به گزارش مشرق، آریا گراسا اعلام کرد که باید راهی هوشمندانه برای حل مشکل حضور بانوان در بازی ها در ایران اندیشیده شود اما FIVB نمی تواند به صورت مستقیم در مساله حضور آنها در ورزشگاه دخالت کند. این اظهارات بعد از درخواست ها برای شرکت زنان در ورزشگاه های میزبان رقابت های والیبال بیان شد.

گراسا اعلام کرد که FIVB قدرت لازم برای تغییر نظر ایران را ندارد. با این حال آنها در حال مذاکره با دولت ایران از طریق فدراسیون والیبال ایران هستند و سعی می کنند تا اهمیت حضور زنان در استادیوم ها را اعلام کنند.

گراسا در این باره گفت: ما نمی توانیم کاری کنیم چون ایران کشور ما نیست. با این حال مذاکراتی با دولت ایران انجام داده و اهمیت حضور زنان در ورزشگاه را بازگو کرده ایم. نمی توانم بر خلاف فرهنگ و مذهب مردم کشوری عمل کنم اما می توان در این میان راه هوشمندانه ای پیدا کرد. مثلا این که زن ها در یک طرف سالن و مردها در طرف دیگر سالن باشند. پیام های زیادی دریافت کرده ام. باید راهی به جز دخالت در فرهنگ یک کشور پیدا کنیم. این مشکلی برای فدراسیون والیبال ایران است. تلاش می کنیم از سوی فدراسیون والیبال تغییرات مثبتی ایجاد کنیم. ما مستقیم با دولت مذاکره نمی کنیم و از طریق فدراسیون این کار را انجام می دهیم. نمی توانم به ایران بگویم که چه کار کند؛ زیرا این مسائل مربوط به مذهب و فرهنگ ایران است و نمی توانم در آن دخالت کنم. تنها کاری که می توانم انجام دهم مذاکره با فدراسیون والیبال ایران است.