به گزارش مشرق،حسین رضازاده در مورد آخرین وضعیت وزنه برداران اعزامی ایران به بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی، ضمن بیان مطلب فوق گفت: هدف مان کسب حداقل ۲ مدال طلا در بازی های آسیایی است و اگر بتوانیم تعداد آنها را به ۳ طلا برسانیم، اتفاق بسیار خوبی است و افتخاری بزرگی برای ایران خواهد بود.

وی اضافه کرد: وزنه برداران ایران ۸ ماه است که برای موفقیت در این رقابتها تمرینات سختی را سپری می کنند و با کمک خداوند متعال و دعای خیر مردم، امیدواریم هم کل کاروان ورزش ایران و هم وزنه برداری ایران در این مسابقات مدال های ارزشمندی را کسب کند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران در خصوص صحبت های تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری خاطرنشان کرد: خبرنگاران پس از رقابتهای روز شنبه مصاحبه ای با تاماش آیان انجام دادند. ایشان به عنوان رئیس فدراسیون جهانی به همه کشورها برای مبارزه با دوپینگ توصیه هایی را بیان می کند.

وی اضافه کرد: قطعا کشورهایی که دوپینگ ورزشکاران آنها بیش از ۳ نفر باشد، از سوی فدراسیون جهانی جریمه می شوند. امسال قزاقستان میزبان مسابقات جهانی است اما ۱۳ وزنه بردار آنها دوپینگی شدند. همچنین ۱۸ ورزشکار آذربایجان هم تست دوپینگ شان مثبت شد اما خدا را شکر در آخرین نمونه گیری که از ملی پوشان ایران انجام گرفت، مشخص شد همه ورزشگاران ایران پاک پاک هستند.

رضازاده با اشاره به همکاری نزدیک این فدراسیون با کمیته مبارزه با دوپینگ تاکید کرد: حتی برای مربیان هم کلاس های آموزشی گذاشتیم تا مکمل های مجاز یا غیر مجاز را برای کادرفنی و ورزشکاران مشخص کرده تا مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به حضور نیروهای نادو در خوابگاه ورزشکاران در دهکده بازی های آُسایی و گرفتن تست دوپینگ از بهادر مولایی، خاطرنشان کرد: هر لحظه ممکن است ماموران مبارزه با دوپینگ آمده و چه از وزنه برداران و چه از ورزشکاران رشته های دیگر تست بگیرند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران ادامه داد: وزنه برداری رشته رکوردی است که در این دوره از رقابتها ۲۴ قهرمان و نایب جهان و المپیک حضور دارند. در سبک وزن وزنه برداران شرق موفق ظاهر می شوند اما در سنگین وزن، ایرانی ها حرف اول را می زنند.

وی با اشاره به اینکه فردا جابر بهروزی رقابت سختی با قهرمان جهان در ۲۰۱۳ از کشور چین دارد که رکودشکنی هم کرده است، گفت: امیدوارم از روز دوشنبه کاروان ایران بتواند مدال های رنگارنگی را بدست آورد. همچنین تیم وزنه برداری بتواند طلسم شکنی کرده و تعداد مدال های طلای وزنه برداری ایران در تاریخ بازی های آسیایی را افزایش دهد.