به گزارش مشرق،عطار اشرفی افزود: چینی ها، کره ای ها و ژاپنی ها همیشه در طول ادوار رقابت های وزنه برداری چنین کارهایی را انجام می دهند و در آخرین لحظات و با نشان دادن جسارت و تنها برای موفقیت کشورشان و خوشحال کردن ملت خود وزنه هایی را انتخاب می کند که در تصور کسی نیست.

وی اظهار داشت: این وزنه بردار چینی در حرکت دو ضرب خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد ولی وزنه ۲۱۱ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد و برای آنکه بتواند مدال طلای دسته ۸۵ کیلوگرم را کسب کند در حرکت سوم خود با افزایش هفت کیلوگرم، وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را انتخاب کرد و با توجه به اینکه رستمی نتوانست وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سرببرد او در آخرین لحظات طلا را از مشت رستمی گرفت.

اشرفی بیان داشت: وزنه ۲۱۸ کیلوگرمی برای چینی ها بسیار سرنوشت ساز بود و بسیار جسورانه و با شهامت با این موضوع برخورد کردند.

وی ادامه داد: تعجب من اکنون از این است که چرا کیانوش رستمی کسی که مدال برنز المپیک را دارد و اصلا سابقه نداشته دو مرتبه وزنه ای را نزده باشد چرا وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را دو مرتبه نتوانست بالای سرببرد تا در عین شایستگی مدال نقره بگیرد؟

ملی پوش اسبق تیم ملی گفت: در اینجا مربیان و کادر فنی نقش بسیار مهمی دارند. باید به گونه ای با او صحبت می کردند و به او انگیزه می دادند تا او در مرتبه سوم وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سرببرد.

وی با بیان اینکه بهمن زارعی و هادی پانزوان در عین اینکه دارای دانش و تجربه خوب مربیگری هستند اما در جایگاهی نیستند که سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشته باشند، گفت: از سوی دیگر حسین رضازاده به عنوان رییس فدراسیون نباید در کار مربیان دخالت کند و در لحظات حساسی که وزنه برداران روی تخته می روند هیچ توجیهی برای حضور او در کنار ملی پوشان جز دخالت در کار مربیان وجود ندارد.

وی با انتقاد از برگزاری رقابت های رکوردگیری ملی پوشان در فاصله زمانی ۲۵ روز مانده به بازیهای آسیایی گفت: با برگزاری رقابت های انتخابی در فاصله کم به نظر من ملی پوشان از نظر قدرت بدنی دچار افت شدند و این در حالی است که آنان باید بعد از گذشت هشت ماه تمرین تمام قدرت و نیروی خود را برای بازیهای آسیایی ذخیره می کردند.