به گزارش مشرق، عزیزالله محمدی پس از جلسه کانون مربیان گفت: در فوتبال مربی مظلوم تر از همه است و مدیران برای اینکه دچار مشکل نشوند اول مربی را جابه جا می کنند. بحثما هم این بود که امروز تا نیم فصل صبر کنیم و ببینیم چند مربی دیگر تغییر می کند و سپس یک بیانیه خوب از سوی کانون مربیان برای حمایت از جایگاه مربی صادر شود.

وی ادامه داد: اگر تیم نتیجه نمی گیرد آیا فقط مربی مسئول است؟ خیلی مسائل دیگر هم در مورد عدم نتیجه گیری تیم ها مطرح است. سال گذشته در حالی مس کرمان دو مربی را عوض کرد که یک مربی دیگر این تیم را بسته بود و سپس تیم به تقوی و مربی بعدی رسید.

عزیزمحمدی در مورد اینکه به نظر شما چه رفتاری با دایی می شد، بهتر بود، گفت: دایی یکی از بزرگان فوتبال جهان است. ما اگر ادعایی داریم که حرفه ای هستیم باید اخلاق حرفه ای و اخلاق اسلامی را رعایت کنیم. مدیرعامل پرسپولیس باید دایی را دعوت می کرد و دلایل اخراجش را به خود او گوشزد می کرد. حال یا این دلایل مبلغ قرارداد دایی بود و یا ضعف نتیجه گیری پرسپولیس. در هر صورت این موضوع محترمانه بود و دیگر این مسائل پیش نمی آمد. در این صورت شأن و شئون افراد هم حفظ می شد و دیگر بلایی که سر امثال مظلومی یا مایلی کهن آمده بود دیگر با دایی تکرار نمی شد.

عزیزمحمدی گفت: اگر می گویید باید کار فرهنگی روی تماشاگران انجام شود پس باید کار فرهنگی را از سطوح بالاتر آغاز کنیم که به این ترتیب همه مشکلات حل خواهد شد.

رئیس اتحادیه فوتبال در مورد ادامه کار کی روش در تیم ملی گفت: از روزی که از جام جهانی آمدیم ۱۵۰نفر نامه ای را در حمایت از کی روش امضاء کردند و فردوسی پور هم چند برنامه ساخت. اما من همان روز اعلام کردم ابتدا باید تکلیفمان را روشن کنیم که اگر کی روش یا مربی دیگری به ایران می آید، او می خواهد رئیس فدراسیون باشد یا فقط می خواهد کارهای فنی را پیش ببرد. چهار سال پیش هم قرار بود کی روش سوپروایزر تیم های پایه باشد که این اتفاق نیفتاد، حالا یا ما عرضه نداشتیم یا اینکه می خواستیم و او این کار را انجام نداد ضمن اینکه مگر کی روش در چهار سال پیش چند روز ایران بود و چقدر کار کرد. بنابراین باید تمام این مسائل در کادر فنی ذکر شود.

وی افزود: کی روش باید کار فنی می کرد نه اینکه برای تمام فوتبال ما تعیین تکلیف کند و حتی به فدراسیون بگوید که لیگ را ۱۶ تیمی کند. همین تیم امیدی که چهار گل دریافت کرد چرا نباید از هر تیم بیشتر از دو بازیکن با خود به بازی های آسیایی می برد. مگر قرار نیست زیرساخت های تیم جام جهانی از همین تیم بیرون بیاید اما به خاطر اینکه یک اردو به اردوی بزرگسالان اضافه شود اردوی امید را حذف کردیم تا این بلاها بر سر تیم امیدها بیاید.

عزیز محمدی گفت: این فرد در حال تصمیم گیری برای تمام فوتبال ایران است و این در حالی است که اگر روزی به این نتیجه رسیدیم که تصمیمات او روی فوتبال ایران تأثیر مثبت می گذارد که من دیگر هیچ حرفی ندارم البته فکر نمی کنم اینچنین باشد. با این حال یک کمیته فنی قوی با حضور مربیان بزرگی مانند مجید جلالی، ذوالفقارنسب، حاج رضایی، جلال طالبی و حتی نفرات جوان تری مثل افاضلی، قلعه نویی، کریم باقری، مهدوی کیا باید جمع شده و از این مربی بخواهند تا برنامه اش را مشخص کند.

وی تأکید کرد: چطور کی روش برای ما تعیین تکلیف می کند و حتی بندهای قرارداد به طور دلخواه او تنظیم می شود. حال سؤال من این است که اگر کی روش نتیجه نگرفت چه خواهد شد. چطور حالا می خواهد پس از جام ملت ها سه ماه اضافه پول بگیرد اما حاضر است اگر تیم نتیجه نگرفت هیچ پولی نگیرد؟ او که مدعی است تیم ملی را می شناسد پس حالا که اینچنین است باید در جام ملت ها هم نتیجه بگیرد. مگر ما همین کره و ازبکستان را در مقدماتی جام ملت ها نبردیم، الآن هم همان تیم ها هستند پس چطور حرف هایش تغییر کرده است؟

عزیزمحمدی گفت: کی روش حالا می گوید قول قهرمانی در جام ملت ها را نمی دهم و فقط تضمین می دهم تیم به جام جهانی برود. مگر او نمی داند که دعوا بر سر جام ملت هاست و ما ۴۰ سال است که در این رقابت ها قهرمان نشدیم. ما همه حرف ها را می زنیم اما بعدها اتفاقی می افتد که اگر کی روش با تیم ملی نتیجه نگرفت باز هم اشکالی رخ نخواهد داد. بنابراین معتقدم که نباید قرارداد ترکمن چای با او امضا کنیم.

رئیس اتحادیه فوتبال گفت: او می گوید تیم ملی سرپرست نمی خواهد اما در فرم های تیم ها جای مدیر تیم را چه کسی پر می کند؟ یا بر سر دستیاران کی روش، کفاشیان می گوید خود او باید بیاید و انتخاب کند و این در حال بازگشت به دوران گذشته هستیم. یعنی زمان را می گیریم و دوباره به گذشته باز می گردیم. اتفاقاً معتقدم که باید کی روش باشد چون عیار او در جام ملت های آسیا مشخص می شود. اگر نتیجه گرفتیم که او را حلوا حلوا می کنیم و برای جام جهانی هم قدرتمندانه با او پیش می رویم اما اگر نتیجه نگرفتیم چرا بر سر بقیه می زنیم؟

وی گفت: با یک سوم پول کی روش می توانستیم یک مربی آورد و همین نتایج را گرفت. مگر کرانچار با مونته نگرو انگلیس را نبرد. همین کرانچار را می شد با ۵۰۰هزار دلار آورد و بقیه پول او را صرف تیم های پایه کرد. ۵۰۰هزار دلار کجا و ۲.۵میلیون دلار کجا. وینگادا را چه کسی به ایران آورد؟ بنابراین پاسخ سؤالاتم می تواند خیلی از موضوع ها را روشن کند.