به گزارش مشرق، سیدمهدی رحمتی در خصوص اینکه تیم ملی امید معمولا در چند سال گذشته با تعدادی از بازیکنان بزرگسال در تورنمنت های مختلف شرکت می کند و آیا این موضوع به ضرر ما شده یا خیر، گفت: در سال ۲۰۰۲ بوسان من با تیم ملی حضور داشتم که در نهایت علی دایی، گل محمدی و میرزاپور در آن تیم بازی کردند. ولی این را بگویم با آن تیم تجربه های زیادی داشتیم و از ۶ ماه قبل در اردوها و مسابقات مختلف شرکت کردیم و بازیکنان تماما در اختیار برانکو بودند. حتی در تورنمنتی مثل جام ال جی و مسابقات غرب آسیا شرکت کردند که همانطور که اشاره کردم سه بازیکن بزرگسال در آن تیم بازی کردند و در نهایت قهرمان شدیم.

دروازه بان تیم فوتبال پیکان در خصوص اینکه آیا قبول دارد استفاده از بازیکنی که سنش سال آینده از ۲۳ عبور می کند و آن بازیکن عملا برای انتخابی المپیک کارآیی ندارد، گفت: اول از همه به زمان مربیگری غلام پیروانی اشاره می کنم چون آن زمان باشگاه های به تیم ملی بازیکن نمی دادند و حتی هیچ اردویی را کنار هم نبودیم. پیروانی وقتی دید باشگاه ها به تیم ملی بازیکن نمی دهند ترجیح داد سه بازیکن بزرگسال با خود به مسابقات ببرد و اگر دقت کرده باشید ما مسابقات مقدماتی و حذفی اول را خوب سپری کردیم و حداقل تا نیمه نهایی بالا رفتیم و در نیمه نهایی به کره و سپس به ژاپن باختیم. ما ۲۰ سال از فوتبال کره و ژاپن عقبیم به یک دلیل چون زمین های خاکی ما روز به روز کمتر می شود و فوتبال پایه تبدیل به فوتبال پولی شده است.

رحمتی در ادامه گفت وگو با فارس تاکید کرد: تمام زمین های خاکی ما به زمین های چمن مصنوعی تبدیل شده و در زمان ما حتی اجازه نمی دادند در زمین چمن تمرین کنیم. این اتفاق باعثشده تا سال به سال پس رفت کنیم. آن زمان یک مدافع مطمئن در رده سنی امید وجود نداشت که کنار سیدجلال حسینی بازی کند و همین حالا هم نمی توانیم مدافع مطمئن پیدا کنیم که سنش پایین باشد. زمانی که ما در تیم امید بودیم ۱۲ الی ۱۴ بازیکن مستقیما به بزرگسالان رفتند و پشتوانه شدند اما حالا از آن نسل همین چند بازیکن مانده که اگر فوتبالشان تمام شود دیگر بازیکن قدری نخواهیم داشت.

وی در پایان در خصوص اینکه راهکارش برای خروج از این بحران چیست، گفت: آن زمان مسابقات دسته اول تهران تماشاگر داشت و استادیوم امجدیه حتی در بازی های نوجوانان هم بازدید کننده داشت. سیاوش اکبرپور در ۱۶ سالگی در جام باشگاه های آسیا بازی کرد. ما باید در وهله اول به فوتبال پایه برسیم و بیشتر به فکر ساختار سازی باشیم تا در آینده جواب بگیریم. باید کاری کرد که فاصله ما از رقبای اصلی مان در آسیا بیشتر از این نشود.