به گزارش مشرق، علی دایی درباره برکناری اش از سرمربیگری پرسپولیس عنوان کرد: من از هواداران پرسپولیس حلالیت می طلبم چراکه ما نیز مشکلات و نقاط ضعف هایی داشتیم. اما بعضی صحبت ها هست که باید عنوان کنم هرچند که تمام آنها را نمی توانم بگویم.

وی با اشاره به نحوه برکناری اش و خبری که در این خصوص در خبرگزاری ها منتشر شد، افزود: من با سایت ها قرارداد نبسته ام که با اخبار سایت ها و خبرگزاری ها برکنار شوم, باشگاه باید حکم اخراجم را به من ابلاغ میکرد. تا وقتی که به من حکمی ابلاغ نشده باشد من باید بر سر تمرین حضور پیدا کنم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره بخشی از برنامه نود که به موضوع سرمربی شدن دایی در تیم ملی اشاره کرده بود، گفت: آقای فردوسی پور من را آقای احمدی نژاد سرمربی تیم ملی نکرد او فقط در اخراج من از تیم ملی نقش داشت. من با دستور مستقیم آقای علی آبادی به آقای کفاشیان سرمربی تیم ملی شدم اما بعد از بازی با عربستان با دستور مستقیم آقای احمدی نژاد حکم اخراج من صادر شد. دلیل اخراج من هم این بود که آنها به من پیشنهاد دادند تا در ستاد انتخاباتی آقای احمدی نژاد حضور پیدا کنم اما من قبول نکردم و مرا اخراج کردند.

دایی خاطرنشان کرد: آقای رحیمی عنوان کرد که پس از تصمیم هیئت مدیره به اخراج علی دایی، من به آقای سیاسی گفتم اجازه بدهید به خود علی دایی بگوییم شاید خود او استعفا بدهد اما آقای سیاسی بعد از صحبت با تلفن به آقای رحیمی گفتند نه, علی دایی حتما باید اخراج شود. من می خواهم از آقای سیاسی بپرسم آن شخص چه کسی که با او تماس گرفت؟

وی با تمجید از عملکرد علیرضا رحیمی در طول مدیریتش در باشگاه پرسپولیس گفت: در این مدتی که من در خدمت پرسپولیس بودم فقط یک نفر را پشت تیم دیدم و آن آقای رحیمی بود و به جز ایشان شخص دیگری از تیم حمایت نمی کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در جلسه هیئت مدیره عنوان کردم در صورتی که مرا نخواهید خودم به راحتی کنار می روم زیرا پست و مقام برای من ارزشی ندارد و چیزهای دیگری در زندگی دارم که بسیار ارزشمندتر از آن هستند، اما از هفته دوم مصاحبه های هیئت مدیره علیه من شروع شد. نه تنها از هفته دوم, بلکه از روزی که هیئت مدیره تشکیل شد مصاحبه ها علیه بود.

دایی یادآور شد: عنوان کردند که تا دو سه روز دیگر سرمربی تیم را تعیین می کنیم. من ایراد را از آنها نمی بینم بلکه مشکل از کسانی است که آنها را بر سر کار آورده اند. از همان روز اول هم گفتم که در هیئت مدیره چه خبر است و آنجا چه چیزهایی علیه من و کادرم بیان می کنند.

وی به مشکلاتش با مسئولان وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل من از اسفند سال قبل شروع شد. یکی در آن زمانی که حرف های من و علی پروین به بیرون درز پیدا کرد و من اعلام کردم که در اتاق وزیر ورزش شنود گذاشته اند و مشکل دوم وقتی بود که آن لیست دومیلیاردی دروغین را منتشر کردند و من دروغی بودن آن را افشاء کردم چون که علی دایی زیر بار حرف زور نمی رود.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه ببینید آنهایی که در این مدت پرسپولیس را با مصاحبه هایشان نابود کردند چه کسانی بودند، عنوان کرد: این افراد چون در پرسپولیس نبودند برای تیم حاشیه سازی کردند. من وقتی که از پرسپولیس رفتم یک مصاحبه هم علیه پرسپولیس انجام ندادم. حالا کسانی گزینه سرمربی گری پرسپولیس شدند که علیه من مصاحبه کردند. یکی آقای درخشان و دیگری آقای مایلی کهن. شما صحبت های آقای درخشان را در زمانی که هیئت مدیره تشکیل شد ببینید. او گفت من به این هیئت مدیره هم امیدوار نیستم.

