به گزارش مشرق، تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته(سه شنبه) در هفته پنجم لالیگا موفق شد میهمان خود، الچه را با نتیجه قاطع ۵ بر یک شکست دهد که در این پیروزی کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی کهکشانی ها با چهار گلی که به ثمر رساند بیشترین سهم را داشت.

با این چهار گل رونالدو نه تنها شمار گل هایش در این فصل لالیگا را به ۹ گل(مجموعاً ۱۰ گل در تمامی رقابت های این فصل) افزایش داد بلکه جای سانتیانا، ستاره پیشین رئال مادرید را در رده سوم جدول برترین گلزنان تاریخ رئال مادرید گرفت.

گل های رونالدو به الچه، مجموع گل های لالیگایی او در رئال مادرید را به عدد ۱۸۷ رساند که یکی از گل های به ثمر رسیده توسط سانتیانا(مهاجم دهه های هفتاد و هشتاد رئال مادرید) بیشتر است. حالا تنها رائول گونزالس، کاپیتان پیشین کهکشانی ها و آلفردو دی استفانو اسطوره فقید رئال مادرید نسبت به رونالدو گل های بیشتری برای رئال مادرید در لالیگا به ثمر رسانده اند. رائول ۲۲۸ بار و دی استفانو ۲۱۶ بار برای کهکشانی ها در لالیگا گلزنی کرده اند.

رونالدو ۱۸۷گل لالیگایی خود را در ۱۶۹ بازی به ثمر رسانده در حالی که سانتیانا ۱۸۶ گلش را در ۴۶۱ بازی به ثبت رساند. همچنین رونالدو به اولین بازیکن تاریخ رئال مادرید تبدیل شد که در سیزده بازی خانگی متوالی این تیم گلزنی می کند. پیش از این پاهینیو(مهاجم اسپانیایی دهه چهل و پنجاه رئال مادرید) با گلزنی در ۱۲ بازی خانگی متوالی کهکشانی ها رکورددار بود.

گل های رونالدو در سیزده بازی خانگی اخیر رئال مادرید به ترتیب برابر تیم های مالاگا، سویا، رئال سوسیه داد، سلتاویگو، گرانادا، لوانته، بارسلونا، رایو وایکانو، اوساسونا، والنسیا، کوردوبا، اتلتیکومادرید و الچه به ثبت رسیده اند.

رونالدو در رئال مادرید بیش از تمام تیم هایی که برای آنها توپ زده، پیروز شده است. او در پیراهن کهکشانی ها از ۲۵۴ بازی که به میدان رفته، ۱۸۸ بار برنده میدان را ترک کرده است(۷۴ درصد). این آمار در حالی است که او در ۲۹۲ بازی اش برای منچستریونایتد ۱۸۶ پیروزی کسب کرد(۶۳ درصد) و در ۳۱ بازی خود برای اسپورتینگ لیسبون هم ۱۳ پیروزی داشت(۴۲ درصد).

از ۱۸۸ پیروزی که رونالدو به همراه رئال مادرید کسب کرده، ۱۳۰ برد در لالیگا، ۳۷ پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا، ۱۹ پیروزی در جام حذفی اسپانیا، یک پیروزی در سوپرجام اروپا و یک پیروزی در سوپرجام اسپانیا بوده است.