به گزارش مشرق، امیر قلعه نویی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار مقابل ذوب آهن در هفته دهم لیگ برتر ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) و تبریک سالروز ازدواج امام علی و حضرت زهرا، گفت: هفته دفاع مقدس را تبریک می گویم، اصفهان علمدار جنگ است و خیلی ها با عشق و اعتقاد برای امنیت این مرز و بوم به جنگ رفتند. شما اطلاع دارید تنها جنگی که ایران یک وجب خاک خود را از دست نداد همین جنگ تحمیلی بود و هر کاری برای این جوانان کنیم کم است.

وی افزود: احساسم را می گویم ذوب آهن یک تیم تاکتیکی است. فوتبال خوب بازی می کند و کادر مدیریتی خوبی در کارخانه و باشگاه دارد. سرمربی این تیم واقعا خوب است. در فوتبال گاهی تیم ها خوب نتیجه نمی گیرند؛ منچستریونایتد و رئال مادرید را در شروع ببینید چه شرایطی دارند. به بازیکنان گفتم یکی از ارکان قهرمانی ما بُردن ذوب آهن است. ۴ ارکان برای قهرمانی داشته باشیم یکی بازی با ذوب آهن است. امیدوارم زمین اجازه دهد بازی خوب شود.

سرمربی استقلال تاکید کرد: این تیم نقاط قوت و ضعفی دارد که ما شناسایی کردیم. ۴-۵ بازیکن مصدوم داشتیم که امشب مشخص می شود کدام بازیکن می تواند ۹۰ دقیقه یا کمتر بازی کند. نفراتی که از ما دور بودند از لحاظ بدنی خوب نبودند. برخی شیطنت می کنند، بازی قبلی ما ۱۰۷ کیلومتر آمار دوندگی بوده است اما سال قبل در همین شرایط ۹۲ کیلومتر بوده است.

وی افزود: ما بازیکنی داشتیم که ۱۱ کلیومتر دوید، این به خاطر بدنسازی خوب تیم در اول فصل است. بازی قبلی باید نتیجه ۴ بر یک رقم می خورد. فولاد خوزستان یک کرنر هم نداشت. امیدوارم بازیکنان ملی ما از لحاظ بدنی، انگیزه ای هر چه زودتر آماده شوند و همه بازیکنان در یک سطح باشند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا تیمش قاطعیت سال قبل را دارد، گفت: من سوال شما را به طور کامل متوجه نشدم. اتفاقا ما امسال برخلاف سال گذشته بهتر هستیم. ما با برخی مسائل مدارا کردیم اما خدایی امسال شرایط اینطور که می گویید نیست. هرکس که حقش است به زمین می رود. بازیکنانی که ما به تیم آوردیم با تجربه و فنی هستند. بازیکنی مثل امید ابراهیمی، شهباززاده و فخرالدینی جوان و با تجربه هستند. تنها بازی که باید واگذار می کردیم مقابل سپاهان بعد از پنالتی بود که شیرازه ما در آن مسابقه بهم ریخت. مقابل فولاد خوزستان و نفت تهران خوب بودیم. سوال شما را قبول ندارم. ما در دفاع خوب هستیم و فولاد به سمت دروازه ما نیامد. فوتبال را زیبا بازی می کنیم. به قلعه نویی گذشته بازگشتم، به علیرضا رمضانی بازی دادم. مقابل نفت مسجد سلیمان حق ما برد نبود. وقتی می بریم کسی چیزی نمی گوید اما می بازیم از بدنسازی ایراد می گیرند. هیچ تیمی در ایران ۱۰۷ کیلومتر ندویده است. برخی از نفرات ما ۱۱ کیلومتر دویدند بیش از ۵۰۰ پاس داشتیم که اکثر آن سالم بوده است. هنوز با استقلال مدنظرمان فاصله داریم و این هم به خاطر این است که بچه های ملی و چند تن دیگر مثل جاسم کرار باید خودش را به تیم برساند. شهباز زاده مقابل فولاد خوزستان ۱۱ کیلومتر دویده است. در یک تورنمنت بازیکن را می برند حداکثر فشار را می آورند. وقتی اینجا بازیکنان دارند آنقدر خوب می دوند نشان می دهد کار خوبی شده است. جا دارد از مهریزی که فوق لیسانس تربیت بدنی دارد و کار بدنسازی را در تیم ما به خوبی انجام می دهد تشکر کنم. متاسفانه بخل و حسد پدر این مملکت را در آورده است. وقتی فونداسیون ساختمان ضعیف باشد نمی توان بار زیادی روی آن گذاشت اما جا دارد از سوال خوب و فنی شما تشکر کنم. انسان باید به حرف خوب گوش دهد و از آن استفاده کند.

وی در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: محروم نداریم اما آنقدر مصدوم داریم که کار به محروم نمی رسد. تیم پزشکی به ما می گوید کدام بازیکنان می تواند برسد. بیک زاده احتمالا به دفاع وسط باز می گردد و کنار صادقی بازی می کند ذوب آهن تیمی است که در عمق خوب کار می کند. باید اجازه کار را از هافبک های این تیم را بگیریم.