به گزارش مشرق، سید سعید افجه ای درباره اظهارات علیرضا علیپور رئیس کمیته بازرسی و ارزشیابی لیگ برتر فوتبال که گفته بود، استقلال اگر سریع تر مستنداتش را درباره رعایت سقف بودجه ارائه نکند از فعالیت نقل وانتقالات در نیم فصل محروم می شود، گفت: نمی خواهم به علیپور بی احترامی کنم اما طرف حساب باشگاه استقلال سازمان لیگ و مهدی تاج رئیس این سازمان است، نه علیپور. ضمن اینکه طرف حساب سازمان لیگ هم باشگاه ها هستند.

وی ادامه داد: در زمینه رعایت سقف بودجه، با تاج هماهنگ و در تعامل هستیم. برای اینکه هزینه ها را کاهش دهیم، هنوز زمان داریم و تابع مقررات هستیم اما اینکه ما را تحت فشار بگذارند یا تهدید کنند، درست نیست و انتظار ما از مسئولان بیش از این است. به تیم های استقلال و پرسپولیس که بیشتر جوانان طرفدار این تیم هستند، باید نگاه ویژه ای شود. نمی خواهیم مسئولان برای این دو تیم استثنا قائل شوند اما تعامل ها باید بیشتر شود.

سخنگوی باشگاه استقلال کاهش هزینه قراردادها را کار سختی توصیف کرد و گفت: دنبال فرمولی هستیم که هر چه زودتر هزینه ها را کاهش دهیم.

افجه ای در مورد جریمه بازیکنان استقلال در پی ۲ شکست متوالی مقابل تیم های نفت تهران و فولادخوزستان عنوان کرد: جلسه هیئت مدیره فردا(یکشنبه) ساعت ۱۴ تشکیل می شود و همه چیز در این جلسه مشخص خواهد شد. بحثاصلی جلسه هیئت مدیره در رابطه با تدوین آیین نامه کمیته انضباطی باشگاه است که در آن تشویق و تنبیه بازیکنان لحاظ شده است. برنامه ای برای جریمه کردن بازیکنان نداریم.

وی با اشاره به شکست استقلال مقابل فولاد تصریح کرد: از وضعیت تیم ناراحت نیستیم و برد و باخت برای هر تیمی اتفاق می افتد. استقلال در دیدار روز گذشته موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت اما توپ های ما وارد دروازه نشد. با احترام برای تیم فولاد، آنها تنها یک موقعیت در طول بازی داشتند.