به گزارش مشرق، با پایان یافتن سال مالی در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴ اعضای باشگاه رئال مادرید که در نشست عمومی امروز صبح باشگاه باید حساب های رئال مادرید را تأیید می کردند، اعلام کردند که بدهی ناخالص باشگاه در حال حاضر ۶۰۲ میلیون یورو است. جمع کل بدهی ۶۰۲ میلیون مبلغ کامل تمام بدهی های باشگاه به بانک ها و بستانکاران اعم از تولیدکنندگان، باشگاه های دیگر، مالیات و… است. این مبلغ سال گذشته ۵۴۱ میلیون یورو بود و این به معنای آن است که بدهی های باشگاه در سال جاری ۱۱.۳ درصد افزایش داشته است.

از این ۶۰۲ میلیون یورو ۲۴۱ میلیون وام های بلندمدت از بانک و۳۶۱ میلیون باقی مانده شامل وام های کوتاه مدت می شود.

مادرید همچنان سطح درآمد بالایی دارد و مبلغ درآمد این باشگاه در آمار ۵۵۰ میلیون یورو عنوان شده است. به هر حال قابل توجه است که با وجود کسب ۶۰ میلیون یورو از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، این مبلغ نسبت به سال گذشته تنها پنج درصد رشد داشته است. فصل گذشته درآمد باشگاه تنها یک درصد رشد داشت؛ در حالی که در دهه گذشته هر سال ۱۲ درصد رشد داشت. به نظر می رسد که رشد درآمد باشگاه راکد و بدهی ها در حال افزایش است.

مبلغ ۵۴۱ میلیون یورو بدهی سال گذشته زنگ خطر را برای بسیاری از اقتصاددانان به صدا درآورده است. پلاسیدو رودریگوئز اعلام کرد: شرایط مالی باشگاه رئال مادرید بسیار بد است و در یک سال آینده ۶۱ میلیون بدهی دیگر به این ۶۰۲ میلیون اضافه خواهد شد.