به گزارش مشرق، غلامرضا رضایی در خصوص شرایط تیم فوتبال نفت، پیروزی این تیم مقابل استقلال، تغییر و تحولات رخ داده در باشگاه پرسپولیس و شکست سنگین تیم ملی امید مقابل ویتنام صحبت هایی کرد که در زیر می خوانید:

با توجه به پیروزی نفت مقابل استقلال، به نظر می رسد شرایط تیم تان برای ادامه مسابقات خوب شده است.

بله، خوشبختانه شرایط تیم ما خوب است و در مدت زمانی که تا بازی با استقلال فرصت داشتیم به خوبی این تیم را آنالیز کردیم و روی نقاط ضعفشان برنامه ریختیم و توانستیم خواسته های مربیان را در زمین پیاده کنیم و خیلی زود هم به گل رسیدیم و همین موضوع باعثشد تا انتها راحت بازی کنیم.

پیش از شروع بازی فکر پیروزی مقابل استقلال را در سر داشتید؟

ما برای پیروزی مقابل استقلال به میدان آمده بودیم، البته گل زودهنگام هم کمک کرد تا شرایط به نفع ما باشد و همه چیز دست به دست هم داد تا این نتیجه رقم بخورد. ما می دانستیم استقلال چطور بازی می کند اما شاید اگر استقلال گل اول را می زد نتیجه عوض می شد، با این همه ما تمرکز بالایی داشتیم و با همین موقعیت توانستیم بازی را ببریم.

شاید اگر در سایر بازی ها هم این گونه بازی می کردید شرایط بهتری در جدول رده بندی داشتید.


در یکی دو بازی هم ما در دقیقه ۹۰ گل خوردیم که اگر این اتفاق نمی افتاد چهار امتیاز ما در جدول بیشتر بود و به همین دلیل باید بتوانیم در همه بازی ها تا دقیقه ۹۰ تمرکزمان را حفظ کنیم.

چطور است که تیم شما مقابل تیم های بزرگ نتیجه می گیرد اما مقابل تیم های کوچک بعضاً نه؟!

شاید یکی از دلایل این باشد که بازیکنان ما انگیزه زیادی برای اینگونه بازی ها دارند و بیشتر تمرکز می کنند اما من امیدوارم که در همه بازی ها اینگونه وارد زمین شویم چرا که بازی آسان در لیگ وجود ندارد.

پس باید انتظار نتایج خوب از نفت در آسیا داشته باشیم چرا که قطعاً بازیکنان تیم تان برای این بازی ها هم انگیزه زیادی دارند!


قطعاً در آسیا هم انگیزه تیمی بالاست و منصوریان سعی می کند این روند خوب را در لیگ برتر هم ادامه دهد چرا که اگر در لیگ خودمان این روند را ادامه دهیم در آسیا هم کار راحت تری در پیش خواهیم داشت.

به عنوان بازیکنی که در تیم ملی امید هم بازی کردی باخت سنگین روز گذشته تیم کشورمان مقابل ویتنام را چطور ارزیابی می کنی؟

مطمئن باشید همه تیم های دنیا بر روی تیم های پایه شان کار می کنند و با برنامه ریزی وارد مسابقات می شوند و اینطور نیست که یک ماه قبل از شروع بازی ها یک تیم را تشکیل دهند. اگر زحمت نکشیم به نتیجه هم نمی رسیم. چهار سال قبل با غلامحسین پیروانی به گوانگجوی چین رفتیم و با اینکه خوب نتیجه گرفتیم اما یکسری اشتباهات هم وجود داشت چرا که خیلی ها فکر می کنند این مسابقات آسان است. این تیم تا چند ماه قبل دست منصوریان بود اما به نظرم با یک بازی نباید همه چیز را سیاه دید و انتقاد کرد. هرچند که به نظر من دست کم گرفتن تیم های حریف و برنامه ریزی اشتباه باعثبه دست آمدن چنین نتایجی می شود. شاید اگر همان بازیکنان امید می رفتند بهتر بود چرا که شرایط سنی آنها به مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ هم می خورد.

شاید این سیاه دیدن نتیجه بازی روز گذشته به دلیل تجربه ای است که جامعه فوتبال از تیم های پایه دارد چرا که معمولاً این تیم ها ناموفقند مگر اینکه خلافش ثابت شود!

من از شرایط تیم پایه زیاد اطلاع ندارم و به همین دلیل هم نمی توانم انتقاد کنم اما می دانم که اگر بر روی تیم های پایه مربیان خوب، فعالیت کنند و برنامه ریزی دقیقی هم وجود داشته باشد می توان نتیجه گرفت و این کار حتی در تیم های بزرگ هم نتیجه می دهد چه برسد به تیم های پایه که انگیزه زیادی برای یاد گرفتن دارند. متأسفانه فکر می کنم در تیم های پایه ما خیلی آموزش وجود ندارد و فوتبالیست های ایرانی هرچه خودشان بلد هستند را انجام می دهند.

به عنوان یک پرسپولیسی سابق در خصوص اتفاقات یک هفته اخیر این باشگاه و تغییر و تحولاتی که رخ داده چه صحبتی دارید؟


من دوست ندارم راجع به تیم های دیگر حرف بزنم اما این را می گویم که اگر کاری با هدف نباشد قطعاً تغییرات هم بی ثمر خواهد بود. همیشه این حرف را گفته ام که تغییرات باید با هدف باشد و اگر بی هدف تغییری انجام شود فایده ای نخواهد داشت.

به نظرت این تغییر و تحولات هدف دار بوده؟

ببینید اگر نظر شخصی من را بخواهید باید بگویم که اگر من مدیرعامل باشم به ریشه یابی علت می پردازم و کسی که به درد تیمم می خورد را حفظ می کنم. در تیم نفت فرصت شش ماه به منصوریان نمی دهند بلکه از او برنامه چند ساله گرفته اند و وقتی شرایط اینگونه باشد می توان کار کرد و حرف من هم این است که در هر تیمی تغییرات صورت می گیرد باید با هدف باشد.

کی روش هم وارد تهران شد تا باز هم به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان فعالیت کند. فکر می کنی با حضور او تیم ملی ما چه آینده ای خواهد داشت؟

کی روش آن اوایل که آمده بود بیشتر خودش بازیکنان را انتخاب می کرد و تمرکز زیادی بر روی بازی ها می گذاشت و امیدوارم که الآن هم باز شرایط همانگونه باشد و خیلی اتفاقاتی که قبل از جام جهانی افتاد دیگر تکرار نشود.

نمی خواهی بگویی چه اتفاقاتی رخ داده؟

این را از من نپرسید! این را از بازیکنانی که برزیل بودند بپرسید! مطمئن باشید یک روز همه چیز رو می شود و مشخص خواهد شد که چه اتفاقاتی رخ داده است. از بازیکنانی که در برزیل بودند بپرسید تا متوجه شوید چه اتفاقاتی رخ داده است.