به گزارش مشرق، سیدرضا افتخاری درباره ارزیابی اش از چهار هفته ابتدایی لیگ برتر فوتسال اظهار کرد: من با خسوس کاندلاس هم در اینباره صحبت کردم. او هم تایید کرد که کیفیت بازی های لیگ پایین تر آمده است. این به نوع تمرینات و آموزش مربیان بر می گردد. به نظرم مربیان باید سطح بازی های را بالاتر ببرند.

وی افزود: البته فعلا تازه چهار هفته از لیگ گذشته و احتمالا هر چه رو به جلو برویم، مسابقات با هیجان بیشتر و کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

رئیس کمیته فوتسال در ادامه به برنامه این کمیته برای برگزاری یک دوره آموزشی برای مربیان لیگ برتری زیر نظر خسوس کاندلاس اشاره کرد و گفت: با خسوس به این جمعبندی رسیدیم که در یک فرصت مناسب تمام مربیان لیگ برتری را دعوت کنیم تا در یک کلاس دو روزه شرکت کنند. خسوس می تواند در بخش آموزش هم برای ما موثر باشد.

افتخاری همچنین تصریح کرد: بعضی از مربیان با روش های سنتی و قدیمی کار می کنند. در حالی که فوتسال دنیا مدرن شده است و خوب نیست که ما هنوز از تاکتیک های قدیمی استفاده کنیم. برای همین است که دنبال دعوت مربیان برای حضور در کلاس خسوس کاندلاس هستیم. ما می خواهیم سبک بازی ها را عوض کنیم.

وی ادامه داد: روشی که بعضی از مربیان لیگ بازی می کنند، نهایتا تا مرحله یک چهارم نهایی آسیا یا نیمه نهایی جواب می دهد. در این مراحل بعد از مواجهه با تیم های تایلندی و ژاپنی حذف می شویم. واقعا تاکتیک سنتی برای فوتسال ایران جوابگو نیست.

" خیلی از مربیان لیگ برتری خسوس کاندلاس را قبول ندارند و قطعا در کلاس آموزشی وی حضور نخواهند داشت ". افتخاری در این خصوص گفت: آنهایی که به این کلاس نیایند، قطعا در آینده هم شکست خواهند خورد. البته در همین شروع لیگ هم عیار خیلی از مربیان مشخص شده است.

رئیس کمیته فوتسال درباره وضعیت کمیته فنی فوتسال و حضور افراد دیگر از جمله وحید شمسایی در این کمیته، تصریح کرد: احتمالا هفته آینده جلسه کمیته فنی تشکیل شود. فعلا عضو جدیدی به این کمیته اضافه نشده است. وحید شمسایی هم فعلا جوان است!

افتخاری در پایان درباره وضعیت حضور تیم ملی فوتسال در مسابقات گرندپری برزیل هم گفت: هنوز هیچ چیزی مشخص نیست. ما هم تقویم مسابقات لیگ را عوض نکردیم تا دعوتنامه رسمی به دستمان برسد و آن وقت در مورد بازی های لیگ تصمیم خواهیم گرفت.