به گزارش مشرق،مسابقات آسیایی اینچئون از ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ تا ۴ اکتبر(۲۸ شهریور تا ۱۲ مهر) در ۳۶ رشته مختلف در کره جنوبی انجام خواهد شد. ایران در ۲۲ رشته در این مسابقات شرکت خواهد کرد. در دوره قبل(۲۰۱۰) ایران توانست با کسب ۲۰ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۲۵ مدال برنز کسب کند و در جایگاه هفتم قرار بگیرد. این سومین بار است که کره جنوبی میزبانی را بر عهده دارد.

اسامی نفرات اعزامی کاروان ایران به اینچئون را به تفکیک رشته در زیر بخوانید:


ووشو
تیم ملی ووشوی ایران با ۱۰ ورزشکار در بازی های آسیایی حضور خواهد یافت.

ترکیب تیم ملی ووشوی ایران برای حضور در این رقابت ها به شرح زیر است:

ساندای زنان

وزن ۵۲ کیلوگرم: الهه منصوریان

وزن ۶۰ کیلوگرم: شهربانو منصوریان


تالوی زنان

هانیه رجبی

حمیده برخور


ساندای مردان

وزن ۵۶ کیلوگرم: اکبرمحمدزاده

وزن ۶۵ کیلوگرم: محسن محمدسیفی

وزن ۷۰ کیلوگرم: سجاد عباسی

وزن ۷۵ کیلوگرم: حمیدرضا لادور


تالوی مردان

احسان پیغمبری

فرشاد عربی

بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران از جمعه هشتم شهریور گام در میدان جام جهانی می گذارد. آنها بعد از رقابت های جهانی به اینچئون خواهند رفت و به رقابت می پردازند

این ۱۳ نفر بعد از گرانادا باید راهی اینچئون شوند و در بازی های آسیایی رقابت کنند.

مهدی کامرانی

گارد راس اول ایران و آسیا لقبی است که بدون شک می توان به مهدی کامرانی داد چرا که واقعا کسی همانند او در این پست نمی تواند گل بزند، پاس بدهد و فضاسازی کند.

حامد آفاق

با اینکه خیلی ها می گویند در این فصل همانند همیشه نبود اما شوت های سه امتیازی او در لحظه های حساس ایران را سربلند می کند.

صمد نیکخواه بهرامی

پسر تمام نشدنی بسکتبال آسیا پس از چند ماه استراحت با قدرت به ترکیب تیم ملی برگشت و حالا خودش را برای جام جهانی و بازی های آسیایی آماده می کند.

اوشین ساهاکیان

بهترین پست چهار آسیا بازیکنی است که عملکرد خوبش در کنار حامد حدادی در قهرمانی آسیا باعثشد تا سرمربی اسلوونیایی تیم ملی بیش از پیش به او اعتقاد پیدا کند. اوشین بازیکنی بود که شاید هیچوقت از تاثیرگذاری او همانند دیگر بازیکنان تیم صحبت نمی شد.

حامد حدادی

ارباب حلقه ها، بهترین بازیکن آسیا و بهترین پست پنج قاره کهن مهره ارزشمند تیم ملی بسکتبال ایران است که شاید بتوان او را به عنوان گارانتی قهرمانی در اینچئون معرفی کرد.

اصغر کاردوست

دیگر پست پنج تنومند ایران که همیشه در کنار حامد حدادی در ترکیب ایران جای می گیرد اصغر کاردوست است که نسبت به گذشته رشد خوبی داشته است.

عرفان نساج پور

پس از اینکه آرن داوودی و فرید اصلانی در اردوهای ملی آسیب دیدند دست بچیروویچ در پست یک خالی ماند. کامرانی بازگشت اما سامان ویسی نیز مصدوم شد اما بچیروویچ فکر این را نیز کرده بود و عرفان نساج پور بازیکن دو رگه ایران را به اردو دعوت کرد تا در غیاب مهره های مصدومش از آنها استفاده کند.

محمد جمشیدی

فوروارد جوان ایران که در سال های اخیر رشد زیادی داشته است. این روزها از عملکرد انفرادی اش دور شده و در قالب کار گروهی کار می کند.

ارسلان کاظمی

پادشاه اسلم دانک آسیا که در پست چهار بی نظیر است اما بچیروویچ سعی می کند از او در پست سه استفاده کند تا به بازیکنی بهتر تبدیل شود. او در لیگ کالج های آمریکا فوق العاده بود و نخستین بسکتبالیست ایرانی نام گرفت که در درفت لیگ NBA انتخاب شد.

بهنام یخچالی

پدیده این سال های بسکتبال ایران است و واقعا در پست دو می درخشد. بچیروویچ از او نیز در پست یک بیشتر استفاده می کند تا رشد کند.

