به گزارش مشرق، حجت الاسلام علیرضا علیپور اظهار داشت: برای «راستی آزمایی» بازیکنان اظهارنامه مالی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که باید اطلاعات مالی قرارداد خود را در آن درج کنند و این اظهارنامه به امضای بالاترین مقام باشگاه خواهد رسید.

وی افزود: این اظهارنامه مالی مبنای رسیدگی به هرگونه بحثو شکایت درباره قراردادها خواهد بود و چنانچه در آینده مشخص شود بازیکنان اطلاعات غیر واقعی را در این اظهارنامه مطرح کردند با آنها برخورد انضباطی انجام خواهد شد. این اظهارنامه این هفته در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت و تکمیل می شود.

علیپور در مورد اینکه با آزاد اعلام شدن مهرداد پولادی و فسخ قرارداد علی دایی فاصله رقم تخلف پرسپولیس از سقف بودجه به یک میلیارد رسیده، یادآور شد: در این مورد مسئولان پرسپولیس باید به این نکته هم توجه کنند که رقم ۱۸ میلیارد برای کل فصل بوده و حتی اگر آنها با مستندات خود به رقم سقف بودجه برسند باز هم در نقل و انتقالات نیم فصل تنها به اندازه ای حق جذب بازیکن دارند که از سقف قرارداد عبور نکنند.

وی ادامه داد: هر باشگاه حق جذب ۶ بازیکن را در نیم فصل دارد اما پرسپولیس و دیگر باشگاه های متخلف باید بدانند که تنها به اندازه سقف قرارداد مجاز به جذب بازیکن هستند. طبیعی است که امکان دارد بازیکنانی هم در نیم فصل از پرسپولیس جدا شوند که به اندازه رقم قرارداد آنها دست باشگاه برای خرید بازیکن باز است. در مورد سپاهان که فعلا محرومیت از نقل و انتقال نیم فصل پابرجاست و استقلال هم اگر سریع تر مستنداتش را ارائه نکند با همان شرایط روبرو خواهد شد.