به گزارش مشرق، در حساس ترین بازی هفته پنجم لیگ برتر انگلیس یکشنبه چلسی صدرنشین به مصاف منچستر سیتی می رود. این دیدار برای دو تیم از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که هر دو تیم شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی دارند.

این دیدار برای یک بازیکن از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و این بازیکن فرانک لمپارد است که پس از سال ها حضور در چلسی مجبور است با پیراهن منچسترسیتی برابر تیم سابق خود به میدان رود. ژوزه مورینیو سرمربی چلسی هنوز باور ندارد که لمپارد باید با پیراهن منچستر سیتی به میدان رود. او گفت: اصلا تصور نمی کردم که لمپارد به منچستر سیتی برود. اگر کسی سه، چهار سال قبل در این باره با من صحبت می کرد سخن او را خیالی و غیر واقعی می دانستم.

مورینیو افزود: پیوستن لمپارد به سیتی برایم بسیار عجیب بود. حتی اگر چند ماه قبل به من می گفتند که لمپارد قرار است به سیتی برود اصلا باور نمی کردم.

لمپارد در سال ۲۰۰۱ از وستهام به چلسی پیوست. او ۱۳ سال سابقه حضور در چلسی را دارد و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه انگلیسی به شمار می آید.

مورینیو ادامه داد: وقتی لمپارد به نیویورک پیوست هیچ کس انتظار نداشت تا به لیگ جزیره برگردد و پیراهن تیمی چون منچستر سیتی را بر تن کند. همه فکر می کردند او در امریکا می ماند و تا پایان دوران بازیگری خود در این کشور بازی می کند، اما اجازه بدهید که این حق را به لمپارد بدهیم که درباره زندگی خود تصمیم گیری کند. او این اختیار را دارد تا هر تصمیمی که می خواهد بگیرد.

رسانه های انگلیسی قبل از دیدار حساس این دو تیم نوشتند که لمپارد از باشگاه منچستر سیتی خواسته است که به او اجازه دهد تا در این بازی به میدان نرود اما مانوئل پیگرینی سرمربی سیتی چنین سخنانی را تکذیب و تاکید کرد که لمپارد در این دیدار به میدان خواهد رفت. او گفت: بدون شک لمپارد در این دیدار به میدان خواهد رفت، چرا که او بازیکن تیم ما است. فکر نمی کنم که خود او هم مشکلی در این زمینه داشته باشد. آنچه واضح است این که او نمی خواست با چلسی ادامه دهد چرا که سران این باشگاه به او اجازه دادند تا از تیم جدا شود. آنها به این دلیل به لمپارد اجازه جدایی نداند که او دوست داست به منچستر سیتی برود. او دیگر نمی خواست با تیمی که سالها برای آن بازی کرده بود بازی کند. لمپارد این حق را دارد که به زندگی اش آن طور که می خواهد ادامه دهد. بسیار خوشحالم که چنین بازیکنی را در اختیار داریم و در دیدار برابر چلسی از او استفاده خواهیم کرد.