آرمان زنگنه

بعد از دو سال مصدومیت با پیراهن مهرام به بسکتبال برگشت و فوق العاده بود. در کنار اوشین به بازیکنی کامل تبدیل شد.

سجاد مشایخی

گارد راس جوان بسکتبال ایران که کاپیتان تیم ملی جوانان در سال ۲۰۱۲ بود. در کنار فرید اصلانی عملکرد خوبی در لیگ برتر داشت.

روزبه ارغوان

بازیکن پست چهار و پنج ایران که به دلیل سرعت بالایش مورد نظر کادرفنی تیم ملی است. روزبه در سال های اخیر جای خود را در تیم ملی باز کرده و به دلیل بسکتبال فیزیکی که دارد می تواند نقش خوبی در تیم ملی بازی کند. با این حال او در پست خود رقبای زیادی دارد.

شمشیر بازی

اسلحه سابر
مجتبی عابدینی، محمد رهبری، علی پاکدامن، فرزاد باهرارسباران

اسلحه اپه
محمد رضایی، علی یعقوبیان، سیدصادق عابدی و طاهر آشوری

تیر اندازی با کمان

آقایان:امیر کاظم پور(یزد)، اسماعیل عبادی(قزوین)، مجید قیدی(مازندران) و مجید کیان زاد(اصفهان)

بانوان:مینو عابدی(اصفهان)، مریم رنجبر(تهران)، شبنم سرلک(مرکزی) و سکینه قاسم پور(تهران)

این تیم را افشین بکایی و نجمه آبتین به عنوان مربی همراهی می کنند.

بوکس

پیش از این شنیده می شد تیم ایران قرار است با ۴ بوکسور در بازی های آسیایی اینچئون شرکت کند اما مسئولان فدراسیون تاکید داشتند که تیم ملی باید با ترکیب کامل اعزام شود که در نهایت پس از این جلسه تصمیم گرفته شد تیم ملی بوکس با شش نماینده به اینچئون برود.

فروتن گل آرادر وزن ۶۰ کیلوگرم،

امین قاسمی پوردر وزن ۶۹ کیلوگرم،

سجاد محرابیدر وزن ۷۵ کیلوگرم،

احسان روزبهانیدر وزن ۸۱ کیلوگرم،

علی مظاهریدر وزن ۹۱ کیلوگرم

جاسم دلاوریدر وزن ۹۱ + کیلوگرم




ترکیب نهایی تیم های ملی آزاد و فرنگی

*کشتی فرنگی

۵۹ کیلوگرم: نماینده ای اعزام نمی شود

۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی

۷۱ کیلوگرم: سعید عبدولی

۷۵ کیلوگرم: هادی علیزاده پورنیا

۸۰ کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی

۸۵ کیلوگرم: مجتبی کریم فر

۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری

۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجان زاده

* کشتی آزاد

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور

۶۵ کیلوگرم: نماینده ای اعزام نمی شود

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی

۷۴ کیلوگرم: عزت الله اکبری

۸۶ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار

۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی

۱۳۰ کیلوگرم: پرویز هادی

شنای جانبازان و معلولین

درو زرگر از تهران(کلاس S۱)، علیرضا جلیلی از همدان(کلاس S۲)، علی امینی از اصفهان(کلاس S۴)، علی نیکو حسین آبادی(کلاس S۶)، عرفان اسماعیلی(کلاس S۹)، سید مازیار ماضی(کلاس S۹)، رضا آذرشب(کلاس S۱۰) و شاهین ایزدیار(کلاس S۱۰) از خراسان رضوی، ۸ ورزشکار منتخب برای حضور در اینچئون هستند.

در ترکیب تیم ملی، عرفان اسماعیلی، کم سن و سال ترین ورزشکار کاروان و تیم ملی شنا با ۱۴ سال سن حضور دارد و درو زرگر، دیگر ملی پوش تیم شنا است که به عنوان تنها ورزشکار اقلیت مذهبی، در کاروان است.

اسامی کبدی کاران اعزامی


مردان:فرهاد رحیمی، رضا کمالی مقدم، معراج شیخ، میثم عباسی، فاضل اتراچالی، میثم قجری، غلام عباس کرکوکی، محمد مقصودلو، هادی تاجیک، ابوالفضل مقصودلو، سیدمهدی موسوی و هادی استرک

بانوان:غزال خلیج، سلیمه عبدالله بخش، زهرا معصوم آبادی، فریده زریف دوست، سحر ایلات، ملیحه میری، مرضیه عشقی، صدیقه جعفری، سعیده جعفری، طاهره تیرگر، هنگامه پورگامی و مژگان زارع.

