به گزارش مشرق، ماتیاس چاگو قبل از شروع چهاردهمین دوره لیگ برتر به فولادخوزستان آمد تا بتواند در خط هافبک این تیم به میدان برود. این بازیکن سابقه حضور در تیم های دینامو زاگرب و لوکوموتیو زاگرب را دارد. چاگو دارای اصلیتی کامرونی است.

وی در مورد مسائل مختلف فولاد خوزستان و فوتبال ایران صحبت های زیر را انجام داد.

از شرایط خودت در فولاد خوزستان راضی هستی؟

بله، وضعیت خوبی دارم و از زندگی و بازی در این شهر راضی ام. در دو مسابقه پایانی مقابل گسترش فولاد و استقلال پیروز شدیم و از لحاظ روحی وضعیت خوبی داریم. خوشبختانه با بازیکنان تیم ارتباط خوبی برقرار کردم و احساس غریبی نمی کنم. همه چیز مطلوب است و از اینکه برای فولاد خوزستان بازی می کنم بسیار خوشحال هستم. با توجه به موقعیتی که در فولاد دارم و آن را برای شما شرح دادم از حضور در این تیم رضایت دارم.

با آب و هوای گرم اهواز کنار آمده ای؟

واقعا اینجا هوا بسیار گرم است اما چند ماهی از حضورم در این شهر می گذرد و آرام آرام توانسته ام با این وضعیت کنار بیایم. می دانم با شروع فصل جدید از شدت گرما کاسته می شود و این مسئله هم برایم مشکل ساز نیست.

رابطه ات با دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد خوزستان چطور است؟

اسکوچیچ یک مربی بزرگ است. او سال ها در کراواسی و اسلوونی مربی گری کرده و نمی توانم بگویم کم تجربه است. او به خوبی می داند به چه نحوی با بازیکنان ارتباط برقرار کند و به لحاظ فنی اشراف کاملی به مسائل تیم دارد. خوشبختانه وضعیت تیم بسیار خوب است و همه چیز به خوبی پیش می رود.

در یک مسابقه حساس مقابل استقلال یک بر صفر پیروز شدید این بازی چطور بود؟

قبل از اینکه به تهران برویم مربی تیم شرایط استقلال را برایمان ترسیم کرد. می دانستیم بازی سختی داریم و استقلال تیمی پُرمهره است و آنها از قدرت های فوتبال ایران هستند. ما امتیازاتی را از دست داده بودیم و اگر می خواستیم همچنان جزو مدعیان باشیم باید در این دیدار به پیروزی می رسیدیم. بازی خوبی انجام دادیم و مستحق کسب سه امتیاز بودیم و توانستیم با شایستگی استقلال را شکست دهیم.

به نظرت فولاد خوزستان می تواند قهرمانی سال قبل را تکرار کند؟

اینکه بخواهیم از حالا قهرمانی در لیگ برتر را پیش بینی کنیم کار خوبی نیست. فوتبال واقعیتی از زندگی است که یک تیم در یک روز خوب است و در روز دیگر عملکرد مناسبی ندارد، پس از حالا نمی توانیم در مورد قهرمانی حرف بزنیم. آنچه که در فولاد دیدم این است که آنها تیمی خوب با بازیکنان جوان و با استعداد هستند. البته در این میان مشکلاتی هم داریم. ما تیم جوان و سرعتی هستیم اما در حال حاضر تعدادی از بازیکنان ما مشکل سربازی دارند و از مصدومیت رنج می برند. به طور کلی باید بگویم استعداد در تیم ما حرف اول را می زند و اگر همین نفرات به توصیه های کادر فنی عمل کنند می توانیم کار بزرگی انجام دهیم.


حرف از بازیکنان سرباز زدید، مشکلی که این روزها زبان زد شده است. آیا اتفاق مشابهی به این شکل را در خارج از کشور دیده بودی؟

تا به حال با چنین مشکلی هرگز روبه رو نشده بودم. در کشورهایی که من بازی می کردم قانون به شکل دیگری بود و اینکه بازیکنان بخواهند دچار این مشکل شوند و هیچ وقت مشاهده نکرده بودم. به هر حال قانون در ایران به این شکل است و این شرایط به وجود آمده است.

فکر نمی کنی در صورت نبود همین سربازهای فولاد خوزستان دچار مشکل شوید؟

به هر حال این نفرات بازیکنان تاثیرگذاری هستند. ما بازیکن خوبی مثل بختیار رحمانی را به دلیل مشکل سربازی در اختیار نداریم. اما جوانان فولاد می توانند با تمرین خوب و تلاش بیشتر به شرایط قابل قبولی برسند هرچند که باز هم تاکید می کنم کار سختی داریم. در هر باشگاهی اگر چند مهره کلیدی خارج شود پر کردن جای آن ستاره ها سخت است چراکه در خیلی از بازی های حساس همین ستاره ها بازی را به سود تیم رقم می زنند.

بازی مقابل نفت تهران را چطور ارزیابی می کنی؟

در لیگ ایران همه بازی ها دشوار است، انگیزه ما در هر مسابقه رسیدن به پیروزی است. ما با نفتی بازی داریم که قدرت بسیار خوبی دارد اما در خانه و با حمایت هواداران و میل بیشتر ما نسبت به کسب پیروزی می توانیم پیروز شویم و همه چیز دست به دست هم می دهد تا این موفقیت رقم بخورد.

به عنوان سوال پایانی شناخت تو از تیم ملی ایران و کارلوس کی روش چقدر است؟

بیشتر از اینکه بخواهم بازیکنان ملی پوش ایران را بشناسم، کارلوس کی روش را می شناسم که یک مربی سرشناس است. خوشحالم که او بازی های ما را می بیند و در بازی تیم مان با استقلال نیز در ورزشگاه حضور داشت. خوشحالم بازیکنان ما مدنظر او قرار گرفته اند و شنیده ام نفراتی هم به تیم ملی دعوت شده اند. کی روش مربی بزرگی در فوتبال است که هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفته و می تواند این تیم را موفق کند.