به گزارش مشرق، ریو فردیناند، مدافع منچستر یونایتد فصل گذشته با جدایی از این تیم راهی کوئینز پارک رنجرز شد. این بازیکن در گفت وگو با روزنامه " سان " به انتقاد از دیوید مویس پرداخت.

او گفت: بیشترین سردرگمی ما درباره روشی بود که او از ما می خواست تا توپ را به جلو ببریم. او گاهی به ما می گفت تا از توپ های بلند استفاده کنیم. بعضی بازیکنان احساس می کردند که بیشتر از هر زمان دیگری در دوران بازی خود توپ های بلند ارسال کرده اند. گاهی اوقات تاکتیک اصلی ما ارسال سانترهای بلند بود. این شرم آور است که ما در بازی خانگی خود مقابل فولام ۸۱ سانتر داشتیم! با خود فکر می کردم چرا این کار را انجام می دهیم؟ اندی کارول که برای ما بازی نمی کند! روش های او کاملا برای ما ناشناخته بود. گاهی اوقات از ما تعداد پاس های زیادی می خواست و به ما می گفت: " امروز از شما می خواهم ۶۰۰ پاس در بازی داشته باشید. هفته پیش فقط ۴۰۰ پاس دادید! این موضوع برای چه کسی مهم است؟ ترجیح می دهم ۵ گل با ۱۰ پاس به ثمر برسانیم. "

مدافع سابق منچستر یونایتد ادامه داد: تصمیم های مویس مرا کشت. می خواستم فریاد بزنم ولی یک بازیکن بودم پس مجبور شدم تا زبان خود را نگه دارم و کاری نکنم. دوران حضور مویس در منچستر یونایتد بدترین دوران حضور من در منچستر یونایتد بود. هیچ وقت برای یک بازی بزرگ کنار گذاشته نمی شدم ولی او جلو چشمان همه من را از لیست خط زد.

فردیناند در پایان درباره تصمیم دیوید مویس در محروم کردن بازیکنان از خوردن چیپس گفت: من و خیلی از بازیکنان منچستر عاشق خوردن چیپس بودیم اما مویس تنها یک هفته بعد از به دست گرفتن کار در اولدترافورد خوردن چیپس را ممنوع کرد. این قانون همه بازیکنان را عصبانی کرده بود. حدس بزنید بعد از رفتن مویس و به دست گرفتن امور توسط رایان گیگز چه اتفاقی افتاد؟ ۲۰ دقیقه از رفتن مویس گذشته بود و ما در حال گذراندن تمرینات با دوچرخه بودیم که یکی از بازیکنان گفت: می دانید باید پیش گیگز برویم و درخواست کنیم تا آن چیپس لعنتی را پس بگیریم.