تیم ملی فوتبال امید

از سوی سرمربی تیم ملی امید ۲۰ بازیکن برای حضور در رقابت های المپیک آسیایی اینچئون دعوت شدند.

روزبه چشمی، محمدرضا اخباری شاد، کاوه رضایی، محمد ناصری، مهدی مهدی پور، یوسف وکیا، علی کریمی، مهدی شریفی، یعقوب کریمی، وحید حیدریه، حجت صدقی، محمد دانشگر، فرشید اسماعیلی، شهریار شیروند، محمدحسین کنعانی زادگان، مرتضی پورعلی گنجی، آرش رضاوند، محمدرضا خانزاده، احسان پهلوان و محسن مسلمان نفراتی هستند که به اردوی تدارکاتی چین و پس از آن به رقابت های آسیایی کره جنوبی اعزام می شوند.


تنیس روی میز

این در حالی است که مسئولان فدراسیون نسبت به داشتن دو سهمیه در بخش مردان بازی های آسیایی معترض هستند و در تلاشند تا طبق درخواست اولیه شان، نفر سومی هم در این بخش داشته باشند. البته تنیس روی میز جزو رشته های گروه سوم کمیته المپیک است که مسئولان روی اعزام حداقلی آنها تاکید داشتند.

اسامی شناگران اعزامی به اینچئون

جمال چاوشی فر، احمدرضا جلالی، آرشام میرزایی، مهدی انصاری و آریا نسیمی شاد نمایندگان شنا ایران در هفدهمین دوره بازی های آسیایی خواهند بود.

عباسعلی کشتکار(سرمربی) و خشایار حضرتی(مربی) نیز تیم ملی ایران را در این سفر همراهی می کنند.

کاراته

کاراته مردان: سجاد گنج زاده، حسین سمندر، امیر مهدی زاده، سعید حسنی پور

کاراته زنان: نسرین دوستی، پگاه زنگنه، فاطمه چالاکی، حمیده عباسعلی

دوچرخه سواری کوهستان

دوچرخه سواران اعزامی به اینچئون مشخص شدند و پرویز مردانی رکابزن کوهستان آذربایجان شرقی در این بازی ها حضور خواهد داشت.

تیم ملی دوچرخه سواری ایران در این رقابت ها در سه رشته ی کوهستان، سرعت و استقامت به میدان می رود که

پرویز مردانی در رشته کوهستان،

مهدی سهرابی و آروین معظمی گودرزی در استقامت جاده،

حسین عسکری در تایم تریل،

بهنام آرین، حمید بیک خورمیزی، حسین ناطقی و علی خادمی در چهارکیلومتر تیمی

محمد رجبلو نیز در رشته ی اومنیوم به مصاف رقبای خود می روند.

والیبال

یکی از رشته هایی که روی مدال طلایش در هفدهمین دوره بازی های آسیایی حساب می شود، والیبال است. با درخشش ملی پوشان در لیگ جهانی و افتخارات والیبالیست ها مقابل تیم های مطرح جهان این توقع در همه مردم و مسئولان ورزش به وجود آمده که بی چون و چرا فقط به طلا بازی های آسیای فکر کنند.

ملی پوشان والیبال:
فرهاد ظریف، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، آرمین تشکری، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، سعید معروف، مهدی مهدوی، امیر غفور، محمد موسوی، پوریا فیاضی و فرهاد قائمی

تکواندو

مردان:
فرزان عاشورزاده(منهای ۵۸ کیلوگرم)، بهنام اسبقی(منهای ۶۸ کیلوگرم)، مسعودحجی زواره(منهای ۷۴ کیلوگرم) مهدی خدابخشی(منهای ۸۰ کیلوگرم)، یوسف کرمی(منهای ۸۷ کیلوگرم) و سجاد مردانی(به اضافه ۸۷ کیلوگرم) نفرات اعزامی ایران به بازی های آسیایی خواهند بود.

بانوان:سمانه شش پری، سوسن حاجی پور، کیمیا علیزاده، شکرانه ایزدی، فاطمه روحانی و اکرم خدابنده، ۶ تکواندوکاری هستند که راهی بازی های آسیایی می شوند.

