به گزارش مشرق،پس از اینکه کارلوس کی روش قراردادش را با تیم ملی فوتبال ایران تمدید کرد، یکی از مباحثمهم حضور دستیاران ایرانی در تیم ملی بود که البته با وجود آغاز کار این مربی در فوتبال ایران، همچنان از دستیاران ایرانی سرمربی پرتغالی در تیم ملی خبری نیست، هرچند که به طور عملیاتی کارهای مربوط به اردوهای تیم ملی نیز آغاز نشده است.

بر همین اساس امشب علی کفاشیان پس از جلسه اش با کی روش در جمع خبرنگاران در خصوص دستیاران ایرانی این سرمربی اعلام کرد: هم اکنون نمی توانم اسمی از مربیان بیاورم و هر موقع که این افراد حضورشان در تیم ملی قطعی شد آن را اعلام می کنیم. ۳-۴ نفر مدنظر هستند که در جلسه فردا اگر به توافق رسیدیم نام آنها را اعلام خواهیم کرد.

در همین خصوص شنیده می شود پس از تمایل کی روش برای حضور فرهاد مجیدی و علی کریمی در تیم ملی به عنوان مربی، فدراسیون فوتبال مذاکرات خود را با این دو ستاره محبوب فوتبال ایران که هر دو تقریبا به تازگی از فوتبال خداحافظی کرده اند، آغاز کرده و برای حضور آنها به عنوان دستیار کی روش در تیم ملی در انتظار پاسخ آنهاست.

مجیدی از سال گذشته برای طی کردن دوره های مربیگری راهی انگلیس شد و این دوره ها را نیز با موفقیت طی کرد، در خصوص علی کریمی نیز شنیده می شود این بازیکن سابق سرخ ها هم قرار است به زودی برای طی کردن مدارج مربی گری راهی اروپا شود تا بدین ترتیب راه رسیدن این دو بازیکن سابق محبوب برای رسیدن به تیم ملی هموارتر از همیشه شود.

البته علی کفاشیان اعلام کرد عصر فردا نام دستیاران ایرانی کارلوس کی روش اعلام خواهد شد که در صورت وجود نام کریمی و مجیدی در بین گزینه ها، به طور حتم این موضوع کمک زیادی را به محبوبیت تیم ملی در دوران جدید آماده سازی این تیم برای حضور موفق در جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا خواهد کرد.

نکته قابل توجه اینکه هر دوی این بازیکنان در زمان مربیگری کی روش از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کردند.