به گزارش مشرق،گروهی از فعالان کره جنوبی امروز(یکشنبه) در نزدیکی مرز کره شمالی حاضر شدند و ۲۰۰ اعلامیه ضد پیونگ یانگ را از طریق بالن هایی که با گاز پر شده بودند را به خاک همسایه شمالی خود فرستادند. این در حالی است که کره شمالی روز شنبه اعلام کرده بود در صورت مشاهده چنین عملی به مکان های ارسالی این بالن ها حمله خواهد کرد.

مقامات کره شمالی در این باره اعلام کردند: هرگز در مورد چنین اعمال تحریک آمیزی که آشکارانه توسط مقامات کره جنوبی حمایت می شوند، ساکت نخواهیم نشست. این در حالی است که مقامات کره جنوبی در مورد حضور ورزشکاران ما در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ به ما تعهده داده اند. افراد دست نشانده ای که اقدام به این حرکت تحریک آمیز می زنند عواقب کارشان در انتظارشان خواهد بود.

در عین حال فعالان ضد پیونگ یانگ گفته اند با وجود تهدیدات دست از فعالیت های خود نخواهند کشید.


کاروان کره شمالی که ۲۷۳ نفر است روز جمعه در مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره بازی های آسیایی در اینچئون کره جنوبی رژه رفت و صدها نیروی امنیتی از جمله ۲۸ پرسنل وزارت اتحاد کره جنوبی مأمور محافظت و اسکورت این کاروان در این مراسم بودند و در ادامه مسابقات هم به این کار خود ادامه خواهند داد.

حدود ۷۰۰۰ نیروی پلیس به همراه نیروهای ویژه ضد ترور مسئول تأمین امنیت این تورنمنت خواهند بود که در شهر بندری اینچئون واقع در غرب کره جنوبی در حال برگزاری است.