قایقرانی

قایقرانی روئینگ مردان:خشایار عباس آبادی، وحید جوهری، امیر راهنمای رونقی، سعید عادلی، اتابک پیشیار، یاسر جوهری، افشار حیدری، عاقل حبیبیان، محسن شادی، فرهاد کربلایی، صابر نادری، سیاوش سعیدی، مسعود محمدی، مجتبی شجاعی، مسعود فتحی، فرزاد کربلای قلی زاده، کیهان شمسی

قایقرانی روئیینگ بانوان:
نازنین ملائی، حمیرا برزگر، مریم سعیدی، نازنین رحمانی، سولماز عباسی، مهسا جاور

آبهای آرام مردان:
سید کیا اسکندانی، عادل مجللی مقدم، احمدرضا طالبیان، علیرضا علی محمدی، فرزین اسدی، حمید رضا ترکی، علی آقا میرزایی، سعید فضل اولی، امین بوداغی، شاهو ناصری، پژمان دیو سالاری

آبهای آرام زنان:
مینا عبدالهی، هدیه کاظمی، آرزو حکیمی،

قایقرانی بادبانی:احمد احمدی

اسلام لوم مردان:امیرمحمد فتاح پور، محمد صدیق حشمتیان،

اسلا لوم زنان:سونیا گماری، شقایق سید یوسفی


وزنه برداری

دسته ۵۶ کیلوگرم- مجید عسگری

دسته ۶۹ کیلوگرم -جابر بهروزی و مرتضی رضاییان

دسته ۸۵ کیلوگرم -کیانوش رستمی و رسول تقیان

دسته ۱۰۵ کیلوگرم -نواب نصیرشلال

دسته فوق سنگین -بهادر مولایی و بهداد سلیمی

دومیدانی

لیست نهایی دوومیدانی کاران به بازی های آسیایی به شرح زیر است:

۱ - احسان حدادی(پرتاب دیسک)

۲ - محمد صمیمی(پرتاب دیسک)

۳ - امین نیکفر(پرتاب وزنه)

۴ - رضا مقدم(پرتاب چکش)

۵ - کاوه موسوی(پرتاب چکش)

۶ - کیوان قنبرزاده(پرش ارتفاع)

۷ - محمدرضا وظیفه دوست(پرش ارتفاع)

۸ - مهدی زمانی(۴ در ۴۰۰ متر)

۹ - سجاد هاشمی(۴ در ۴۰۰ متر)

۱۰ - سینا روحانی(۴ در ۴۰۰ متر)

۱۱ - احسان طهماسبی(۴ در۴۰۰ متر)

۱۲ - هادی رحیمی(۴۰۰در ۴ متر)

۱۳ - رضا قاسمی(۱۰۰ و ۲۰۰ متر)

۱۴ - حسن تفتیان(۱۰۰ و ۲۰۰ متر)

۱۵ - محمدحسین ابارقی(۱۰۰ و ۲۰۰ متر)

۱۶ - لیلا رجبی(پرتاب وزنه)

۱۷ - مریم طوسی(۱۰۰ و ۲۰۰ متر)

۱۸ - سپیده توکلی(هفتگانه)

۱۹ - محمد ارزنده(پرش طول)
جودو

تیم ملی جودو کشورمان در وزن ۶۰ - کیلوگرم احسان بهرامیان

در وزن ۷۳ - کیلوگرم سعید ملایی

در وزن ۸۱ - کیلوگرم امیرقاسمی نژاد

در وزن ۱۰۰ - کیلوگرم جواد محجوب


در وزن ۱۰۰ + کیلوگرم جعفر پهلوانی در این دوره از رقابت ها حضور پیدا خواهند کرد.



هندبال

رقابت های هندبال هفدهمین دوره بازی های آسیایی با حضور ۱۴ کشور برگزار می شود و ایران در گروه دوم با کویت و هنگ کنگ هم گروه است.

مرحله مقدماتی رقابت های هندبال در قالب چهار گروه برگزار می شود و گروه بندی این تیم های به شرح زیر است:

گروه A:عربستان، بحرین و مغولستان

گروه B:ایران، کویت و هنگ کنگ

گروه C:قطر، چین، عمان و امارات

گروه D:ژاپن، کره جنوبی، هند و چین تایپه

اعضای تیم ملی:
امین کاظمی، محمدرضا رجبی، مهرداد صمصامی، شاهو نصرتی، امید سه کناری، ایمان احسان نژاد، سیدعلیرضا موسوی، سعید پورقاسمی، پویا نوروزی، مهدی موسوی، سعید حیدری راد، سلامان بربط، محسن باباصفری، مجتبی کرمیان، عباس اسدزاده و احسان ابویی

سرمربیگری تیم ملی هندبال ایران در آسیایی اینچئون به عهده بروت ماچک است. مربیگری این تیم نیز به عزت اله رزمگر سپرده شده است.
ژیمناستیک

سید رضا کیخا

هادی خناری نژاد

محمد رمضانپور

محمدرضا حمیدی

ایمان خاموشی
بدمینتون

سروش اسکندری

ثریا آقایی