به گزارش مشرق،در حالی که در محافل خبری نام بازیکنان مطرح دیگری هم بگوش می رسد که ممکن است در فهرست معافیت های ابطالی قرار گیرند و البته نفراتی چون بختیار رحمانی، آرش افشین و سینا عشوری هم قبلا در این لیست قرار داشتند، این پرسش بی پاسخ هم وجود دارد که تکلیف چنین افرادی چیست؟

بر اساس آیین نامه نقل و انتقالات، هر بازیکن در نیم فصل فقط می تواند برای یک تیم به میدان برود پس بازیکنانی که در نیم فصل اول برای تیم خود در لیگ برتر حتی یک دقیقه به میدان رفته اند، نمی توانند تا نیم فصل، تیم های نظامی لیگ برتری را همراهی کنند. علی حمودی، ماهینی و سینا عشوری چنین وضعیتی دارند و اگر تاریخ اعزام به خدمت آنها تا قبل از نیم فصل باشد یا باید روانه خدمت سربازی در پادگان ها شوند و بعد در نیم فصل در صورت موافقت تربیت بدنی نیروهای مسلح به تیم های نظامی لیگ برتری بپیوندند یا اینکه روانه تیم های لیگ یکی شوند. در این بین گفته می شود سینا عشوری به عنوان سهمیه فجر سپاسی معرفی شده است.

این بازیکن اما معتقد است می تواند ماجرا را بگونه دیگری حل کند. وی وکیل استخدام کرده و با توجه به اینکه قبلا در شورای عالی پزشکی، یکبار معاینه و معاف شده است، معاینه مجدد او بر خلاف قانون بوده و با رای دیوان عدالت اداری می تواند به میادین و تیم ذوب آهن برگردد و کارت معافیت مجدد دریافت نماید.
دو تیم ملوان و تراکتور سازی در فهرست فعلی بزرگسالان خود به ترتیب سه و دو نفر جا دارند که البته فسخ قرارداد علا عبدالزهرا، سهمیه خالی فهرست تبریزی ها را هم به عدد سه رسانده است. این تیم ها در صورت داشتن جای خالی در نیم فصل می توانند ۶ بازیکن به خدمت بگیرند.

فهرست بزرگسالان ملوان:
ابوالحسن جعفری، یوسف زاده، آهی، رافخایی، معبودی، مازیار زارع، محسن یوسفی، غلامین، یعقوبی، فلاحتچی، اولادی، دلاوری، گلزاری، اعتمادی و پورغاز(۱۵ نفر)

فهرست بزرگسالان تراکتور:
لک، کامدار، آل نعمه، ادینهو، گردانی، شفیعی، نوش صوفیانی، نریمان جهان، شیروند، بهزادی کریمی، دلیر، ابراهیمی، ایرانپوریان، کیانی، میرهانی هاشمی، علاعبدالزهرا(جداشده)(۱۶ نفر)