به گزارش مشرق، حمید درخشان در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس اظهارنظر عجیب علی پروین درباره این تیم برخورد نامناسب با پیشکسوتان این باشگاه و… صحبت هایی کرد که در زیر می خوانید.

اولین بردتان را مقابل راه آهن به دست آوردید. از این بازی بگویید.

به نظرم برای شروع و استارت این برد بد نبود و خوب بود که برنده شدیم. خوب بازی کردیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم و من از عملکرد بازیکنانم در بازی مقابل راه آهن راضی هستم اما کار زیادی داریم تا به پرسپولیس ایده آل برسیم و کار ما هم سخت است. تا پایان لیگ بازی های زیادی باقیمانده اما امیدوارم بتوانیم هفته به هفته به آمادگی لازم برسیم و کامل تر بازی کنیم.

در مدت نزدیک به ۱۰ روزی که پرسپولیس را در اختیار گرفتید فکر می کنید ایراد کار این تیم که باعثشده تا کنون نتایج لازم را نگیرد کجاست؟

بالاخره نقایصی وجود دارد که آرام آرام و هفته به هفته باید آن را حل کرد.

بعد از بازی با راه آهن در مصاحبه تان گفتید که پرسپولیس مشکل بدنی دارد و ما هم در استادیوم دیدیم که بازیکنان تیمتان پس از سوت پایان بازی از شدت خستگی روی زمین افتادند.

می دانم که پرسپولیس مشکل بدنی دارد اما باید آرام آرام این مشکل را برطرف کرد و نمی توان فشار زیاد به بازیکنان آورد چرا که فشار زیاد به بازیکنان باعثمی شود جواب معکوس بگیریم. خیلی سعی نمی کنیم به بدن بازیکنان فشار بیاوریم اما هفته به هفته این نقیصه را برطرف می کنیم تا پرسپولیس به تیم ایده آلی که مد نظر همه ماست برسد.

از زمانی که شما سرمربی پرسپولیس شدید صحبت از کم کاری بعضی از بازیکنان به گوش می رسد. خودتان این مسئله را دیده یا شنیده اید؟!

من اعتقاد ندارم که بازیکنی کم کاری می کند و می بینم که همه در حال تلاش هستند اما باید تلاش بازیکنان بیشتر شود چرا که هواداران و رسانه ها انتظارات زیادی از بازیکنان پرسپولیس دارند و بازیکنان هم باید بیشتر تلاش کنند تا این سوءتفاهم برطرف شود چرا که من اعتقاد دارم این یک سوءتفاهم است و بازیکنان کوتاهی نمی کنند.

چقدر زمان لازم دارید تا پرسپولیس را به تیمی که مد نظر خودتان و هواداران تیمتان هست برسانید؟

ما زمان زیادی برای این کار لازم داریم چرا که ایده های زیادی هم داریم اما می دانید که در فوتبال زمان مهم است و باید این زمان کوتاه باشد تا بتوانیم به خواسته خودمان برسیم. ما در کوران مسابقات هستیم و در این شرایط نمی توان خیلی در تیم تحول به وجود آورد اما تغییراتی که می توانیم را در زمین پیاده می کنیم.


پرسپولیس برای هجومی بازی کردن نیاز به ابزار هجومی هم دارد. آیا این ابزار در تیم شما دیده می شود؟

وقتی که پیشکسوتان و هواداران معتقدند که ما در این دو بازی هجومی بازی کردیم پس این نشان می دهد که تا حدودی این ابزار را داریم.

آخرین بازی پرسپولیس در نیم فصل اول و نیم فصل دوم مقابل استقلال است و قرارداد شما هم تا پایان فصل به امضای طرفین رسیده. نتیجه دربی رفت و برگشت چقدر در تمدید قرارداد شما برای سال آینده مؤثر است؟

ببینید هر مربی برای ماندگاری باید نتیجه بگیرد و سرنوشت هر مربی به نتیجه گیری بستگی دارد. ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و به دنبال نتیجه گیری خوب هستیم اما به پرسپولیس نیامده ایم که برای خودمان جا درست کنیم یا سند باشگاه را به نام خودمان بزنیم اما این را بدانید که قطعاً تیم هفته به هفته بهتر می شود.

شما معمولاً مقابل استقلال با هر تیمی بودید نتیجه گرفتید. آیا هواداران پرسپولیس می توانند به ادامه این روند مثبت با پرسپولیس هم امیدوار باشند؟

همینطور است و من هم از حالا امیدوارم که در آن دو بازی مثل سایر بازی ها به برتری برسیم.

