به گزارش مشرق، محسن خلیلی درباره آخرین شرایط آمادگی خود پس از حضور در تمرین های پرسپولیس اظهار کرد: تقریبا ۲ هفته است که در تمرین های پرسپولیس حضور دارم و همان طور که خودم پیش بینی می کردم شرایطم روز به روز بهتر می شود. دوری من از توپ و زمین فوتبال باعثشده بود که تمرکزم در زمین بازی از بین برود اما در این چند روز که در کنار پرسپولیسی ها تمرین کردم خیلی به شرایط آرمانی نزدیک شدم. فکر می کنم دو سه هفته دیگر آماده بازی های ۹۰ دقیقه ای می شوم.

او درباره ضعف خط حمله پرسپولیس در فصل جاری لیگ برتر گفت: ضربه خوردن پرسپولیس در خط حمله خیلی مشهود بوده است. متاسفانه رضا نوروزی با مصدومیتی که گریبانگیرش شد بدشانسی آورد و آسیب دیدگی های پی درپی دغاغله هم به خودش و پرسپولیس ضرر زد. محرومیت صادقیان هم به این ها اضافه شد تا کادر فنی نتواند از همه پتانسیل های خط حمله استفاده کند.

خلیلی گفت: شاید در این شرایط کادر فنی بخواهد چند بازیکن را به خط حمله اضافه کند اما تاکنون صحبتی با من نشده است. بارها گفته ام که برای کسب آمادگی جسمانی به پرسپولیس آمده ام و حضور من در پرسپولیس بستگی به نظر سرمربی تیم دارد. اگر درخشان تشخیص دهد که می توانم به تیم کمک کنم و در خط حمله مفید باشم چرا که نه؟ پرسپولیس تیم خودم است. چند سال در آن بازی کرده ام و هوادارانش را دوست دارم. فکر نمی کنم در قرارداد بستن با این تیم هم به مشکلی بربخورم اما برای خودم مهم این است که بتوانم به شرایط ایده آل مد نظر برسم و در نیم فصل دوم با پرسپولیس یا یک تیم دیگر قرارداد ببندم.

مهاجم سابق پرسپولیس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون در این رابطه صحبتی با حمید درخشان داشته یا خیر گفت: درباره این موضوع صحبتی نکرده ایم اما روز اولی که به تمرین آمد با هم حرف زدیم و من به او گفتم اگر احساس می کنید حضور من در تمرین ها مشکلی به وجود می آورد به من بگویید. اما درخشان خیلی خوب برخورد کرد و به من گفت اینجا خانه خودت است. از دایی تشکر می کنم که به من اجازه داد در تمرین های پرسپولیس حضور داشته باشم و از درخشان هم متشکرم.

خلیلی در ادامه در پاسخ به این سوال که فکر می کند علت این موضوع که پرسپولیس در سال های گذشته کمتر از استقلال در کورس قهرمانی بوده، گفت: استقلال در این سال ها تیمی بوده که تقریبا بدون حاشیه تر از پرسپولیس کار کرده است. حواشی پرسپولیس چندین بار به این تیم ضربه زده و هر وقت پرسپولیس در آرامش فکری قرار داشته توانسته نتایج خوبی بگیرد. در این سال ها تغییر مدیریت و مربی هم روی عملکرد این تیم تاثیر گذاشته است.

او گفت: پرسپولیس امسال جوان گرایی کرده و بالطبع هر تیمی که جوان گرایی می کند نمی تواند خیلی زود نتیجه اش را بگیرد. به همین خاطر طول می کشد تا پرسپولیس به شرایط آرمانی در جدول برسد اما امسال جوان های باادب و باانگیزه ای به پرسپولیس آمده اند که در آینده چیزهای زیادی از آن ها می شنویم. مهم ترین موضوع این است که همه می آیند و می روند و این پرسپولیس است که می ماند. پس هواداران عاشق پرسپولیس باید تا جایی که می توانند از تیم شان حمایت کنند.