به گزارش مشرق، هفته نهم لیگ برتر در روز دوم با انجام ۵ دیدار به پایان رسید که در مهمترین بازی تیم فوتبال استقلال در حالی که می توانست با یک پیروزی به صدر جدول بازگردد مقابل فولاد خوزستان با یک گل شکست خورد.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده بندی لیگ برتر

در پایان این دیدارها سرمربیان تیم ها درخصوص بازی به خبرنگاران و رسانه ها پاسخ دادند:

سایپا ۴ - صفر پدیده


سرمربی پدیده: داور به من اهانت غیرانسانی کرد

علیرضا مرزبان بعد از باخت تیمش در نشست خبری اظهار کرد: احساس بدی از حضور در استادیوم به دلیل استقرار مکان نامناسب برای تماشاگران تیم فوتبال پدیده داشتم.

وی افزود: در حالی که تمام استادیوم خالی است تماشاگران ما در جایی اسکان داده شدند که نمی توانستند بازی را ببینند و این عدم احترام به تماشاچیان برای من بسیار سخت بود.

وی در مورد شکست سنگین این تیم و خوردن تعداد گل های زیاد در این بازی اظهار کرد: بازی کیفیتی که مورد انتظار ما بود را نداشت و نتوانستیم بازی خودمان را انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت: یک گل عجیب و غریب خوردیم و تمام توانایی های ما روی این گل متمرکز شد و سراسر بازی ریسک بزرگی کردیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده در مورد اخراج خود توسط داور مسابقه گفت: داور چهارم به من اهانت غیرانسانی کرد و اخراج خودم به دلیل مسائل غیرانسانی بود.

سرمربی تیم فوتبال پدیده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد نقطه ضعف این تیم و نداشتن دستیار قوی بیان کرد: دستیار باید بتواند با هم زندگی کنند و از دستیاران خود راضی هستم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد داوری و ارتباط این شکست با داور مسابقه گفت: پای حرف هایم هستم و این مسئله را باید بگوییم.


سرمربی سایپا: این برد تقدیم به کارگران سایپا


مجید جلالی بعد از پیروزی ۴ بر صفر تیم فوتبال سایپا البرز در نشست خبری اظهار کرد: برد امروز را تقدیم به مردم کرج و کارگران زحمتکش گروه خودروسازی سایپا می نمایم.

وی در مورد کیفیت بازی و برتری تیم سایپا خاطرنشان کرد: در تمام طول بازی تیم برتر میدان بودیم و در نیمه اول می توانستیم ۳ گل به تیم پدیده بزنیم.

جلالی در مورد کیفیت بازی گفت: بازی فوق العاده با کیفیتی بود و ما قدم به قدم در حال نزدیک شدن به تیم مورد انتظار خود هستیم.

وی افزود: بازیکنان جوانی که امروز در زمین بودند نشان دادند که می توانند آینده درخشانی داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد عدم استقبال تماشاچیان کرجی از بازی های خانگی این تیم بیان کرد: امیدوارم که جوانان کرج به این باور برسند که این تیم جزئی از البرز است و موفقیت این تیم می تواند به پیشرفت ورزش و اعتماد به نفس جوانان بینجامد.

وی در مورد گلایه های مربی تیم فوتبال پدیده مشهد از نحوه قضاوت بازی و تأثیرگذاری داور در نتیجه بازی گفت: من چیزی را در مورد داوری ندیدم و نیمه اول ما به برخی از صحنه ها معترض بودیم.

گسترش فولاد ۳ - ۲ ذوب آهن

سرمربی ذوب آهن: لیاقت بردن نداشتیم

یحیی گل محمدی پس از شکست تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نتیجه بازی برای ما راضی کننده بود چون لیاقت برد را در این بازی نداشتیم. با این وجود بعد از گل دومی که به ثمر رساندیم می توانستیم گل سوم را هم بزنیم ولی با بی دقتی این موقعیت را از دست دادیم.

سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: گسترش فولاد انگیزه زیادی برای این بازی داشت و از ابتدا فشار زیادی روی دروازه ما ایجاد می کرد تا امتیازات این دیدار خانگی را نصیب خود کند.

