به گزارش مشرق،غلامحسین پیروانی پس از حذف عجیب و بحثبرانگیز تیم ملی امید ایران در بازی های آسیایی افزود: من در ۲ مسابقه تیم امید مقابل ویتنام و قرقیزستان فوتبالی از تیم امید ندیدم و این تیم برنامه و نظم تیمی نداشت و نتایج هم نشان داد تیم ما خیلی کار دارد و باید دوباره سازماندهی شود.

پیروانی افزود: نمی خواهم با بغض و کینه صحبت کنم، ولی کادر فنی هم خودش می داند نتایج تیم امید در اینچئون فاجعه آمیز بود و علاوه بر این اتفاقات حاشیه ای که برای تیم افتاد باعثشد تا ما هم فوتبال را ببازیم و هم اخلاق را.

وی تاکید کرد: شما موی بازیکنان تیم امید را نگاه کنید. کی تیم های ما اینگونه بودند؟ تیم ما به جای فوتبال حاشیه داشت. متاسفانه آبروی یک مملکت هم به خاطر رفتار یکی از مسئولان تیم رفت و کسی هم به خاطر این آبروریزی از مردم عذرخواهی نکرد.

سرمربی سابق فجرسپاسی با بیان اینکه همواره روی مسائل انضباطی و اخلاقی داخل تیم حساس بودم، یادآور شد: خاطرم هست قبل از بازی های آسیایی گوانگژو سید مهدی رحمتی موهای بلندی داشت و به خاطر همین به او گفتم تا موهایت را کوتاه نکنی نمی توانم تو را به بازی های آسیایی ببرم. او هم به حرف من احترام گذاشت و موهایش را کوتاه کرد و نشان داد به نظم تیمی پایبند است، ولی در تیم امید دیدید بازیکن به سینه حریف می زند و کسی جلودارش نیست.

پیروانی تاکید کرد: خانزاده فوتبالیست حرفه ای است و در تیم ملی بوده و این گونه رفتارها از او پذیرفته نیست و مسئولان و بزرگترهای تیم باید با او برخورد جدی می کردند.

سرمربی سابق تیم امید تاکید کرد: متاسفانه تیم ما از نظر فنی هم سازماندهی لازم را نداشت و هر کسی کار خودش را می کرد و نظم تیمی در بین نفرات تیم وجود نداشت وگرنه ویتنام و قرقیزستان حریفانی بودند که بخواهیم در این گروه سوم شویم.

وی با اشاره به نتایج تیم امید در بازی های آسیایی گوانگژو گفت: ما به ژاپن و کره ای باختیم که اولی قهرمان بازی های آسیایی شد و دومی مدال برنز المپیک را گرفت، ولی امروز کار ما به جایی کشیده که به ویتنام می بازیم و مقابل قرقیزستان تن به تساوی می دهیم.

پیروانی با بیان اینکه با این شرایط صعود تیم امید به المپیک غیر ممکن است، گفت: تیم امید خیلی کار دارد و باید نوع تمرینات، سازمان تیمی و… تغییر کند تا بتوانیم از بازیکنان مستعدی که داریم بهتر از این بازی بگیریم.

وی در مورد ادامه همکاری با وینگادا گفت: این به نظر فدراسیون فوتبال بستگی دارد و آنها باید عملکرد او را ارزیابی کنند و ببینند می توانیم با او به المپیک صعود کنیم یا خیر. البته وینگادا مربی خوبی است و با تیم ملی عربستان قهرمان جام ملت های آسیا شده و در تیم های باشگاهی پرتغال مربیگری کرده و این گونه اتفاقات در فوتبال وجود دارد.

پیروانی پیرامون اتفاقات حاشیه ای که یکی از مسئولان کادر سرپرستی تیم امید مرتکب شد نیز گفت: ما مدعی هستیم پیرو امیر المومنین هستیم و از الگوهای اسلامی پیروی می کنیم، پس نباید اجازه بدهیم یک نفر این گونه با رفتار ناشایست خود آبروی یک ملت را به بازی بگیرد. به نظر من چنین رفتارهایی در شأن ملت بزرگ ایران نیست و باید مسئولان با جدیت با آن برخورد کنند و به قول شاعر:

با ادب باش که تکلیف جوانان ادب است / فرق بین بنی آدم و حیوان ادب است

منبع: ایلنا