به گزارش مشرق، محمد مایلی کهن پس از جلسه کانون مربیان لیگ اظهار داشت: جلسه کانون مربیان هر ماه برگزار می شود و در این جلسه در خصوص مسائل مختلفی از جمله بحثمالیات مربیان، کیفیت لیگ برتر و نیمکت هایی که تغییر می کنند صحبت کردیم.

وی در مورد اینکه آیا بیانیه ای مبنی بر تغییر نادرست علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس صادر می شود، گفت: کانون مربیان اسمش رویش است ما از همه مربیان حمایت می کنیم نه شخص خاصی در گذشته هم مربیانی بودند که چنین برخوردهایی با آنها صورت گرفته به همین دلیل در نیم فصل بیانیه ای در خصوص رفتار با مربیان صادر خواهیم کرد.

عضو انجمن کانون مربیان فوتبال افزود: ما طبعا از تمام مربیان حمایت می کنیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در پایان نیم فصل این کار را انجام دهیم.

مایلی کهن در مورد اینکه جلسه کانون مربیان در عدم حضور خبرنگاران برگزار شد و آیا تنش و بحثخاصی قرار بوده مطرح شود، گفت: به هر حال در برخی جلسات هم این اتفاق رخ می دهد. طبیعی است در کانون هم موارد مورد بحثو بررسی قرار می گیرد تا بر اساس آن اکثریت آراء نظر را رد می کنند یا می پذیرند.

وی در مورد قدرت اجرایی کانون تصریح کرد: کانون وظایف مختلفی دارد که یکی از آنها مشکلات مربیان است که با کمترین قرارداد کمترین دریافتی را دارند و در کنار آن مالیات هم بر گردنشان است. واقعا برخی مربیان برای زندگی عادی شان هم مانده اند که این وظیفه کانون است که بتواند شرایط خوبی را برای مربیان فراهم کند. کمیته انضباطی ما در مورد فوتبال تصمیم می گیرد اما تصمیمات اجرایی نبوده بیشتر کمیته انضباطی فوتبال است نه فدراسیون فوتبال در حالی که کمیته انضباطی باید در خصوص داوران و سایر مسائل هم بپردازد.

وی با اشاره به عملکرد تیم ملی والیبال و کشتی اظهار داشت: به مجموعه والیبال و کشتی تبریک می گویم این موفقیت به خاطر داشتن مدیر خوب است. شما ببینید رئیس فدراسیون کشتی اتاق خود را از شیرودی به خانه کشتی برده و خودش هم درون او جا نمی شود. این مسائل است که اهمیت دارد. والیبال ما کار بزرگی انجام داد البته من اعتقاد دارم فوتبال ما از همه رشته ها جلوتر است. معتقدم می توانیم جزو ۱۰ تیم برتر دنیا به عنوان یک متخصص استعدادیاب هم این صحبت را مطرح می کنم اما باید پول ها را در جای خودش هزینه کنیم. شما ببینید اگر یک مربی ایرانی روز گذشته از ویتنام ۴ گل دریافت می کرد چه بلایی سرش می آوردند.

مایلی کهن در خصوص اینکه میرشاد ماجدی اعلام کرده فوتبال پایه ما رو به ورشکستگی است و در رده های پایه و امکانات خوبی نداریم، گفت: البته آقای ماجدی شاگرد من بوده خودش هنوز جوان است و زود است در مورد این مسائل صحبت کند البته من جسارت نمی کنم اما در این باره باید من و امثال من صحبت کنیم. با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد هم اکنون ما می توانیم ۳-۴ تیم خوب داشته باشیم منتها نمی خواهیم می توانستیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم. شما ببیند امید ابراهیمی، میلاد فخرالدینی، مهرداد جماعتی، مهدی شریفی، سیدمهدی رحمتی، هادی عقیلی، سروش رفیعی و.. مگر چه چیزشان بود که به جام جهانی نرفتند. کشور ما علاقمند به فوتبال زیاد دارد اما توجه و برنامه ریزی وجود ندارد.

وی در مورد اینکه کی روش در واکنش به شکست ۴ بر یک تیم امید مقابل ویتنام اعلام کرده که مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: این موضوع طبیعی است من از کی روش نمی خواهم تیم های پایه را زیر نظر داشته باشد بلکه فقط می خواهم در یک بازی که به ورزشگاه می رود نخوابد و بازی را ببیند. تیم نوجوانان ما عالی کار کرد و سرمربی آنها نتیجه خوبی گرفت. بدون شکست و در زدن ضربات پنالتی از رقابت ها حذف شد. حالا چرا برای تیم امید مربی خارجی انتخاب شده. شما ببینید اکبر محمدی هم اکنون کجاست؟ ما نظارت و برنامه ریزی مان خوب نیست نه در رده بازیکنان بلکه در بحثداوران هم چنین اتفاقی رخ داده و نتوانستیم استعداد یابی خوبی داشته باشیم.