گل محمدی در مورد داوری این مسابقه تصریح کرد: در این فصل شاهد اشتباهات زیادی داوری هستیم ولی امیدواریم داوری روز به روز بهتر شود. در هر صورت همه داشته های داوری ما اینها هستند و باید با داشته هایمان کنار بیاییم.

گل محمدی در پاسخ به اینکه آیا با این شکست موقعیت خود را در ذوب آهن متزلزل نمی بیند گفت: هر تصمیمی که مدیرعامل و هیئت مدیره بگیرد ما تابع تصمیمات آنها هستیم و تلاش می کنیم بازی هایی ارائه دهیم که جایگاه تیم مان از این بهتر شود.

مربی گسترش فولاد: داور روی گل های ذوب آهن تأثیرگذار بود

کورش برمک پس از دیدار گسترش فولاد و ذوب آهن در جمع خبرنگاران درباره غیبت تارتار در این نشست خبری، اظهار کرد: آقای تارتار پس از این بازی پرواز داشتند که به این خاطر نتوانستند در این نشست حضور پیدا کنند.

وی درباره دلخوری که بین تارتار و یکی از خبرنگاران در نشست خبری قبل از بازی ایجاد شده بود گفت: یک سوءتفاهم بود که امیدوارم برطرف شده باشد ما انتظار داریم خبرنگاران در شرایط سخت از تیم حمایت کنند و دوست داریم از حمایت اصحاب رسانه برخوردار شویم.

مربی تیم گسترش فولاد تبریز درباره این دیدار خاطرنشان کرد: داور مسابقه در گلهای تیم ذوب آهن تأثیرگذار بود و پنالتی که برای این تیم گرفته شد صحیح نبود. در مجموع خدارا شکر می کنیم که پیروز این دیدار بودیم.

مربی تیم گسترش فولاد تبریز تأکید کرد: داوری مسابقه تأثیر زیادی در روند بازی داشت و تیم ما را تحت فشار قرار داد ولی با تعویض هایی که داشتیم توانستیم به نتیجه دلخواهمان برسیم و در هفته های بعد نیز نتایج بهتری از تیم ما خواهید دید.

برمک درباره حمایت خطیبی و مطرح کردن اینکه هواداران تراکتور از گسترش فولاد حمایت کنند خاطرنشان کرد: من از خطیبی تشکر می کنم و معتقدم که باید از دو تیم تبریزی حمایت کنیم و با قدرت پشت یکدیگر باشیم تا شاهد موفقیت هردو تیم باشیم.

پیکان ۱ - صفر ملوان

مربی ملوان: وقتی توپ با ملوان قهر کرده بود


نصرت ایراندوست سرمربی ملوان پس از شکست تیمش مقابل پیکان در کنفرانس خبری بعد از بازی حاضر نشد و محمد غدیر بحری کمک اول خود را به نشست خبری فرستاد.

مربی ملوان درمورد بازی گفت: همان طور که از قبل اعلام کردیم برای کسب امتیاز و انجام یک بازی زیبا به تهران آمدیم اما متأسفانه توپ امروز با ما قهر بود و نخواست وارد دروازه تهرانی ها شود. در هر حال آنها به ۳ امتیاز رسیده اند و من با آنها تبریک می گویم.

وی ادامه داد: صد درصد حق ملوان بود که مسابقه را ببرد و مقابل ۵ یا ۶ موقعیت ما تیم پیکان ۲ یا ۳ موقعیت داشت. ما خوب بازی کردیم و بازیکنان مان تلاش مضاعف کردند اما همان طور که اشاره کردم نتوانستیم دروازه پیکان را باز کنیم.

کمک اول نصرت ایراندوست در مورد ۳ صحنه مشکوک به پنالتی که شاگردانش در محوطه جریمه تیم پیکان ایجاد کردند و داور اعتقادی به پنالتی بودن این صحنه ها نداشته نیز عنوان کرد: نمی خواهم در مورد داوری صحبت کنم و بهتر است این موضوع را به کارشناسان داوری بسپاریم. در هر حال صحنه ها مشکوک بود.

