به گزارش مشرق، علی کفاشیان در خصوص تمدید قرارداد کی روش اظهار داشت: رقم قراداد او بالاست و قبلا هم تفاهم کرده بودیم که رقم تغییر چندانی نکند اما در سایر مسائل صحبت کردیم و بیشتر نظرات ما اعمال شد.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: ما کار را پیش از این شروع کرده بودیم و امیدوارم این تصمیمی که گرفتیم به نفع فوتبال باشد. تا جام جهانی قرارداد را با کی روش تمدید کرده ایم که در دو مقطع در مورد آن تصمیم خواهیم گرفت؛ یکی پس از جام ملت های آسیا و دیگری در خصوص راهیابی یا عدم راهیابی به جام جهانی.

وی ادامه داد: اگر در جام ملت ها نتیجه نگیریم یک هفته فرصت داریم درباره او تصمیم بگیریم. ما همان قراردادی را امضا کردیم که نظرات خود را در آن گنجانده بودیم و در این تفاهم اضافه شده بود. در خصوص دستیاران ایرانی و خارجی او صحبت کردیم.

کفاشیان در مورد اینکه از حضور کی روش در ایران خوشحال است تصریح کرد: خوشحالیم که قرارداد سرمربی تیم ملی امضا شد و تکلیف آن مشخص شد. این شرایط نوید اتفاق خوبی را می دهد و امیدوارم تیم موفق باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص نتیجه ضعیف تیم ملی امید مقابل ویتنام یادآور شد: این نتیجه به ما این موضوع را گوشزد می کند که هیچ تیمی در آسیا ضعیف نیست. تمام تیم ها کا رکرده اند و نمی توان آنها را دست کم گرفت. در آسیا تیم ها سرمایه گذاری می کنند همچنین ما چند دیدار تدارکاتی برای تیم المپیک برگزار کرده بودیم و تیمی که اعزام شد ترکیبی از تیم المپیک با بازیکنان لیگ بودند که خواستیم بازیکنان خوب لیگ هم در ترکیب باشند. یکی از این ایرادات هم ممکن است همین موضوع باشد ما باید از کیفیت فوتبال مان دفاع کنیم و امیدوارم تیم بتواند به گام بعدی صعود کند. قطعا نمی توانیم بگوییم که تیم از قبل با یکدیگر هماهنگ بودند زیرا ترکیبی از بازیکنان امید و لیگ بودند.

کفاشیان در مورد اتفاقی که در کره جنوبی رخ داده و یکی از مسئولان تدارکاتی اقدامات نامناسبی انجام داده یادآور شد: ما اطلاع دقیقی نداریم. او در سفرهای پیشین هم همراه تیم بوده و سوءپیشینه نداشته است. قطعا موضوعی که اتفاق افتاده زشت است و ما برخورد قاطع خواهیم کرد. باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است.

وی در خصوص بازگشت سیدمهدی رحمتی و هادی عقیلی به تیم ملی و اینکه آیا با کی روش در این باره صحبت خواهد کرد یا نه، گفت: من هیچ نظر فنی در مورد هیچ ورزشکاری با کی روش صحبت نمی کنم. حتی ترجیح دادیم کی روش مربیان ایرانی را به ما معرفی کند تا ما آنها را مورد تائید قرار دهیم. همه مربیان ایرانی می توانند دستیار کی روش شوند اما او خودش باید انتخاب کند.

کفاشیان در مورد جلسه ای که در خصوص حق پخش تلویزیونی امروز برگزار کردند، تاکید کرد: در این جلسه به نتیجه نرسیدیم و قرار شد در جلسه بعدی همه بحثها را انجام دهیم.

وی در مورد اینکه دوره ۴ ساله او یک سال ونیم دیگر به پایان می رسد در حالی که قرارداد کی روش ۴ ساله تمدید شده و مدیر بعدی اگر خودش نباشد چه وضعیتی با سرمربی تیم ملی خواهد داشت با خنده گفت: به خاطر قرارداد کی روش مجبورم من هم بمانم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد نتیجه تیم ملی امید یادآور شد: اگر تیم امید به مرحله بعدی صعود نکند این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم. تیم نفرات خوبی داشته یا برنامه ریزی ایراد داشته یا کادر فنی که این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد. کی روش در این زمینه قطعا به ما کمک خواهد کرد. ما برای نتیجه گرفتن به بازی های آسیایی اینچئون رفتیم و تیم اگر خوب کار کند و مدیریتیش خوب باشد می تواند نتیجه بگیرد.

کفاشیان در خصوص سرمربی تیم نوجوانان گفت: اجازه دهید عرق آنها خشک شود و سپس در مورد آنها تصمیم می گیریم.