به گزارش مشرق، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران افزود: تا به حال چنین نتیجه ای را سراغ ندارم. این نتیجه برای فوتبال ایران فاجعه بود. ما از ویتنام باختیم و با قرقیزستان مساوی کردیم و در یک گروه آسان سوم شدیم. من در طول ۵۰ سالی که در فوتبال ایران هستیم چنین نتیجه ضعیفی را از تیم ملی سراغ ندارم.

پروین افزود: آن زمان که می گوییم مربی خوب خارجی بیاورید به خاطر همین روزهاست. شما کی روش را ببینید به هر حال در نتیجه گیری با تیم ملی خوب بوده، ولی وینگادا با تیم امید چه کار کرد؟ من نمی دانم چرا منصوریان را عوض کردند؟! او داشت با تیم امید خوب کار می کرد و نباید عوض می شد. نمی دانم برای این رفت و آمدها چه کسی تصمیم می گیرد که این گونه به فوتبال ایران لطمه می زند.

وی در مورد اینکه آیا باید وینگادا را برای بازی های مقدماتی المپیک حفظ کنیم یا نه، گفت: وینگادا بماند که باز هم المپیک نرویم؟ به هر حال وقتی هر مربی بعد از یک تورنمنت مهم نتیجه نمی گیرد باید در مورد او تجدیدنظر شود و وینگادا هم از این قاعده مستثنی نیست. او با تمام بازیکنان خوبی که در اختیار داشت نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و یک آبروریزی برای فوتبال ایران برجا گذاشت. حالا بیاییم او را تا المپیک نگه داریم؟

پروین تاکید کرد: ما در بازی های آسیایی اینچئون هم فوتبال را باختیم، هم اخلاق را. حالا شاید بشود رفتار خان زاده را توجیه کرد که او خسته و عصبی بوده و بعد از خوردن ۴ گل کنترل خود را از دست داده، اما بیرون از زمین چه اتفاقی افتاد که ما ۴ گل از ویتنام خوردیم و تا دقایق آخر بازی با قرقیزستان بازنده بازی بودیم؟

وی تصریح کرد: به نظرم فدراسیون باید در مورد وینگادا تجدیدنظر کند و با ارزیابی دوباره عملکرد او بهترین تصمیم را برای تیم امید بگیرد تا دوباره در آستانه بازی های مقدماتی المپیک به «چه کنم چه کنم» نیفتیم که تیم ما نتیجه نگرفت و باز به المپیک نرسید.

سرمربی اسبق پرسپولیس در بخش دیگری از سخنان خود در مورد وضعیت این تیم در لیگ برتر اظهار داشت: با بردی که پرسپولیس مقابل راه آهن به دست آورد، تیم از نظر روحی شرایط خوبی پیدا کرد و کادر فنی هم به اوضاع مسلط شدند و به نظرم با یکی - دو برد دیگر تیم به شرایط ایده آل برمی گردد و می تواند جایگاه خود را در بالای جدول پیدا کند.

پروین با بیان اینکه یکی از مشکلات پرسپولیس کمبود بازیکنان کارآمد است، اظهار داشت: به هر حال این تیم اول فصل خوب یارگیری نکرد و چند بازیکن اصلی خود را هم از دست داد و همین مشکلات باعثشد پرسپولیس شروع خوبی در لیگ نداشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات مالی اجازه نداد تا اول فصل دایی تیمش را خوب ببندد، گفت: به هر حال دایی تلاش خودش را کرد، ولی نگذاشتند تا او آن طور که می خواهد یارگیری کند، دست آخر دایی هم به خودش ظلم کرد و هم به پرسپولیس که امیدوارم با تغییر کادر فنی این تیم بتواند مشکلات را پشت سر بگذارد و به روزهای اوج خود بازگردد.

پروین با انتقاد از نحوه برخورد و برکناری علی دایی گفت: دایی یکی از اسطوره های فوتبال ماست و نباید با او اینگونه برخورد می شد. به هر حال جابجایی سرمربی راه و روش دارد و می شد خیلی راحت با برگزاری یک جلسه معارفه سرمربی تیم را عوض کرد، اما آقایان چون ورزشی نیستند رسم و رسوم کار را نمی دانند و یا حداقل نمی خواهند بدانند.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس همچنین به بحثاسپانسر این تیم اشاره کرد و یادآور شد: من می خواهم به مسئولان باشگاه پرسپولیس هشدار بدهم که آنها نمی توانند با هر اسپانسری قرارداد امضا کنند، چون پرسپولیس با بانک رسالت قرارداد دارد و آقای پوستی در ریز اتفاقات عقد قرارداد هست. اگر پرسپولیس قصد دارد اسپانسر دیگری بگیرد، باید اول قرارداد بانک رسالت را فسخ کند و بعد دنبال اسپانسر جدید باشد، چون این احتمال وجود دارد که آنها شکایت کنند و برای پرسپولیس دردسر درست شود.

پروین تاکید کرد: بانک رسالت حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به پرسپولیس کمک مالی کرده و قطعا به این راحتی از پولی که در اختیار باشگاه گذاشته نخواهد گذشت و من همین جا هشدار می دهم هرگونه مذاکره ای با اسپانسر جدید می تواند برای پرسپولیس دردسرساز شود.

سرمربی سابق سرخ پوشان در بخش پایانی سخنان خود درباره علی کریمی و احتمال بازگشت او به پرسپولیس گفت: اگر کریمی بتواند به پرسپولیس کمک کند، خوب است و حضور او از نظر روحی می تواند کمک خوبی به پرسپولیس باشد، اما فکر می کنم او از فوتبال خداحافظی کرده و دیگر قصد بازی کردن ندارد، هر چند حضور او در کادر فنی هم می تواند کمک خوبی به پرسپولیس باشد.

پروین در مورد اینکه آیا پرسپولیس می تواند با این شرایط در دربی تهران موفق باشد یا خیر، گفت: من فکر می کنم با یکی - دو برد دیگر پرسپولیس به لیگ برمی گردد و از نظر روحی شرایط این تیم بسیار مساعد خواهد شد و تیمی جلودار آن نخواهد بود. البته استقلال هم تیم خوبی است و قلعه نویی توانسته بازیکنانی خوبی را کنار هم قرار دهد. البته این تیم هم ۲ هفته است که می بازد و قشنگی فوتبال به همین برد و باخت هاست، اما من فکر می کنم با شوکی که به پرسپولیس وارد شده آنها می توانند مقابل استقلال نتیجه بگیرند و حتی برنده بازی باشند.

منبع: ایلنا