به گزارش مشرق، مجید جلالی درباره پیروزی تیمش برابر پدیده مشهد اظهار کرد: قبلا هم گفته بودم که تیم ما در حال پیشرفت است. کسب نتیجه خیلی مهم است اما برای من شوق بازیکنان نسبت به پیشرفت مهم تر است.

وی افزود: هر کسی بازی ما را مقابل پدیده دید، شاهد یک فوتبال زیبا و با برنامه بود. معتقدم سایپا بازی به بازی بهتر می شود و می تواند فوتبال زیباتری را ارائه دهد. البته فعلا نمی توانیم به قله نگاه کنیم اما سعی می کنیم پله ها یکی، یکی طی کنیم.

جلالی درباره عملکرد خوب خط دفاع تیمش نیز گفت: معتقدم عملکرد خوب تیم در فاز دفاعی حاصل برآیند تیم است. ما روی برنامه های دفاعی و هجومی و همین طور مسائل روانی کار می کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی به کیفیت لیگ برتر اشاره کرد و گفت: لیگ امسال از نظر کیفی بهتر از سال گذشته است. تغییر نسلی که در مربیان رخ داده است، باعثشد شاهد فوتبال های زیباتری داشته باشیم. باید سعی کنیم از حضور مربیان جوان حمایت کنیم زیرا این مربیان به دنبال فوتبال زیبا هستند. باید با برنامه ریزی جامع، مربیان جوان را تجهیز کنیم. می توانیم به طور مستمر کلاس های بازآموزی برگزار کنیم تا علم و دانش را در بین مربیان بالا ببریم. این کار روی کیفیت لیگ تاثیر مستقیم دارد. در حال حاضر علم در فوتبال ما جایگاهی ندارد. اگر علم جایگاه پیدا کند شاهد پیشرفت فوتبال ایران خواهیم بود.

سرمربی تیم سایپا همچنین اظهار کرد: در کشور ژاپن اگر یک نفر بخواهد مربی شود از زمانی که کارش را شروع می کند تا زمانی که مدرک A را بگیرد و روی نیمکت بنشینند. ۱۶ الی ۱۸ سال زمان می برد اما این پروسه در ایران به یک سال و نیم زمان نیاز دارد. ما به جایگاه علم در فوتبال توجه نداریم. البته من این موضوع را با دکتر احسانی در میان گذاشتم و ایشان هم در تلاش هستند تا به این امر توجه بیشتری شود.