به گزارش مشرق، حسن روشن در خصوص شکست آبی پوشان مقابل فولاد خوزستان گفت: من که از قبل گفته بودم که ۳ تیم سپاهان، نفت و فولاد مدعی هستند چون چند سال پیش وقتی به باشگاه الاهلی امارات رفته بودیم در آنجا آقای تابش به من گفت از چند سال دیگر سپاهان اصلا بازیکن نمی خرد. شما ببینید آنها به قدری بازیکن در رده پایه دارند که کریمی را هم به استقلال می دهند، اما من این جوانگرایی در استقلال را قبول ندارم.

وی افزود: این بازیکنانی که ما گرفته ایم محصول استقلال نیستند و اینها به نوعی پسرخوانده استقلال محسوب می شوند. تیمی که پایه و اساس و آکادمی خوبی نداشته باشد در آینده به مشکل می خورد البته استقلال امسال در بحثآکادمی خوب کار کرده و حضور نفراتی مثل سامره و دین محمدی که نیازی به مسائل مالی ندارند، می تواند آینده این تیم را بیمه کند اما وقتی حاضری خوری می شود این اتفاقات هم رخ می دهد.

پیشکسوت تیم استقلال در ادامه تاکید کرد: امیر قلعه نویی گفته بود که این تیم، تیم سال ۸۳ است و سعی می کند شرایط این تیم را به آن تیم نزدیک کند ولی همانطور که گفتم اینها بازیکنان ما نیستند. تیم سال ۸۳ از جنس خود استقلال و محصول باشگاه بود. بازیکنانی مثل طالب لو، صادقی، آندو، حیدری، قربانی و خیلی های دیگر محصول استقلال بودند که قلعه نویی از آنها استفاده کرد و نتیجه اش را هم گرفت اما از همین تیم تنها خسرو حیدری، تیموریان، یعقوب کریمی و صادقی مانده اند.

وی با انتقاد از حذف کمیته فنی توسط مسئولان باشگاه استقلال گفت: کمیته فنی از یک طرف نباید جیره خور سرمربی باشد ولی تمام حرف من این است که اتفاقات کمیته فنی باید به سرمربی کمک کند. شاید خیلی ها از این حرف من ناراحت شوند ولی بود و نبود پورحیدری در کمیته فنی تاثیری نداشت. زمانی در امارات آنها خیلی تلاش کردند که آکادمی درست کنند و از سال ۹۹ ما این کار را انجام دادیم و حالا بازیکنان آنها در تیم ملی حضور دارند و از دل آکادمی ملی پوش شدند.

روشن با اشاره به غیبت بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، مجتبی جباری و… گفت: بازیکنی که در یک باشگاه بیش از دو سال می ماند ماندگار می شود. اما ما کاری می کنیم که همان ها فراری می شوند. به این خاطر که حرفی می زنند که ممکن است درست باشد.

وی تاکید کرد: من از هیچ چیزی نمی ترسم و افتخارم این است که به هر جایی می روم سلام را اول انجام می دهم حالا می خواهد دیگران به من سلام کنند یا نکنند. من از خدا می ترسم اتفاقا خوب هم می ترسم نه مثل بعضی ها که ترسی از خدا ندارند. شما نگاه کنید در همین چند بازی آخر مدام در دقایق ۸۵ به بعد گل می خوریم و در همان بازی های ابتدایی که گل می زدیم با خدا این کار را انجام می دادیم پس قبول کنید تیم های دیگر هم خدا دارند و آنها هم از خدای خودشان استفاده می کنند.

روشن در پایان سخنانش گفت: من همیشه حرفم را حق می زنم مطمئن باشید استقلال و پرسپولیس امسال هیچ چیز نمی شوند. چون خیلی وقت است که مشکلات این دو تیم نمایان شده است.