به گزارش مشرق، رونالدینیو، ستاره پیشین تیم ملی برزیل که ماه گذشته به تیم کره تاروی مکزیک پیوسته است از سوی کارلوس مانوئل تروینیو، یکی از سیاستمداران این کشور مورد توهین نژادپرستانه واقع شد، زمانی که وی برنده توپ طلای سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ را در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی میمون خطاب کرد.

مسئولان باشگاه کره تارو به این اهانت نژادپرستانه واکنش تندی نشان داده اند و با شکایت از وی از مسئولان قضایی مکزیک خواستار مجازات عضو حزب محافظه کاران ملی مکزیک و معاون پیشین توسعه اجتماعی در شهرداری کرتارو شده اند.

کارلوس مانوئل تروینیو که ظاهراً از ازدحام و ترافیک به وجود آمده در نزدیکی استادیوم کورخیدورا به هنگام برگزاری مراسم معارفه رونالدینیو به هواداران کره تارو عصبانی شده است، در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی این گونه نوشت: من واقعاً دارم تلاش می کنم که با این وضعیت مدارا کنم اما از فوتبال متنفرم و بدتر از آن از اینکه این ورزش چگونه می تواند همه را به مشتی احمق تبدیل کند. از فوتبال بیشتر متنفر می شوم زمانی که می بینم مردم برای دیدن یک میمون، یک برزیلی که میمونی بی ارزش بیش نیست به خیابان های هجوم می آورند و راه را سد می کنند تا ۲ ساعت طول بکشد که به خانه ام برسم.

جملات تند تروینیو موجی از خشم را در فضای مجازی به وجود آورد طوری که او مجبور شد پیام خود را پس از دریافت صدها پاسخ حذف کند، هرچند او خیلی دیر اقدام به این کار کرد و پیامش در سایر شبکه ها منتشر شد.

در واکنش به این اتفاق، باشگاه کره تارو بیانیه ای منتشر کرده که در آن آمده است: تبعیض نژادی بی پروا و آزاد یک مشکل اجتماعی جدی است که به هویت مردم ضربه می زند. باشگاه گایوس بلانکوس دِکره تارو قویاً هرگونه نژادپرستی و تبعیض نژادی را محکوم می کند. تبعیض نژادی، بیگانه هراسی و بی عدالتی میان زن و مرد و دیگر فعالیت های تبعیض آمیز را نوعی از خشونت می دانیم که باید از جامعه ریشه کن شوند. مسئولان باید برای رفع این معضل پا پیش گذاشته و این اتفاق را برای همه به یک درس عبرت تبدیل کنند. همه ما میمون هستیم.