به گزارش مشرق،علی کفاشیان در خصوص نتایج ضعیف تیم امید ایران اظهار داشت: به هر حال تیم باید در مسابقات به میدان برود تا بتوان آن را ارزیابی کرد. در هر صورت تیم امید فعالیت خوبی از خود به نمایش نگذاشت و نتوانست نتیجه خوبی کسب کند.

وی در مورد اینکه تمام کشورها روی تیم های پایه خود سرمایه گذاری می کنند و اینکه برای تیم ملی جای نگرانی نیست که این تیم هم نتواند نتیجه بگیرد؟ یادآور شد: هیچ جای نگرانی نیست، نوجوانان ما نتایج بدی نگرفتند به هر حال بازی است، سایر تیم ها هم سال به سال کار می کنند. در رده سنی نوجوانان قهرمانی مهم نیست بلکه برای آینده فوتبال باید آماده شوند، ما مقابل کره شمالی مساوی کردیم و همان تیم قهرمان رقابت ها شد، پس حریف آسانی نبود.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: نمی توان یک تیم را دائم قهرمان دانست، ۴۷ کشور در آسیا حضور دارند که همگی تمام تلاش خود را انجام می دهند، نمی توان بقیه را ضعیف دانست ما حمایت های خود را ادامه می دهیم. تیم امید را ارزیابی خواهیم کرد قبل از مسابقات می دانستیم که نمی توان در بازی های آسیایی نتیجه گرفت، معتقدم بعضی از بازیکنان کم کاری کردند.

وی در مورد اینکه در صورت اینکه به گذشته بازگردد باز هم تصمیم بر بردن بازیکنان زیر ۲۳ سال خواهد گرفت یا خیر گفت: ما همان موقع هم می دانستیم که تیم المپیک با بازیکنان زیر ۲۳ سال نمی توانند هماهنگی لازم را به دست آورند. تیم های دیگر از بازیکنان بزرگسال خود نیز استفاده می کردند و این یک نبرد نابرابر بود. ما این تصمیم را گرفتیم و از بازیکنان زیر ۲۳ سال استفاده کردیم تا بهترین های لیگ را با تیم امید به بازی های اسیایی ببریم و شانس صعود خود را بیشتر کنیم. یک تصمیم مدیریتی بود که گرفتیم.

کفاشیان در مورد اینکه سرنوشت وینگادا چه می شود؟ تاکید کرد: ما کار وینگادا را ارزیابی خواهیم کرد، در مسابقات و تورنمنت های مختلف این کار را انجام می دهیم. اگر نتیجه گرفت به کار خود ادامه خواهد داد و در غیر این صورت با او ادامه نمی دهیم. قطعا با تیم های قوی بازی خواهیم کرد و در تورنمنت های بزرگ شرکت می کنیم تا تیم را ارزیابی کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص جلسه کی روش یادآور شد: در مورد یک سری مسائل از جمله دستیاران او صحبت کردیم. من هم اکنون نمی توانم اسمی از مربیان بیاورم و هر موقع که این افراد حضورشان در تیم ملی قطعی شد آن را اعلام می کنیم. ۳-۴ نفر مدنظر هستند که در جلسه فردا اگر به توافق رسیدیم نام آنها را اعلام خواهیم کرد.

کفاشیان در مورد اینکه آیا لیست پنج نفره ای که هیأت رئیسه اعلام کرده درست است یا خیر، تصریح کرد: ما نظرات مختلف را می گیریم و به کی روش اعلام می کنیم و او خودش در این باره تصمیم خواهد گرفت.

وی در مورد اینکه گفته تیم امید با یک اردو در بازی های آسیایی شرکت کرده و عدم نتیجه گیری تیم مشخص بوده، آیا این مسئله برای تیم ملی هم تکرار می شود یا خیر؟ گفت: ما برای تیم ملی تا جام ملت های آسیا حدود سه ماه و نیم فرصت داریم. همچنین کی روش چند سال است که با تیم کار می کند و آشنا هست. دیدید که در جام جهانی هم بازی خوبی ارائه داد. او قطعا شرایط را بهتر می داند. قرار است کی روش در جام ملت های آسیا ارزیابی شود و قطعا او خودش تیم را جمع می کند.