به گزارش مشرق، بخش عمده برنامه نود اتفاقات باشگاه پرسپولیس و برکناری علی دایی از سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه اختصاص داشت و عادل فردوسی پور سئوال برنامه اش را به این مسئله اختصاص داد که چه تصمیمی درباره پرسپولیس باید گرفته می شد: ۱ - برکناری دایی به همین شکل و انتخاب حمید درخشان ۲ - برکناری دایی به شکل محترمانه و انتخاب حمید درخشان ۳ - برکناری دایی به شکل محترمانه و انتخاب سرمربی دیگر برای پرسپولیس ۴ - ادامه همکاری دایی.

در پایان برنامه بیش از دو میلیون نفر در این مسابقه شرکت کردند و حدود ۴۸ درصد گزینه ادامه همکاری با علی دایی را انتخاب کردند.

پیش از قرعه کشی مسابقه هفته گذشته، فردوسی پور موفقیت های تیم ملی والیبال ایران و تیم کشتی فرنگی را تبریک گفت. وی ابتدا علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال را روی خط آورد و درباره شکست سنگین تیم امید و تمدید قرارداد کی روش صحبت کرد.

پخش تعدادی از مسابقات لیگ برتر و تقویم نود از آیتم های دیگر برنامه نود بود. در بخش نود درجه، عادل فردوسی پور تعویض اسکوربورد ورزشگاه تختی بعد از چندین سال را سوژه کرد و با نشان دادن تصاویری از اشک ریختن " پله "، آنرا به افتتاح اسکوربورد جدید مرتبط کرد! البته امیر قلعه نویی هم در این بخش از کنایه های مجری برنامه نود در امان نماند و فردوسی پور با به تصویر کشیدن حرکات سرمربی استقلال در بازی با نفت در کنار زمین، گفت که وی روش استپ کردن را به بازیکنانش نشان می دهد.

در این بخش همچنین به مجید جلالی و لباس وی اشاره شد: " مجید جلالی با گرمکن سرد و گرم چشیده خود در کنار زمین حضور داشت. این گرمکن از دوران طفولیت همراه آقا مجید است "! فردوسی پور با نشان دادن لیزرهایی که روی بدن خلعتبری در بازی سپاهان با پدیده افتاده بود، به اقدام این بازیکن در شکار غیر مجاز کنایه زد. مجری برنامه نود همچنین با طعنه به مشکل گلزنی پرسپولیس در گلزنی با سر گفت که شاید جذب امیر غفور و محمد موسوی دو بازیکن تیم ملی والیبال، این مشکل را حل کند!

با توجه به پرونده برنامه نود برای اتفاقات باشگاه پرسپولیس، مسابقات لیگ برتر در هفته هفتم خیلی زود پخش شد و مانور زیادی روی اتفاقات این هفته صورت نگرفت. علیرضا رحیمی مدیرعامل برکنار شده پرسپولیس با حضور در استودیو میهمان حضوری این برنامه بود. وی به طور مفصل از شروع مشکلات تا روز برکناری و اتفاقاتی که در این مدت افتاده بود، صحبت کرد. مهمترین افشاگری وی وقتی صورت گرفت که گفت: وزیر ورزش در همان جلسه اول خواست تا دایی را عزل کنیم. رحیمی همچنین گفت که سیاسی با محمد مایلی کهن هم برای سرمربیگری پرسپولیس مذاکره کرده بود ولی از تصمیم خود برای انتخاب مایلی کهن پشیمان شده بود.

رحیمی البته از پرداخت نقدی یک میلیارد تومان به وی در باشگاه صحبت کرد؛ مبلغی که به گفته رحیمی برای توطئه و دام بوده است. البته این کدها رمزگشایی نشد تا بر ابهامات موجود در روابط اعضای هیات مدیره با مدیرعامل سابق پرسپولیس افزوده شود.

در ادامه، حمیدرضا سیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه هم روی خط آمد. سیاسی بدون بالا بردن صدای خود، به تمام سئوالاتی که مطرح می شد جواب می داد. با این حال بعضی از کُدهای مهمی که رحیمی در صحبت هایش مطرح کرده بود، بی جواب ماند.

همچنین علی دایی، سرمربی سابق پرسپولیس هم روی خط برنامه آمد و درباره برکناری اش از این تیم و حتی دلیل اصلی برکناری اش از تیم ملی پرده برداشت. دایی فاش کرد که به خاطر اینکه قبول نکرده بود در ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد حضور یابد، بعد از بازی با عربستان دستور برکناری اش از سرمربیگری تیم ملی صادر شد.

در حالی که انتظار می رفت صحبت های جنجالی برنامه نود، به همینجا خلاصه شود محمد مایلی کهن سرمربی پیشین تیم ملی روی خط برنامه نود آمد تا برای دقایقی بینندگان این برنامه را شوکه کند. صحبت های مایلی کهن به اندازه ای تند بود که عادل فردوسی پور هم شوکه شد و نتوانست آنطور که باید و شاید پاسخ مایلی کهن را بدهد. بازیکن سالهای دور پرسپولیس در بخشی از تندترین حرفهایش خطاب به فردوسی پور گفت: شما فوتبال را به لجن کشیده اید!

برنامه این هفته نود طولانی ترین برنامه امسال عادل فردوسی پور بود که از حدود ساعت ۲۲:۳۰ شروع شد و در ساعت ۳ بامداد سه شنبه به اتمام رسید.