به گزارش مشرق،محمدرضا داورزنی روز یکشنبه درگفت وگوباخبرنگارایرنادرباره پاداش ملی پوشان والیبال افزود: دراین خصوص نامه ای به دولت نوشتیم که امیدوارم مااجابت شود.

رییس فدراسیون والیبال گفت: با توجه به اینکه تیم ما در جمع شش تیم برتر جهان قرار گرفته امیدواریم پاداشی در حد زحمتی که ملی پوشان کشیده اند در نظر گرفته شود.

داورزنی افزود: فدراسیون نامه را به وزیر ورزش داده و وزیر نیز برای طرح در هیات وزیران به دولت ارسال کرده است.

رییس فدراسیون والیبال درپاسخ به این سئوال که پاداش مد نظر فدراسیون از نظر ریالی چه مبلغی است، گفت: پاداش مد نظر ما ریالی نیست و از دولت خواسته ایم به بازیکنان تیم ملی والیبال امتیاز ویژه ای در خور و شایسته کاری که انجام داده اند، اعطا شود.

وی درباره اعزام خانواده ملی پوشان والیبال ایران به اینچئون گفت: این مهم در دست بررسی است و در صورت امکان انجام خواهد شد.

ملی پوشان ایران اول شهریورماه برای برگزاری اردو و مسابقه تدارکاتی راهی لهستان شدند و از آنجا نیز قرار است برای شرکت در بازیهای آسیایی راهی کره جنوبی شوند.

تیم ملی والیبال ایران قبل از سفر به لهستان نیز برای چند دیدار تدارکاتی راهی آمریکا شده بود و قبل از آن هم در رقابت های لیگ جهانی حضور داشت و ملی پوشان این رشته مدتی از خانواده های خود دور بودند.

تیم ملی والیبال ایران در رقابت های والیبال قهرمانی جهان در لهستان برای نخستین بار در تاریخ والیبال ایران در بین شش تیم برتر جهان قرار گرفت.

تیم ملی والیبال ایران که انتظار عنوان قهرمانی بازیهای آسیایی را کسب کند، با تیم های هند و هنگ کنگ و مالدیو همگروه است.