به گزارش مشرق، بهروز منتقمی در خصوص انتخاب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، جلسه روز شنبه با امیر خادم، واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی و تغییرات کادر فنی صحبت هایی کرد که در زیر می خوانید.

قرار است در اولین جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص انتخاب مدیرعامل باشگاه بحث، بررسی و تصمیم گیری شود. فکر می کنید در این جلسه نتیجه ای حاصل می شود؟

هیات مدیره زمانی که تشکیل جلسه می دهد موضوعات مختلفی مورد بحثقرار می گیرد، بحثانتخاب مدیرعامل هم شاید یکی از این موارد باشد، اما سرپرست باشگاه همان حکم مدیرعامل را دارد و اگر بخواهند مدیرعامل انتخاب کنند این بستگی به نظر هیات مدیره دارد.

احتمال دارد که شما به عنوان مدیرعامل انتخاب شوید؟

به هر حال باید جوانب موضوع را بررسی کنم و هر احتمالی وجود دارد.

یعنی امکان مدیرعامل نشدن شما وجود دارد؟


بله این احتمال هم هست که قبول نکنم مدیرعامل پرسپولیس شوم.

دلیل این احتمال عدم قبولی چیست؟ آیا موضوع خاصی است که باعثشده شما از پذیرفتن این سمت سر باز بزنید؟


شاید تفاهم هایی حاصل نشود اما باید بگویم موضوع خاصی وجود ندارد چراکه اگر مسئله حادی وجود داشت حتی سرپرستی را هم قبول نمی کردم. به هر حال همه موارد باید مدنظر باشد، شاید بحثانتخاب مدیرعامل حتی در جلسه هم مطرح نشود و شاید هم این انتخاب صورت بگیرد و باید ببینیم در جلسه چه خواهد شد و منتظر دستور جلسه باشیم.

صحبت از مدیرعاملی حمیدرضا سیاسی در پرسپولیس هم شنیده می شود خودتان این موضوع را شنیده اید؟

من در جریان این موارد نیستم و چیزی هم در این خصوص نمی دانم اما اگر سیاسی مدیرعامل شد هم این پست مبارکش باشد. با این همه درباره چیزی که نمی دانم صحبت نمی کنم.

از روندی که پرسپولیس در دو هفته اخیر داشته راضی هستید؟

الان نمی توانم ارزیابی کاملی از وضعیت پرسپولیس داشته باشم چراکه باید زمان بگذرد اما در حال حاضر روند تیم خوب است و اگر این روند ادامه دار باشد می توانم بگویم وضعیت تیم عالی است و این موضوعی است که قطعا هواداران را خوشحال می کند اما برای ارزیابی کلی باید زمان بگذرد و بعد بگویم که روند تیم خوب بوده یا نه اما فکر می کنم با این وضعیت و ادامه این روند بتوانیم نتایج بهتری کسب کنیم.

پرسپولیس برای حضوری پرقدرت در آسیا چه برنامه هایی دارد؟

قطعا برای لیگ قهرمانان آسیا به تیم بازیکن تزریق می شود البته آن هم به نظر سرمربی بستگی دارد اما ما همه تلاشمان را می کنیم تا مشکلات برطرف شود.

بحثپرداخت دستمزد علی دایی به کجا رسید؟

ما با دایی تفاهم کردیم تا مشکلات برطرف شود و باید بگویم که تفاهم فی مابین انجام شده است.

آیا واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی منجر به راه افتادن حاشیه های جدید نمی شود؟

بحثواگذاری با حواشی فرق دارد و مسئله مدیریت باشگاه با موارد مالی قطعا فرق هایی دارد چراکه برای واگذاری باشگاه باید برند پرسپولیس قیمت گذاری شود و حسابرسی مالی انجام گردد.

البته منظور ما این نبود! بحثاین است که اگر مدیریت خصوصی بخواهد هیات مدیره جدید انتخاب کند و هیات مدیره جدید هم بخواهد کادر فنی دیگری در تیم فوتبال فعالیت کند آیا دوباره شاهد به راه افتادن جنجال های جدید خواهیم بود.

مکانیزم ها را برای واگذاری سازمان خصوصی سازی و هیات واگذاری تعریف خواهد کرد اما شخص یا گروهی که باشگاه را در اختیار می گیرد باید طبق همان مکانیزم کار کند و طبق ضوابط از کمیسیون ماده ۵ باشگاه ها در استان های مربوطه مجوز باشگاه داری بگیرد و این یعنی اینکه بر روی کار آن گروه جدید هم نظارت است و اگر خارج از ضوابط تعیین شده فعالیتی صورت بگیرد حتی مجوز واگذاری قابل ابطال خواهد بود.

به عنوان مدیری که چند سال است در پرسپولیس حضور دارید آیا این باشگاه در حال حاضر آماده خصوصی شدن است یا نه؟

باید بگویم که بستر خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس بسیار فراهم است اما این کار جرات و دل شیر می خواهد.

در خصوص جلسه ای که همراه با سیاسی در وزارت ورزش با امیر خادم داشتید هم صحبت کنید و اینکه خروجی این جلسه چه بوده است؟


روز شنبه به دفتر خادم در وزارت ورزش رفتیم و عملکرد ۱۲ روزه ای که داشتیم را به اطلاع خادم رساندیم البته یکسری از برنامه های آینده را هم مدنظر قرار دادیم و از زوایای مختلف در خصوص کارها و مسائل مربوط به آکادمی، تیم بزرگسالان، روند تغییرات، مطالبات، موضوع اسپانسر، بودجه باشگاه و… به بحثو بررسی پرداختیم چراکه باید هزینه های باشگاه مثل پرداخت به بازیکنان هم مدنظر باشد که در همین رابطه من روز گذشته با اسپانسر جلسه ای برگزار کردم.

خروجی این جلسه چه بود؟


بیش از ۴ ساعت با اسپانسر باشگاه جلسه داشتیم و موضوعات مختلفی را بررسی کردیم که باید این موارد را به هیات مدیره گزارش دهم و اگر مصوب شد مشکلی برای ادامه کار نخواهیم داشت.

هنوز مشخص نشده که آیا دایی را وزارت ورزش برداشت یا هیات مدیره چراکه دایی رسما عنوان کرد که وزیر ورزش خواستار رفتنش از پرسپولیس بوده اما وزارت ورزش این موضوع را قویا تکذیب کرد.


ببینید من نه علی دایی هستم و نه وزیر ورزش و در جریان ریز مسائل هم قرار ندارم چراکه جزو وظایف من نبوده است.