به گزارش مشرق، طی چند روز گذشته بحثکارت های معافیت جعلی برخی فوتبالیست ها خیلی سر و صدا ایجاد کرده تا جایی که روز گذشته شایعه شد حنیف عمران زاده هم بازیکنی است که به خدمت سربازی نرفته است. این موضوع در حالی مطرح شده که عمران زاده در تیم پاس تهران دوران خدمت سربازی خود را پشت سر گذاشت و حتی در یک مقطع کوتاه نیز به ملوان بندرانزلی رفت.

مدافع تیم فوتبال استقلال که این روزها در کلینیک دکتر امین نوروزی به درمان پای مصدوم خود می پردازد در خصوص روند پشت سر گذاشتن خدمت سربازی اش، گفت: متأسفانه وقتی یک شایعه ای مطرح می شود تر و خشک باید با هم بسوزند. محض اطلاع دوستانی که دنبال قاتل بروسلی می گردند باید بگویم من در اواخر سال ۸۳ از شاهین به پاس تهران آمدم که هدایتش بر عهده مجید جلالی بود. درست ابتدای سال ۸۴ و بعد از سیزده بدر سرباز پاس شدم و دفترچه ام را از طریق این باشگاه پست کرده و دریافت کردم.

وی تأکید کرد: برای گذراندن دوره آموزشی به پادگان مالک اشتر شهر اراک رفتم و به همراه یکی از همبازی هایم به نام میلاد میرترابی به آنجا رفتیم و از هفت و نیم صبح در صف ایستادم تا خودم را ثبت نام کنم. دوستان به من نامه ای دادند که باید واکسن می زدم و من هم به همراه میلاد میرترابی این کار را انجام دادیم.

وی تأکید کرد: تا لباس و وسایل و پتو و مدارکمان را تحویل بگیریم کلی طول کشید ولی برای اینکه تیم تمرین داشت به تهران برگشتم و فردا خودم را به پادگان معرفی کردم. اتفاقا چون قدم از همه بلندتر بود گفتند بیا مسئول ارشد آسایشگاه باش که من هم فکر می کردم خیلی خوب است اما وقتی این موضوع را قبول کردم متوجه شدم که باید شب تا صبح پُست بدهم و مراقب باشم سربازان از روی تخت ها نیفتند و در خواب راه نروند!

عمران زاده تأکید کرد: شاید برایتان جالب باشد هنگامی که در پادگان مالک اشتر اراک بودم میلاد میداوودی را در آنجا دیدم و او از دور به من می خندید و می گفت ۲۰ روز از آموزشی اش گذشته است. من هم دستشویی های پادگان را شُستم و هم رژه رفتم و کف پایم تاول زد. البته بعد از اینکه در پاس با دنیزلی به مشکل خوردم به مدت نیم فصل به صورت مأموریتی به انزلی و ملوان رفتم و حتی یک ماه درگیر نامه های اعزامی ام بودم. در این یک ماه در تمرینات عضلاتم پاره شد و به تمرین ملوان هم نمی رفتم. ولی یک روز با من تماس گرفتند و گفتند اگر خودت را به تمرینات ملوان معرفی نکنی مجبوریم پژمان را سراغت بفرستیم تا لب ساحل پست بدهیم و من هم از ترس خودم را به تمرینات ملوان معرفی کردم. در همان جا بود که تقریبا خدمتم رو به پایان بود که آقای مجید جلالی از پاس رفت و همایون شاهرخی به جای او آمد. از باشگاه به من گفتند که باید به پادگان نیروی انتظامی واقع در اتوبان کردستان روبه روی ورزشگاه آرارات بروم و برگه سیزده امضا را جمع کنم. یک روز از هفت و نیم صبح به آنجا رفتم و تا ساعت سه بعدازظهر فقط توانستم هشت امضا جمع کنم. وقتی به محل تمرین رسیدم همایون شاهرخی عصبی شد و گفت چرا نیم ساعت دیر آمدی که من هم گفتم دنبال امضا جمع کردن برای کارت پایان خدمتم بودم. او بلافاصله سرپرست ما آقای ملاسعیدی را صدا کرد و گفت عمران زاده که نباید به دنبال امضا جمع کردن برود. خودتان این کار را برایش انجام دهید.

