به گزارش مشرق،مریم ایراندوست سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان درباره نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال امید، گفت: کفاشیان با حضور دختران فوتبالیست در اینچئون مخالفت کرد و گفت به این مسابقات می روید و ۴ تا ۴ تا گل می خورید و آبرویمان می رود. خدا جای حق نشسته است آقای کفاشیان!

وی افزود: از باخت تیم امید به خاطر عِرق ملی ناراحت هستیم، اما نتیجه این همه تبعیض این می شود. حداقل بانوان ایرانی به عنوان زن باحجاب مسلمان تاثیرگذار هستند و می توانست حضور آنها به عنوان یک کار فرهنگی مطرح شود.

سرمربی سابق تیم فوتبال بانوان با بیان اینکه با رژه بانوان اردنی حسرت خوردم، عنوان کرد: از حضور بانوان اردنی فقط آه کشیدم که چقدر دختران فوتبالیست ما مظلوم واقع شده اند. بانوان ایرانی سختی زیادی می کشند. اینها همان ورزشکارانی هستند که به خاطر حجاب از حضورشان در مسابقات با مخالفت فیفا ممانعت شد. شاید حضور در این بازی ها می توانست بعد از موافقت با حجاب بازتاب ویژه ای داشته باشد.

ایراندوست با اشاره به اینکه امیدوارم ۱۰ درصد از بودجه مردان برای بانوان هزینه شود، تصریح کرد: ببینید چقدر در فدراسیون های دیگر به بانوان مانند مردان بها می دهند. آقای کفاشیان! درست است که من از مربیگری چیزی نمی دانم و اصلا فوتبال در خونم نیست، اما باید از حق فوتبالیست های دختر که مظلوم واقع شده اند دفاع می کردم!

مربی سابق تیم فوتبال بانوان ملوان با بیان اینکه ما ایرانی هستیم و با اخلاق و معتقد، اظهار داشت: شاید خون مربیان خارجی رنگین تر و اطلاعات شان بیشتر باشد، اما ای کاش اینقدر ایران و ایرانی را پایین نمی آوردید. امیدوارم در این زمان باقی مانده بیشتر به فوتبال بزرگسالان اهمیت بدهید و آنها را به تورنمنت های بین المللی اعزام کنید، چون ایران سمبل ایثار و مقاومت است.