دایی با اشاره به صحبت هایی که از طرف وزیر ورزش و جوانان در خصوص خودش عنوان شده گفت: اگر از نظر آقای گودرزی وزیر ورزش مشکل فوتبال این کشور من هستم به من بگویند تا برای همیشه از فوتبال بروم.

وی همچنین پس از صحبت های محمد مایلی کهن علیه اش به فردوسی پور اظهار داشت: متاسفانه شما اجازه دادید در برنامه زنده به بنده توهین شود. او(مایلی کهن) اگر حرف درست می زد هیچ وقت در دادگاه محکوم نمی شد. من هیچ وقت با لباس شخصی تیم را تمرین ندادم. شاید یکی، دو بار با لباس شخصی به تمرین رفته باشم اما آن هم در روزهای ریکاوری بوده است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس، تأکید کرد: کاری به حرف هایی که زده شد ندارم و من کارهایم را با وکلایه قانونی دنبال می کنم. صحب هایم را در دادگاه خواهم زد.

محمد مایلی کهندر خصوص صحبت هایی که درباره اش در برنامه نود انجام شد روی خط تلفنی این برنامه آمد و گفت: خدمت شما آقای کی روشی پور و میهمان برنامه آقای رحیمی سلام عرض می کنم و ممنون از اینکه شما آقای کی روشی پور به من وقت دادید.

پس از آغاز صحبت های مایلی کهن عادل فردوسی پور واکنش نشان داد و خطاب به او گفت: آقای مایلی کهن اگر قرار باشد که اینطور صحبت کنید و در این فضا سخن بگوییم فکر می کنم صحبت نکنیم بهتر باشد.

مایلی کهن سپس به صحبت هایش ادامه داد و خاطرنشان کرد: شما(فردوسی پور) در حال نابود کردن فوتبال این کشور هستید، چرا منی که عاشق فوتبال هستم نباید صحبت کنم؟

وی خطاب به مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: آقای رحیمی شما می گویی که آقای سیاسی با مایلی کهن صحبت کرده است. آیا ایشان برای صحبت با من باید از شما اجازه می گرفت؟ ایشان پنجشنبه هفته گذشته به من پیام داد که می خواهم شما را ببینم و با هم قرار ملاقات گذاشتند. او از من مشورت خواست و هیچ پیشنهادی درباره سرمربی گری به بنده نداد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه، آقای رحیمی وقتی سرمربی تیمتان با لباس شخصی سر تمرین می رود شما چرا برخورد نمی کنید؟، اظهار داشت: بنده بعد از صحبت با آقای سیاسی به او گفتم که نوع برکناری سرمربی پرسپولیس کاملاً اشتباه بوده و احساسی برخورد کردید. سرمربی ای که هم دشمن خودش بود و هم دشمن هواداران! کجای دنیا دیده اید که سرمربی یک تیم با لباس شخصی به تمرین برود؟

مایلی کهن یادآور شد: رحیمی گفته ۱۴ میلیارد به او پول داده اند و این یعنی اینکه پول در اختیارش بوده است. مشکل این بوده که آقایان می خواستند با قلدری بمانند و اینکه می گفتند قراردادهای ما باید مشخص شود، یعنی فقط مشکل شان پول بوده است. سرمربی تیم به جای اینکه به امور تیم برسد کارهای دیگری انجام می داد.

وی درباره صحبت های دایی مبنی بر اینکه احمدی نژاد او را از سرمربیگری تیم ملی برکنار کرده، گفت: او می گوید آقای احمدی نژاد او را از تیم ملی برکنار کرده اما او در زمان آقای احمدی نژاد سرمربی تیم ملی شد. در حالی که می گفتند من احمدی نژادی هستم اما من که سرمربی تیم ملی نشدم!

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقاد از فردوسی پور، خاطرنشان کرد: شما اگر عادل بودی در برنامه سیاسی را هم دعوت می کردی. آقای کی روشی پور شما و اطرافیانت فوتبال را به لجن کشیده اید. کی روش که به شما توهین کرد هیچ چیز به او نگفتی اما به من گفتی نژادپرستم. فوتبال ما باید جزو ۱۰ تیم برتر دنیا باشد اما شما و دار و دسته ات فوتبال را نابود کرده اید و اکنون ۱۶ سال است که آنتن دست شماست.

فردوسی پور در واکنش به این صحبت های مایلی کهن گفت: شما همیشه برای من محترم و مایلی کهن هستید و بهتر است به من که نه، اما به مردم احترام بگذارید.