وی تأکید کرد: بعد از ۲۰ روز بود که آجرلو من را صدا کرد و گفت به باشگاه بیا تا با تو صحبت کنم. او برای آنکه قرارداد من را با پاس تمدید کند از من خواسته بود که به آنجا بروم و اتفاقا به مدت دو سال هم قراردادم را تمدید کردم. سپس یک سرهنگ در ورزشگاه دستگردی من را صدا کرد و گفت این نامه را امضا کن تا کارتت را تحویل بدهیم که بلافاصله بعد از امضا پاکتی به من داد که کارت پایان خدمتم در آن بود. همه این توضیحات را دادم که بگویم برخی ها بدون اطلاع در مورد اشخاص قضاوت نکنند.

عمران زاده در خصوص خاطرات خود از خدمت سربازی گفت: سرتاسر سربازی به خصوص در دوران آموزشی خاطره است ولی در زمانی که در لیست ۱۸ نفره پاس حضور نداشتم شب ها از ساوه به اراک می رفتم تا در تیم فوتبال پادگان مالک اشتر بازی کنم. اتفاقا بلافاصله بعد از بازی خودم را به تهران می رساندم و مستقیما در تمرینات پاس حاضر می شدم.

وی افزود: من نه پدرم از مادرم جدا شده و نه کارت معافیت گرفته ام. من خدمت سربازی را دو سال در تیم های پاس و ملوان پشت سر گذاشته ام و اصلا به این خاطر به پاس رفتم که خدمتم را پشت سر بگذارم. در حالیکه می دانستم در آن سال شاید کمتر به من بازی برسد. چون بازیکنانی مثل هادی شکوری، احمد کاظم، مهدی هاشمی نسب، بهروز رهبری فرد، بیژن کوشکی و علی جان ملکی در آنجا حضور داشتند و اصلا به من بازی نمی رسید اما با وجود پیشنهاد چشمگیر از فولاد خوزستان در زمان لوکا بوناچیچ پاس را انتخاب کردم. حالا هم امیدوارم شایعه سازان دست از سر من یکی بردارند.

عمران زاده در ادامه خاطر نشان کرد: این داستان خدمت و کارت معافیت فوتبالیست ها هم مثل لبنیات های روغن پالم دار شده است! چون آقایان گفتند فقط ۶ شرکت از این روغن ها استفاده می کنند ولی هیچ وقت مردم را روشن نکردند که این شرکت ها چه اسمی دارند تا مردم محصولاتشان را نخرند. حداقل سازمان نظام وظیفه یکبار هم که شده رسما اسامی سربازان را اعلام کند تا اینقدر شایعه سازی نشود. امروز عکس من روی جلد یکی از روزنامه ها بود که نوشته اند باید به سربازی بروم در حالی که آقایان اطلاعاتی در موردم نداشتند. کدام آدمی وقتی ۶ سال در تیم های نظامی بازی کرده خودش را سرباز نمی کند؟ من ۴ سال در پاس تهران، یک نیم فصل در ملوان و یک سال و نیم هم در پاس همدان بازی کردم و آنوقت برای سربازی اقدام نکنم؟ شاید دوستان فکر می کنند من برای دوره PHD اقدام کرده بودم و نمی خواستم لب مرز خدمت کنم، به همین دلیل اسم من را هم در بین بازیکنانی که سربازیشان مشکل دارد آورده اند.

وی در خصوص آخرین شرایط خود نیز گفت: خوشبختانه دردم را فراموش کرده ام و قرار است یا امروز یا شنبه در تمرینات حاضر شوم. امیدوارم با بازگشتم بتوانم به استقلال کمک کنم.