به گزارش مشرق،طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی ستاد برگزاری هفدهمین دوره بازی های آسیایی مراسم اهتزاز و نصب پرچم کشورهای شرکت کننده در محوطه اصلی دهکده بازی ها آغاز شده که طبق اعلام آنان، مراسم اهتزاز پرچم کشورمان ظهر فردا برگزار می گردد.

این مراسم که در تمام ادوار بازی ها و با حضور نماینده کشور میزبان، مسئولان ستاد برگزاری، شهردار دهکده و کادر سرپرستی و تعدادی از کادر فنی و ورزشکاران هر کشور برگزار می گردد ساعت ۱۴ فردا(به وقت محلی) در محوطه بین المللی دهکده برای کشور ایران برگزار خواهد شد. کیومرثهاشمی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان که امشب(سه شنبه) وارد اینچئون می شود به همراه نمایندگان رشته های حاضر در دهکده در این مراسم حضور خواهد یافت.

را ه اندازی درمانگاه کاروان ایران

همچنین فرهاد مرادی شهپر مسئول کادر پزشکی درمانگاه کاروان ایران از راه اندازی درمانگاه کاروان ایران خبر داد و گفت: خوشبختانه تجهیزاتی که از ایران خریداری کرده بودیم در کنار تجهیزاتی که از کشور میزبان خریداری شده بود و آنچه ستاد بازی ها در اختیار ما قرار داده طی ۲ روز گذشته تحویل شده و ما از امروز رسما کار خود را در درمانگاه به منظور سرویس دهی به اعضای کاروان ایران آغاز کردیم.

وی ادامه داد: اگرچه از بدو ورود سرویس دهی آغاز شده ولی با اضافه شدن دارو و تجهیزات بیشتر به این مرکز ما سرویس دهی بهتری خواهیم داشت. مرادی در خصوص وضعیت درمانگاه و محل آن گفت: درمانگاه کاروان ایران در طبقه هفتم ساختمان شماره ۸۰۸ که مختص کاروان ایران است واقع شده و شامل بخش های معاینه، فیزیوتراپی، ماساژ با دستگاه و بخش اختصاصی بانوان می باشد که به صورت شیفت بندی در طول شبانه روز آماده سرویس دهی به کاروان ورزشی ایران خواهد بود.

مسئول کادر پزشکی درمانگاه ایران در دهکده بازی ها ادامه داد: پزشکان در قالب ۲ تیم ۴ و ۵ نفره طی هفته اول و دوم جای خود را عوض می کنند تا بتوانند بازدهی و سرویس دهی بهتر و مطلوب تری داشته باشند.

مرادی در ادامه یاد آور شد: طبق هماهنگی های انجام گرفته بخش بعدی داروها و مکمل ها ی مورد نیاز ورزشکاران و کادر فنی امشب به اینچئون می رسد و فردا طبق برنامه ریزی در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد.

امروز؛ ورود ۴ تیم دیگر ایران دهکده بازی ها

پس از ورود تیم های فوتبال، دوچرخه سواری(گروه اول)، ووشو، روئینگ، تیروکمان و وزنه برداری، اعضای تیم های ملی شمشیربازی، هندبال، جودو، تیراندازی و گروه دوم تیم ملی قایقرانی کشورمان نیز عصر امروز وارد اینچئون می شوند.

ملی پوشان اعزامی کشورمان به محض ورود به اینچئون مورد استقبال مسئولان کادر سرپرستی قرار می گیرند و پس از حضور و استقرار در دهکده بازی ها و انجام محله اسکان و تحویل اطاق ها آماده تمرین و حضور در سالن های تمرینی می گردند.

طبق برنامه ریزی ستاد برگزاری و همچنین اعضای کادر سرپرستی کشورمان سالن های تمرین از زمان ورود تیم ها طی یک جدول زمانی مدون در اختیار رشته ها قرار می گیرد تا کادر فنی تیمهای ملی بتوانند پروسه آماده سازی شاگران خود را بدون کم و کاست پیگیری نمایند.

اولین کشورهایی که مورد استقبال قرار گرفتند

ورزشکاران ۲ کشور ژاپن و سریلانکا به عنوان اولین کاروان های ورزشی در اینچئون مورد استقبال رسمی قرار گرفتند. پرچم این ۲ کشور به عنوان اولین پرچم ها به طور رسمی در دهکده ورزشکاران به اهتزاز در آمد. بیش از ۷۰۰ نفر در کاروان ژاپن و ۸۰ ورزشکار در کاروان سریلانکا حضور دارند. مراسم استقبال از کاروان ورزشی تیم ها تا ۲ روز آینده ادامه دارد. مشعل بازی های آسیایی هم امروز وارد اینچئون شد.

هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون از جمعه ۲۸ شهریور با برپایی مراسم افتتاحیه رسما آغاز خواهد شد.