گروه ورزشی مشرق -مرحله سوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان در لهستان از امشب(سه شنبه) در ۲ گروه آغاز می شود.
تیم ملی کشورمان در اولین دور استراحت دارد و ۲ همگروه آن یعنی فرانسه و آلمان به مصاف هم خواهند رفت.
بهروز عطایی، مربی سابق تیم ملی والیبال در گفتگو بامشرقابراز امیدواری کرد تیم ایران قاطعانه به عنوان تیم اول از گروه خود به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کند.

برنامه و نتایج کامل مسابقات والیبال قهرمانی ۲۰۱۴ مردان جهان + جدول رده بندی

* والیبال ایران بعد از درخشش نسبی در لیگ جهانی خود را به جمع شش تیم برتر دنیا رسانده است.
ما پتانسیل رسیدن به افتخارات بیشتر را داریم فقط باید آهسته و پیوسته دنبال اهدافمان باشیم. درخشش در لیگ جهانی هم عاملی شد برای ترس رقبا از ما و هم سبب شد اعتماد به نفس بچه ها بیشتر شود.

* امشب دو رقیب ما در مرحله نیمه پایانی(آلمان و فرانسه) مقابل هم قرار می گیرند. ثبت چه نتیجه ای به سود ماست؟
قطعا پنج گیمه شدن بازی برایمان ایده آل خواهد بود. شخصا فکر می کنم آلمان علی رغم تمام توانایی های ویتال هینن سرمربی بلژیکی اش، توانایی شکست دادن فرانسه را ندارد، هر چند که نمی توان صد در صد از این بابت مطمئن بود.

* از فرانسه در دور مقدماتی شکست خوردیم. این دور چه نتیجه ای خواهیم گرفت؟
بازی دور مقدماتی را فراموش کنید. کواچ سرمربی تیم ملی اشاره درستی داشت که بچه ها فرانسه را دست کم گرفته بودند. نباید به آنها می باختیم، واقعا شرایط خوبی نداشتیم، باور دارم شرایط فنی تیم ایران بسیار مناسب تر از فرانسوی ها است.

*اما در ادامه راه فرانسوی ها برای سایر مدعیان هم دردسرساز شدند.
فرانسه تیم خوبی است اما نباید از این تیم که سطحش بالاتر از ما نیست یک غول ساخت. در تک تک پست ها بچه های ایران از فرانسوی ها سرترند. این یک شعار نیست، فرانسه و آلمان از نظر تکنیکی پتانسیلی به مراتب پایین تر از بازیکنان ایران دارند. به واقع ما تیم کامل تری داریم که می تواند در هر دو بازی این مرحله رقبایش راشکست دهد و سرگروه شود.


*پس پیش بینی شما این است؛ امشب فرانسه آلمان را شکست می دهد و دردوشب آینده، ما آلمان و فرانسه را؟
همین طوراست، ببینید قبول دارم که نباید رقبا را دست کم گرفت، مثلا سرمربی آلمان که حدود ۱۵۰ بازی ملی داشته در زمان بازیگری هم یک پاسور هوشمند بوده است، ویتال توانسته طی دو سال اخیر تفکراتش را به بهترین نحو در تیم آلمان جا بیندازد. با تمام این اوصاف من از ظرفیت نهایی تیمش حرف می زنم که پایین تر از تیم ماست. فرانسه هم تیمی نیست که در اذهان شکل گرفته است. شک ندارم که این تیم هم برابر ما شکست می خورد. آنها نظم خوبی دارند اما در قواره یک تیم با استانداردهای درجه یک نیستند و اما اینکه امشب چه تیمی پیروز شود؛ برای ما اهمیت چندانی ندارد وقتی می توانیم هر دو آنها را شکست دهیم. با این حال چه بهتر که با پنج گیمه شدن بازی امتیازاتش تقسیم شود.

*فکر می کنید در نهایت تیم ایران به چه جایگاهی دست پیدا کند؟
فکر نمی کنم یقین دارم روی سکو خواهیم بود.