سرمربی پیکان: روز به روز بهتر می شویم

منصور ابراهیم زاده بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل ملوان بندرانزلی در مورد این بازی اظهار داشت: در طول هفته گذشته روی ۲ موضوع کار کردیم؛ یکی اینکه ملوانی ها ضد حمله خواهند زد و دوم اینکه ما باید با حوصله پاس کاری کنیم. البته خوب می دانستیم دروازه بان ملوان توپ ها را ۲ ضرب می گیرد و به همین دلیل روی توپ های برگشتی نیز حسابی تمرین کردیم. خدا را شاکرم که در حق ما لطف کرد و توانستیم در دقایق پایانی به گل برسیم.

وی ادامه داد: همان طور که از ابتدا هم اشاره کردم، هر چه پیش برویم وضعیت تیم ما بهتر می شود. روز گذشته نیز گفتم که وضعیت مان در جدول مناسب نیست و از این موضوع رضایت نداریم اما روند رو به رشدی داریم و مطمئن باشید در آینده نیز بهتر فوتبال بازی خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد صحنه های مشکوک به پنالتی این بازی نیز عنوان کرد: باید کارشناسان داوری قضاوت کنند. در دیدارهای قبلی ما نیز شانس پنالتی برای ما پیش آمد اما هیچ وقت اعتراض نکردیم. باید به تشخیص داوران احترام بگذاریم و داوران جوان ما در آینده پیشرفت های بیشتری کنند، البته از بچه ها که سوال کردم آنها اعتقادی به پنالتی نداشتند.

استقلال صفر - ۱ فولاد

سرمربی فولاد: چون دیروقت بود کی روش خوابش گرفت


دراگان اسکوچیچ پس از پیروزی یک بر صفر فولاد مقابل استقلال در نشست خبری گفت: از اینکه توانستیم ۳ امتیاز بازی را به دست بیاوریم بسیار راضی هستم و این برد را به بازیکنانم تبریک می گویم. در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتیم و احساس می کردم بازیکنانم بیش از حد به استقلالی ها احترام می گذارند.

وی ادامه داد: در نیمه دوم دست به ریسک زدیم و حملاتی را روی دروازه استقلال ترتیب دادیم هر چند این کار خطرناکی بود چون ممکن بود روی ضدحملات گل بخوریم. با توجه به اینکه استقلال در نبردهای هوایی برتری کاملی داشت سعی کردیم این موضوع را برطرف کنیم.

سرمربی فولاد خوزستان تصریح کرد: در هفته های گذشته در دو بازی مقابل پیکان و سایپا نتوانستیم امتیازات لازم را کسب کنیم اما با ۲ پیروزی در دو هفته گذشته فکر می کنم توانستیم به آرامش برسیم و ثبات پیدا کنیم.

وی در پاسخ به سوال در مورد اینکه کیفیت بازی را چگونه ارزیابی می کنید آن هم در شرایطی که کی روش در جایگاه ویژه خمیازه می کشید، گفت: در شرایطی نیستم که وضعیت فیزیولوژیک کی روش را تفسیر کنم. شاید چون ساعت ۹ شب نزدیک بود او خوابش گرفته بود.

اسکوچیج در مورد اینکه هواداران استقلال به وقت کشی بازیکنان این تیم اعتراض داشتند، خاطرنشان کرد: این نه شخصیت من و نه در شخصیت بازیکنانم است که چنین کاری انجام دهند و این دید شماست. مطمئن باشید چنین چیزی را از بازیکنانم نخواهم خواست و حتی اگر بازیکنی روی زمین بیفتد از او تقاضا می کنم که از جای خودش بلند شود. این کار بیشتر اعصاب من را خراب می کند تا هواداران استقلال.

سرمربی استقلال: ملی پوشان جام جهانی را فراموش کنند

امیر قلعه نویی پس از شکست یک بر صفر خانگی استقلال برابر فولاد در نشست خبری گفت: به فولاد به خاطر این پیروزی تبریک می گویم. بازی خوبی بود و ما هم خوب شروع کردیم و می توانستیم در نیمه اول با حداقل دو گل اختلاف بیرون بیاییم اما بی دقت بودیم و نتوانستیم از موقعیت ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در کم خطرترین بازی ممکن به فولاد باختیم. فولاد امروز حتی یک کرنر هم روی دروازه ما نزد و موقعیت ۳۰ درصدی هم نداشت اما روی یک ضربه به گل رسید. در فوتبال هم می گویند تیمی که گل نزند گل می خورد.

