی از اعضای کادر فنی کنار ما حضور داشته باشد. می خواهم از او تشکر کنم که دعوت ما را قبول کرد آن هم در این برهه که از فوتبال خداحافظی کرده و پذیرفت کنار ما باشد.

کی روش تصریح کرد: شخص من و همه ما از علی کفاشیان و مهدی محمدنبی به خاطر حمایت شان و پذیرفتن این دعوت تشکر می کنیم. هدف من این است هر دانش و تجربه ای که دارم در اختیار مربیان و بازیکنان قرار دهم و این میراثرا برای آنها باقی بگذارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: از بعد سیاستگذاری فدراسیون، اواخر دی ماه تا اوایل بهمن درهای تیم ملی به روی یک مربی جوان دیگر در سطح آموزشی باز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دو هدف اصلی را مدنظر قرار می دهد، گفت: هدف اول ما بدون شک جام ملت های آسیاست. هر چه سریعتر باید بدویم، کار کنیم و تلاشمان را افزایش دهیم چرا که حریفان ما سخت مشغول ساختن خود هستند و ما هم باید همپای آنها پیش برویم.

کی روش با اشاره به رقیبان تیم ملی ایران در جام ملت های استرالیا، خاطرنشان کرد: مهمترین رقیب ما در گروه یعنی امارات است که از حالا تا پیش از بازی های جام ملت های آسیا ۷ دیدار تدارکاتی به اضافه بازی های جام خلیج فارس را هماهنگ کرده است. قطر ۶ بازی دوستانه علاوه بر بازی های جام خلیج فارس تدارک دیده است. همین شرایط را بحرین دارد و آنها ۶ بازی به همراه بازی های جام خلیج فارس خواهند داشت. ما هم باید برنامه ریزی خوبی برای آمادگی هر چه بهتر جهت حضور در جام ملت های آسیا انجام دهیم.

وی اظهار داشت: امیدوارم همه هواداران دست در دست هم کمک کنند و در مسیر آماده سازی برای جام ملت ها خوب پیش برویم. باز هم از همگی شما که اینجا هستید و علی کریمی به خاطر قبول دعوت ما تشکر می کنم و برای او در مسیر دوران مربیگری اش بهترین آرزوها را دارم.

کی روش گفت: می خواهم یک توصیه شخصی هم به کریمی بکنم، اینکه همیشه سعی کن هر چه می توانی بیشتر برنده باشی. مطمئنا هیچ مربی در جهان همیشه برنده نیست و گاهی می بازد، پس اگر این اتفاق قرار است بیفتد باید در روزی باشد که مربی روبروی تو بازنده می شود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه علی کریمی دوره مربیگری خاصی را سپری نکرده آیا انتخاب او صرفا به دلیل محبوبیتش بوده یا نه، گفت: دلایل و معیارهای ذهنی من برای این انتخاب شامل مسائل بسیاری بود. تجربیات گذشته من و جوابی که از کریمی گرفتم در این انتخاب دخیل بود. همه بازیکنان بزرگ در فوتبال دنیا پتانسیل این را ندارند که مربی بزرگی شوند اما وقتی کریمی را می بینم و کیفیت کار او در زمان بازیگری را مدنظر قرار می دهم، همچنین ویژگی های شخصیتی اش مانند مسئولیت پذیری بالا و هوش و ذکاوت لازم را می بینم به این نتیجه می رسم که انتخاب درستی داشتم.

وی افزود: من او را انتخاب کردم چون جوانی و شادابی دارد و خصوصا کسی است که می خواهد متفاوت باشد. بنابر دانشی که من داشتم و تعهدی که او در مسیر صعود تیم ملی به جام جهانی از خود نشان داد این حس را دارم و مطمئنم که او می تواند کنار من موفق باشد و من نیز می توانم تمام داشته هایم را به او منتقل کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: کریمی تشنه یادگیری و باانگیزه است و به ویژه توانایی این را دارد که تجربیات بین المللی خود را به بازیکنان منتقل کند. در مجموع فکر می کنم ما با قلبی جوان، بازیکنانی جوان و یک مربی جوان ویژگی های متفاوتی را برای تیم ملی ایجاد خواهیم کرد. منظور من از انتخاب کریمی همین معیارها بوده است.

کی روش تصریح کرد: اگر فقط محبوبیت معیار ما برای انتخاب کریمی بود این از لحاظ ذهنی به ما کمک نمی کرد و نمی توانستیم در زمین برنده باشیم. اگر قرار بر چنین معیاری بود، از بازیکنانی جهانی و با محبوبیت بین المللی مثل پله استفاده می کردیم. پس منظور ما این نبود. ما کسی را می خواستیم که انگیزه داشته باشد و هدفش شروع پرواز باشد. کریمی بال های خوبی برای پرواز دارد.