به گزارش مشرق، بهروز عطایی در مورد شرایط تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان و صعود این تیم به جمع شش تیم برتر این مسابقات اظهار داشت: بازیکنان نتایج خوبی کسب کردند و امیدوارم این روند تا پایان مسابقات ادامه داشته باشد. به نظر من والیبال ایران قطعاً با دو پیروزی از این گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کند و روی سکو هم می تواند برود.

کارشناس والیبال ایران، با بیان اینکه فکر می کنم کادر فنی شناخت لازم را از بازیکنان ندارد خاطرنشان کرد: ما بازیکن بزرگ و تأثیرگذاری مانند فیاضی را روی نیمکت تیم ملی داریم بازیکنی که اکثر باشگاه ها خواهان به خدمت گرفت وی هستند، اما نمی دانم چرا از وی استفاده نمی شود.

وی با بیان اینکه انتقادهایی وجود دارد که بیان آنها چیزی از ارزش های تیم ملی کم نمی کند، افزود: روی نیمکت تیم ملی و در کنار کواچ وزنه های خوبی حضور ندارد، تعویض های ایران علی رغم موفقیتش کلیشه ای است. بازی با آمریکا را به یاد بیاورید؛ حریف وقتی در شرایط سخت قرار گرفت سیستمش را تغییر داد، اما ما فقط بازیکنان را تغییر می دهیم.

عطایی گفت: سرمربی تیم ملی در جریان بازی درگیر مسابقه و شرایط آن است و فردی باید در کنار وی حضور داشته باشد که به او تلنگر بزند. در بازی با لهستان و در ست دوم زمانی که بازی ۲۲ بر ۱۲ به سود حریف بود کادر فنی ایران درخواست تایم استراحت می کند که این یک ایراد است. در مجموع عملکرد ایران فوق العاده است اما ضعف هایی هم وجود دارد که باید برطرف شود.

کارشناس والیبال ایران ادامه داد: وقتی تیم دچار چالش می شود چه فرآیندی داریم که تیم از چالش خارج شود؟ تیم ایران نوساناتی دارد که کادر فنی باید آن را کنترل کند، پس از بازی با فرانسه کواچ اعلام کرد که شاید حریف را دست کم گرفتیم به نظر من این نکته اصلاً خوب نیست چرا که فرانسه تیم بزرگی است و در مسابقات جهانی نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت.

عطایی در خصوص شرایط پاسورهای تیم ملی در سال های آینده خاطرنشان کرد: ما پاسورهای بسیار خوبی داریم که از جمله آنها معروف، مهدوی، وادی و… هستند. فکر می کنم مهدوی بدشانس بود که در زمان معروف به تیم ملی آمده چرا که معروف به قدری خوب است که هر پاسور دیگری به تیم ملی بیاید عملکردش دیده نمی شود. نباید فراموش کنیم که در بازی با آمریکا در مسابقات قهرمان قاره ها این مهدی مهدوی بود که شرایط مسابقه را به سود ایران تغییر داد.

کارشناس والیبال ایران در مورد آلمان حریف فردا شب ایران تصریح کرد: من کار سرمربی آلمان را دوست دارم. وی تمام کارها را با آگاهی کامل انجام می دهد حتی وقتی حاشیه سازی یا به داور اعتراض می کند. هینن از تمام امکاناتش استفاده می کند و به نظر من جزو چهار مربی برتر جهان است. کادر فنی آلمان قوی تر از این تیم است و همین موضوع کار را برای ایران سخت می کند.

وی با بیان اینکه شنیده هینن کری خوانی اش را قبل از بازی با ایران آغاز کرده، اظهار داشت: کری خوانی هینن تأثیر مثبتی روی بازیکنان ایران می گذارد و مطمئن هستم این کار به ضرر آلمان خواهد بود.