به گزارش مشرق، لوسیانو ادینهو خیلی زود توانست به مرد محبوب سکوهای ورزشگاه یادگار امام تبدیل شود. او با سبک ویژه فوتبال برزیلی و گل های حساسی که برای تیمش به ثمر رساند خیلی زود توانست مرد محبوب تراکتورسازی تبدیل شود و اکنون یکی از تاثیرگذارترین مهره های تراکتورسازی است.

وی که اکنون با ۷ گل زده در صدر جدول آقای گل ها قرار دارد، این روزها باز هم از علاقه خود برای حضور در تیم ملی فوتبال ایران سخن می گوید.

* از قبل می دانستم کارمان در اهواز سخت است

بازی مقابل استقلال خوزستان چطور بود؟


از قبل با توجه به شناختی که از فوتبال ایران دارم می دانستم کار سختی داریم. استقلال بازیکنان سرعتی و تکنیکی خوبی دارد. علاوه بر این موضوع با توجه به شرایط آب و هوایی کار ما سخت تر بود. در کل تلاش دو تیم در طول ۹۰ دقیقه به تساوی دو بر دو منجر شد.

* از لحاظ تیمی خوب نبودیم

پس از نتیجه رضایت دارید؟


ما در این مسابقه از لحاظ تیمی خیلی خوب نبودیم. اعتقاد دارم اکنون که به صدر جدول لیگ برتر رسیده ایم و در رتبه اول هستیم باید در همه بازی ها با تمرکز کامل به میدان برویم و در تک تک مسابقات جدی باشیم. مقابل استقلال خوزستان این اتفاق نیفتاد و بر اثر عدم تمرکز دو اشتباه کردیم و دو بار دروازه ما باز شد.

* حفظ صدرنشینی سخت است

به صدرنشینی اشاره کردید آیا حضور در رتبه اول به لحاظ روحی برای شما مثبت است؟


اعتقاد دارم صدرنشین بودن و حفظ آن بسیار دشوار است. وقتی در چنین وضعیتی هستیم و می خواهیم حضورمان در رتبه اول را حفظ کنیم باید در رویارویی با حریفان ۱۱ بازیکن اصلی و نفرات ذخیره کاملا آماده باشند و با پرهیز از اشتباه با تمرکز کافی در تمام بازی ها به میدان برویم. تیمی که می خواهد صدرنشینی را حفظ کند نباید به هیچ حریفی اجازه دهد این موقعیت را از آنها بگیرد. تراکتور اکنون به کسب پیروزی در تک تک مسابقات خود نیاز دارد. بازیکنان باید در جریان بازی تمرین و زندگی شخصی خود تمرکز لازم را داشته باشند و بدون اشتباه تیم خود را همراهی کنند.

* گلزنی هدف اول و آخر من است

از شرایط سخت آب وهوایی اهواز گفتی اما در همین شرایط هم توانستی یک گل بزنی.


خواهش می کنم این حرف من را با جدیت کامل بپذیرید. من در تمام تمرینات و مسابقه فقط روی یک نکته تمرکز دارم و آن هم این است که بتوانم گلزنی کنم. گل زدن در فوتبال هدف اول و آخر من است.

* وقتی سالم زندگی می کنم چرا گل نزنم؟

آیا امسال می توانی آقای گل شوی؟


هدفم را بیان کردم و می خواهم باز هم به گلزنی هایم در تراکتورسازی ادامه دهم چه دلیلی دارد که دیگر گل نزنم. وقتی زندگی شخصی خوبی دارم و این مسئله را به خوبی مدیریت می کنم چرا گل نزنم. بدون شک به گلزنی ادامه می أهم با رفتار حرفه ای مزد زحماتم را می گیرم. این وضعیت و امکانات برای سایر بازیکنان هم فراهم است. تنها ادینهو حرفه ای فکر نمی کند. سایر بازیکنان هم دید را دارند و تلاش خود را برای موفقیت تیم انجام می دهند.

* دلیر گل های خیلی خوبی می زند

این روزها زوج قوی را در کنار محسن دلیر تشکیل دادید. نظرت درباره او چیست؟


دلیر یکی از بهترین مهاجمان فعلی فوتبال ایران است. او خیلی خوب بازی می کند و در گلزنی مهارت بالایی دارد. گل او به استقلال خوزستان خیلی خوب بود. او بازیکن حرفه ای است که می تواند به من در تراکتورسازی کمک کند.

* هواداران قبل از من عاشق تراکتورسازی هستند

از تبریز خبر می رسد که ادینهو این روزها در قلب هواداران تراکتورسازی جای گرفته است.


اعتقاد دارم هواداران تراکتورسازی قبل از من عاشق تراکتورسازی هستند و با حضور خود به تیم انرژی زیادی می دهند. خیلی خوشحالم که برای تراکتورسازی گل می زنم و امیدوارم این گلزنی ها تداوم داشته باشد. وقتی با تلاشم و گل هایی که می زنم به بردن تیم کمک می کند هواداران خوشحال می شوند و این خوشحالی مهمتر از آقای گلی است.

* از زندگی در تبریز رضایت دارم

این محبوبیت خوب است و یا اینکه می تواند تاثیر منفی داشته باشد؟


خیلی خوشحالم که هواداران من را پذیرفتند. دوست داشتن آنها برایم خیلی خوب است وقتی می بینم برای آنها اهمیت دارم خیلی تلاش می کنم بساط شادی آنها را فراهم کنم. از زندگی در تبریز خیلی راضی هستم و همه تلاشم را برای این تیم می کنم و امیدوارم روندی که برای تراکتورسازی داریم ادامه داشته باشد و با ارائه بازی های قوی گلزنی زیاد صدرنشینی ما تداوم پیدا کند.

* امیدوارم تراکتورسازی قهرمان شود

از حالا می توانی پیش بینی قهرمانی تراکتورسازی را انجام دهی؟


از حالا زود است که بخواهیم در مورد قهرمانی صحبت کنیم. چرا که بازی های سختی در پیش داریم که باید به آنها توجه کنیم. امیدوارم تراکتورسازی قهرمان شود اما صحبت در این ارتباط خیلی زود است.

* کار مقابل سپاهان خیلی خیلی سخت است

بازی مقابل سپاهان را چطور ارزیابی می کنید.


می دانیم کار بسیار سختی مقابل سپاهان داریم از توانایی های این تیم شناخت کامل دارم و می دانم سپاهان قدرتمند و خوب است. کار خیلی خیلی سختی مقابل این تیم داریم. کار خیلی خیلی سختی مقابل این تیم داریم، بازی مقابل سپاهان برای تمرین و آماده شدن زمان داریم و انشاالله عملکرد ما در این مسابقه خوب باشد و بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم.

* بارها از علاقه ام به بازی در تیم ملی گفتم

شاید این سوال تکراری باشد اما آیا دوست داری در تیم ملی ایران بازی کنی؟


با همه در این رابطه صحبت کردم و بارها گفته ام که دوست دارم در تیم ملی ایران بازی کنم و روزی پیراهن تیم ملی را بر تن کنم، این فقط خواسته ادینهو نیست و خیلی های دیگر هم دوست دارند برای تیم ملی ایران به میدان بروند که بستگی به نظر کارلوس کی روش دارد، اگر یک روز کی روش از من بپرسد که آیا دوست دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم مطمئنم پاسخ به این سئوال مثبت است و می گویم دوست دارم برای تیم ایران بازی کنم. در واقع برای رسیدن به تیم ملی منتظر یک اشاره از کارلوس کی روش هستم.