به گزارش مشرق،خیلی ها آن روز را فراموش نمی کنند؛ روزی که پلیس ایتالیا دیه گو مارادونا را به دلیل مصرف کوکایین دستگیر کرد. آن روز که ستاره تیم ملی آرژانتین سوار بر ماشین در عکس ها گم شد، درواقع پایان زندگی ورزشی یک نابغه بی بدیل بود. حالا مارادونا پشیمان است و اعتقاد دارد که مصرف موادمخدر باعثشده زندگی شخصی اش نابود شود. وی گفت که اگر به موادمخدر اعتیاد پیدا نمی کرد، می توانست به یک فوتبالیست بی نظیر تبدیل شود؛ البته آرژانتین با این بازیکن بزرگ به دو فینال جام جهانی راه یافت که به قهرمانی آرژانتین در سال ۱۹۸۶ منجر شد. مارادونا در سال ۱۹۹۱ به دلیل مصرف مواد مخدر ۱۵ ماه از فوتبال محروم شد.

دیه گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین و از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان در گفت وگو با پایگاه اینترنتی TyC Sports گفت: اگر موادمخدر مصرف نمی کردم، می توانستم به یک فوتبالیست بی نظیر تبدیل شوم. قبل از این که برای ادامه فوتبالم به اروپا بروم، می دانستم از چه مهارت هایی برخوردار هستم و براحتی مدافعان روبه رویم را کنار خواهم زد.

مارادونا ادامه داد: همیشه با هم تیمی هایم رابطه خیلی خوبی داشتم. آنها وقتی توپ زیر پای من بود، نمی توانستند کمکی به من کنند و تنها هیجان زده می شدند که چه کارهایی می توانم با توپ انجام دهم.

ستاره پیشین تیم ملی آرژانتین در پایان گفت: از مصرف موادمخدر خیلی ناراحتم. من در حال حاضر ۵۳ سال دارم، ولی به دلیل مصرف موادمخدر انگار هشتاد ساله هستم. مصرف موادمخدر زندگی من را نابود کرد و باعثشد فرزندانم و خانواده ام شرایط سختی را تجربه کنند. متاسفانه زندگی طبیعی نداشتم و مشکلات زیاد در زندگی شخصی من باعثشد تا دچار این شرایط شوم.

منبع: روزنامه جام جم