به گزارش مشرق،تیم ملی والیبال مردان ایران در آخرین دیدار خود از سری رقابت های قهرمانی جهان عصر امروز ساعت ۱۶:۱۰ در شهر غوچِ لهستان برای تعیین مقام های پنجم و ششم جهان به مصاف روسیه، پرافتخارترین تیم این مسابقات(با ۶ طلا، سه نقره و سه برنز) رفت و با نتیجه ۳ بر صفر(۲۵ بر ۱۹،۲۵ بر ۲۱،۲۵ بر ۱۸) مغلوب شد تا برای نخستین بار عنوان ششم این دوره از مسابقات قهرمانی جهان را کسب کند.

** گزارش کامل عملکرد ایران در مسابقات جهانی لهستان را فردا در مشرق بخوانید **

برنامه و نتایج کامل مسابقات والیبال قهرمانی ۲۰۱۴ مردان جهان + جدول رده بندی


روسیه که قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۱، المپیک ۲۰۱۲ و لیگ جهانی ۲۰۱۳ را یدک می کشد در دوره گذشته پیکارهای قهرمانی جهان نیز به عنوان پنجم دست یافته و امسال اگرچه بازی هایش را پرقدرت آغاز کرد، اما آسیب دیدگی چند بازیکن کلیدی اش مانع شد تا به جمع چهار تیم برتر راه یابد. این تیم با بهبود یافتن مصدومانش آمده بود تا حداقل عنوان دوره گذشته خود را تکرار کند.

در مقابل، ایران نیز که رقابت های جهانی امسال را با صعود از گروه مرگ، تحسین برانگیز آغاز کرد و با ارائه بازی های بی نظیر شگفتی همگان را برانگیخت، در حالی برای کسب مقام پنجم جهان به میدان رفت که بازیکنانش از مصدومیت های نو و کهنه رنج می بردند.

ایران با تمام این شرایطِ طاقت فرسا خود را برای رویارویی با روسیه آماده کرد، تیمی که پیش از این موفق نشده در بازی های رسمی بر آن غلبه کند. یک بار در جام جهانی ۲۰۱۱، دو بار در لیگ جهانی ۲۰۱۳، یک بار در جام قهرمانان قاره ها ۲۰۱۳، یک بار در مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ همۀ شکست های این سال های ایران در برابر روسیه بود. ایران نتوانست در بازی امروز هم مقابل روسیه پیروز شود تا طلسم شکست ناپذیری روس ها برابر ایران همچنان پابرجا بماند.

به گزارش مشرق، در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی، آلمان با لهستان رقابت می کند و برزیل به مصاف فرانسه خواهد رفت.

والیبالیست های ایران دو روز دیگر به صورت مستقیم از ورشو راهی اینچئون کره جنوبی می شوند تا در هفدهمین دوره بازی های آسیایی حاضر شوند.