قلعه نویی درباره عدم گلزنی مهاجمان تیمش در دو بازی گذشته استقلال و اینکه آیا این تیم موقعیت خوبی را برای فاصله انداختن با رقبا از دست داده، اظهار داشت: به نظر من همه تیم های صدر جدولی برای ما بازی کردند و ما برای دیگران. تیمی که ایجاد موقعیت می کند و برای حمله کردن تاکتیک دارد یعنی اینکه مشکلی در حمله ندارد. اگر نتوانستیم در یکی، دو بازی گذشته گلزنی کنیم دلایل مختلفی داشته است. مسلما ضعف هایی در زمین داریم اما امروز نبود هافبک بازیساز روی کار ما بسیار تاثیر داشت.

قلعه نویی افزود: امروز حیدری، بیک زاده و کرار را در اختیار نداشتیم و مگویان هم وقتی مصدوم شد از ما خواست تعویضش کنیم ولی هنگامی که نیمکت را نگاه کردم دیدم هیچ کسی نیست که به میدان بفرستم. در مجموع ما در دو بازی گذشته و مخصوصا بازی با فولاد نمایش خوبی ارائه دادیم و فقط در گل زدن کمی ناکام بودیم که سعی می کنیم با تمرین این مسئله برطرف کنیم. واقعا امروز کم کارترین بازیکن زمین محسن فروزان بود.

وی درباره بازیکنان مصدوم تیمش از جمله حیدری و بیک زاده و اینکه نبودن آنها چه تاثیری برای استقلال دارد، تاکید کرد: شاهد هستید بازیکنانی که روز اول تمرین با ما بودند با آنهایی که نبودند چقدر تفاوت دارد. در شبکه خبر هم دیدم بکن باوئر از عملکرد بازیکنان بایرن مونیخ انتقاد می کرد و به نظر می رسد این مشکل در همه جای دنیا وجود دارد و تنها مخصوص استقلال نیست.

سرمربی تیم استقلال یادآور شد: شاید این بازیکنان از نظر بدنی مشکل دارند و یا از نظر انگیزشی دچار مسئله هستند. شاید آنها فکر می کردند بعد از جام جهانی تیم های اروپایی این نفرات را می خواهند اما همان دو بازیکن که در اروپا هم بودند، بازگشتند. به هر صورت آنها یا از نظر بدنی و یا از نظر انگیزشی افت کرده اند.

قلعه نویی تصریح کرد: من حتی در روزهایی که استقلال پیروز شد گفتم که تیم ما توازن ندارد و امیدوارم شرایط این نفرات به حالت طبیعی برگردد و جام جهانی را فراموش کنند.

وی درباره اینکه تیموریان در بازی امروز غیرمسئولانه شوت زنی می کرد، گفت: چنین چیزی نیست، آندو تا زمانی که شرایط خوبی داشت با تمام توان بازی کرد و بعد از اینکه افت کرد هم تعویضش کردیم. در یک بازی مانند بویرام شوت او گل می شود و یک بازی مانند فولاد هم این اتفاق رخ نمی دهد. به نظرم این سوال فنی نبود.

سرمربی استقلال در مورد اینکه نظرش راجع به نتایج تیم امید چیست، خاطرنشان کرد: من بیهوش نتیجه تیم خودم هستم. نتیجه ای که رقم خورد نتیجه خوبی نبود اما این شرایط فوتبال است. وینگادا مربی بزرگی است و به تیم امید ما کمک خواهد کرد. این اتفاقات در فوتبال روز دنیا می افتد و اسپانیا و ایتالیا هم در جام جهانی دچار آن شدند و اکنون برای تیم امید ما رخ داده است.

وی ادامه داد: نتایج قطعا خوب نبوده است. خوردن ۴ گل از ویتنام برای فوتبال ایران خوب نیست اما نباید حمله کنیم و انتقادها باید منصفانه و دور از خودپسندی باشد. نباید آن بلایی که سرِ مربی ایرانی آوردیم بر سر وینگادا بیاوریم. البته آنهایی که قلم و میکروفونشان مشخص است قطعا این کار را نخواهند کرد.