پرسپولیس امسال لیگ قهرمانان آسیا را هم در پیش دارد. برای این بازی ها چه فکری و چه برنامه ای دارید؟

این را بدانید که فلسفه فوتبال در آسیا و رقابت در آن ۱۰۰درصد با فوتبال ما فرق دارد چرا که آنجا سطح فوتبال به مراتب بالاتر است و تیم های قوی تری و بهتری حریفان ما هستند اما ما هم برای این بازی ها برنامه داریم و باید تقویت شویم. این تقویت هم شامل رقابت های داخلی خواهد شد و هم لیگ قهرمانان آسیا، هرچند که در آسیا به این تقویت بیشتر نیاز داریم.

این تقویت تنها در زمینه بازیکنان خواهد بود و یا شامل کادر فنی هم می شود؟

به کادر فنی فعلاً کسی اضافه نمی شود و هدف ما برای تقویت بازیکنان تیم است.داستان رضا نوروزی به کجا رسید؟ آیا واقعاً او را از لیست تیم کنار می گذارید؟

هنوز دراین باره چیزی مشخص نیست و من باید با پزشک پرسپولیس حرف بزنم اما احتمال زیادی دارد که او را در تیم نگه داریم.

در این چند سال اخیر پرسپولیس همواره مشکلاتی داشته که باعثعدم نتیجه گیری این تیم شده است. از اینکه این مشکلات برای شما هم در ادامه راه مشکل ساز بشود نمی ترسید؟

من دوست ندارم به گذشته بگردم و پشت سرم را نگاه کنم. نگاه من و مجموعه پرسپولیس به آینده است و برنامه ای که داریم برای آینده تیم است و کاری به گذشته ها نداریم.

شما گفتید قصد تقویت پرسپولیس را دارید. این تقویت شامل کدام خطوط می شود؟

ما در هر سه خط دفاع، هافبک و مهاجم باید تقویت شویم چرا که رقابت های معتبری مثل لیگ قهرمانان آسیا در پیش داریم و در لیگ برتر هم باید برای عنوانی در خور شأن بجنگیم.

بازیکنان مهمی مثل پولادی، جلال حسینی و خلعتبری از پرسپولیس جدا شدند. شما دوست داشتید کدامیک از این بازیکنان در تیمتان باقی می ماندند؟

خب به عنوان یک مربی دوست داشتم همه این بازیکنان در تیم باقی بمانند اما حالا که از پرسپولیس رفتند باید جایگزینان خوبی برای آنها داشته باشیم.

در این چند وقت با پیشکسوتانی مثل مهدوی کیا، کریمی، دایی و پروین در پرسپولیس خوب برخورد نشد. از اینکه چنین برخوردی با خود شما بشود نگران نیستید؟

بله حرف شما را قبول دارم و تا الآن متأسفانه با پیشکسوتان پرسپولیسی خوب برخورد نشده اما امیدوارم که دیگر چنین مسائلی را شاهد نباشیم و این موارد تکرار نشود.

علی پروین در گفت وگو با یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد که چون پرسپولیس در ابتدای فصل خوب بسته نشده احتمال موفقیتش بسیار کم است. شما با این حرف چقدر موافقید؟

علی پروین پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و مربی من است و من هم به نظرش احترام می گذارم و حرف پروین برایم محترم است اما ما همه تلاشمان را می کنیم و اینکه موفق شویم یا نه، بستگی به تلاش خودمان دارد.

شما یکی از منتقدان کارلوس کی روش بودید و حالا او دوباره سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان شده است. از اینکه اختلاف نظرهای شما دو نفر به ضرر بازیکنان پرسپولیس شود نگران نیستید؟

مگر ما به دنبال تسویه حساب شخصی بودیم؟! کی روش اگر بخواهد چنین تفکری داشته باشد پس نشان داده که حرفه ای نیست. پرسپولیس پتانسیل خوبی از نظر بازیکنان دارد و فکر می کنم با بهتر شدن شرایط تیم قطعاً بازیکنان بیشتری می توانند به تیم ملی دعوت شود و شما مطمئن باشید که هفته به هفته تیم ما بهتر خواهد شد و امیدوارم که کی روش چنین تفکری نداشته باشد.

این هفته پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان بازی دارد. در خصوص این بازی چه صحبتی دارید؟

برای این بازی هم برنامه های خوبی داریم و قطعاً پس از ارزیابی استقلال خوزستان و شناخت نقاط ضعف و قوت این تیم بر روی این نکات بیشتر کار می کنیم تا بتوانیم برتری خودمان را به حریف غالب کنیم.

به عنوان سؤال پایانی؛ پرسپولیس مقابل راه آهن سکوهای آرامی را تجربه کرد و همه فقط تیم را تشویق کردند. نظر شما در این خصوص چیست؟


هواداران پرسپولیس تیم را دوست دارند و چه من باشم و چه شخص دیگری آنها دنبال شخص خاصی نیستند و ما هم به عشق هواداران پرسپولیس بازی می کنیم چرا که آنها عاشق تیمشان هستند.