به گزارش مشرق،پرسپولیس روز پنجشنبه به مصاف راه آهن خواهد رفت. دیداری که با توجه به وضعیت، جایگاه دو تیم و وضعیت حاکم بر این دو باشگاه تهرانی به شدت برای هر دو طرف حساس و سرنوشت ساز است. در یک سوی این رقابت حمید استیلی قرار دارد، سرمربی و مرد همه کاره راه آهن که در پرسپولیس به رستگاری نرسید و به واسطه نوع جابجایی که با علی دایی داشت به نوعی قربانی شد.

بی گمان بزرگترین تصویری که از دوران بازیگری حمید استیلی در اذهان تداعی می شود بازی های درگیرانه و متعصبانه او و از همه این صحنه ها بالاتر، صحنه گل او در جام جهانی ۱۹۹۸ به تیم ملی آمریکا است. گلی که گل قرن لقب گرفت تا برای سال ها نام استیلی را در کتاب قطور تاریخ فوتبال ایران حک کند.

اما آنچه که از دوران مربیگری حمید استیلی تداعی می شود نوع رسیدن او به نیمکت پرسپولیس و عدم موفقیتش در این تیم بزرگ بود. بی گمان هیچ کس فراموش نخواهد کرد آنچه را که سکوها با این حمید در پرسپولیس انجام دادند. در همان بازی اول مقابل ملوان و از دقیقه ۳۰ که شعارهای «حیا کن رها کن» و تشویق علی دایی بود. حمید استیلی اگرچه پس از آن با پرسپولیس ماند اما دیگر سرمربی نبود و در پست های کم توجهی چون مدیر آکادمی، مدیر تیم های پایه، مدیرعامل کانون پیشکسوتان و… مدیریت کرد تا در نهایت با همراهی یک «حمید» دیگر از پرسپولیس پلی به راه آهن بزند.

حمید استیلی یکی از بانیان اصلی حضور حمید سیاسی به عنوان عضو هیات مدیره در پرسپولیس شد، همانجایی که چند ماه قبل وزارت ورزش از استیلی مشاوره گرفت و علاوه بر اینکه او را عضو هیات مدیره کرد گروه مدنظر استیلی را نیز به عنوان اعضای هیات مدیره و اسپانسر برای مدیریت پرسپولیس انتخاب کرد.

هرچند که در ادامه انتخاب علیرضا رحیمی به عنوان مدیرعامل تمام نقشه های استیلی را به هم زد تا او با کمک حمیدرضا سیاسی همه کاره راه آهن شود. حالا شرایط کاملا عوض شده است. حمید استیلی در راه آهن همه کاره است و حمیدرضا سیاسی پس از چند ماه مرد اول تصمیم گیرنده و تصمیم ساز پرسپولیس لقب گرفته است.

تصمیم سازی که چند روز تصمیم گرفت علی دایی را از پست سرمربیگری پرسپولیس کنار گذاشته و «حمید» سومی را وارد داستان کند. حالا حمید درخشان مرد همه کاره فنی این باشگاه بزرگ است. درخشان که حالا آرزوهایش را برای محکم تر کردن جایگاهش در پرسپولیس به پیروزی در بازی روز پنجشنبه گره زده بی گمان تمام ابزارهایش را در اختیار خواهد گرفت تا در تقابل با «حمید» ی دیگر پیروز باشد. اگرچه حمید درخشان به نوعی همان راه را طی کرد که پیش از او حمید استیلی پیموده بود اما چه کسی است که نداند که این «حمید»(درخشان) شیوه بازی را بهتر از آن «حمید» بلد است و راه و رسم بازی در پرسپولیس را بهتر بلد است. به همین خاطر است که شاید پس از آن همه درگیری و داد و فریاد در تمرین روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته حالا کمتر صدای فریادهای «حیا کن رها کن» شنیده می شود و کمتر کسی است که نام دایی را فریاد بزند.

حالا در بازی روز پنجشنبه هر کدام از این ۳ «حمید» سوداهای خاص خود را در سر می پروارنند. استیلی به فکر پیروزی است و اثبات این واقعیت که بهترین فرد برای هدایت پرسپولیس بوده و در مقطعی مورد ظلم واقع شده است. تردیدی وجود ندارد که تمام تلاش استیلی این است که با رستگاری و موفقیت راه آهن به همگان ثابت کند که او «حمید» ی بود که شایسته هدایت پرسپولیس است و اگر در این تیم بزرگ مورد ظلم واقع نمی شد شاید می توانست یک مرد همیشگی برای این تیم باشد. در حالی که حمید درخشان در پی کسب اولین پیروزی مقابل راه آهن است، او به خوبی می داند که عدم دستیابی به پیروزی در این مسابقه می تواند چه مشکلاتی را برایش ایجاد کند و بالعکس اگر به پیروزی برسد میخش را محکم تر از آنچه که دیگران فکر می کنند به نیمکت پرسپولیس کوبیده است. درخشان به دنبال آن است تا به همه ثابت کند بهترین فرد برای هدایت پرسپولیس بوده و می تواند همان قلعه نویی برای استقلال باشد که سال هاست پرسپولیسی ها به دنبال او هستند. هر چند که نه «حمید» راه آهن و نه «حمید» پرسپولیس از شرایط فعلی راضی نیستند و دوست داشتند در شرایط بهتری به مصاف یکدیگر می رفتند. نه اینکه یکی از آنها هفته قبل با ۴ گل بدرقه شده و این یکی در بدترین حالت ممکن نیمکت را تصاحب کرده باشد.

حمید سیاسی نیز که نقش اول تصمیم گیری در هر دو باشگاه پرسپولیس و راه آهن را دارد بی شک روز پنجشنبه در دفتر شیک خودش با خونسردی منحصر به فردی خواهد نشست و جدال ۲ «حمید» را خواهد دید. بدون اینکه وسواس خاصی برای پیروزی یک کدام از آنها داشته باشد.