به گزارش مشرق، حمیدرضا سیاسی در خصوص اظهارات علیرضا رحیمی مبنی بر اینکه وزیر ورزش باعثبرکناری علی دایی شده است، گفت: در تصمیم هیئت مدیره مبنی بر برکناری علی دایی وزارتخانه و وزیر ورزش هیچ نقشی نداشتند و دستوری به ما نرسیده بود. اگر آقای وزیر مسئله ای را به طور خصوصی به آقای رحیمی گفته اند من از آن اطلاعی ندارم.

وی افزود: هیچ وقت فشاری روی هیئت مدیره نبوده که دایی را برکنار کنیم و در جلسات مان نیز صحبتی در این خصوص نداشتیم. برکناری دایی به جز نتایج ضعیف هیچ دلیل دیگری نداشت.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره این که در خرید بازیکنان همکاری با مدیرعامل پیشین نداشته است، گفت: در انتخاب بازیکن و مذاکره با بازیکنان هیچ وقت نظری نداده ام و مشکلی هم با رحیمی نداشتم. آقای رحیمی در بیشتر کارهای نشان داده که موفق است و در مذاکره با بازیکنان نیز اختیار تام داشتند.

سیاسی درباره این که رحیمی اعلام کرده در جذب اومانیا کمکی به او نشده و برخلاف صحبت ها عمل شده است، عنوان کرد: درباره اومانیا بنده وظیفه داشتم مسائل را به هیئت مدیره انتقال دهم و آن ها را متقاعد کنم. بودجه ما برای جذب بازیکن مشخص بود و مشکلی هم برای جذب اومانیا نداشتیم.

وی یادآور شد: باید بگویم این هیئت مدیره همراه ترین هیئت مدیره بوده است. تنها مشکل ما با آقای رحیمی نحوه هزینه کردن او بود و نمی توانستیم این موضوع را تحمل کنیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تأکید کرد که اعضای هیئت مدیره این باشگاه از روز اول روی ماندن دایی اتفاق نظر داشته اند و افزود: نتایج ضعیفی که از هفته چهارم و پنجم شکل گرفت باعثشد که با به فکر تغییر و تحولات باشیم.

سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبالی است یا نه، گفت: من عاشق فوتبال بودم و هستم اما زمانی که می توانستم فوتبال بازی کنم متاسفانه زمان جنگ تحمیلی بود و ترجیح دادم در آن زمان در میدان جنگ حضور داشته باشم.

وی همچنین درباره فوتبالی نبودن اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در هیئت مدیره ما آقای زادمهر و استیلی فوتبالی بودند. با اینکه گفته می شد این دو با دایی مشکلاتی دارند اما آنها مشکلات شان را در تصمیم گیری دخیل نمی کنند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس همچنین درباره رحیمی و رفتار او گفت: آقای رحیمی مدیر بسیار قابلی است اما به خاطر حساسیت های کاری اش زود از کوره در می رود. ما می توانستیم مشکلات را در کنار یکدیگر حل کنیم و همیشه هم با آقای رحیمی همراه بودیم.

سیاسی در واکنش به این موضوع که به تنهایی باعثبرکناری دایی شده است و دیگر اعضای هیئت مدیره نقشی نداشتند، عنوان کرد: بنده یک رای در هیئت مدیره دارم و تنها تنظیم کننده جلسات هستم. به این دلیل هم در هیئت مدیره حضور پیدا کردم تا اگر احیاناً روی اسپانسر به مشکل خورد و چک هایش پاس نشد بتوانم به تیم کمک کنم.

وی با بیان اینکه دیگر وقت تغییر کادرفنی فرارسیده بود و با توجه به بازی های پیش رو سرمربی جدید می تواند شرایط بهتری را در تیم رقم بزند، درباره مذاکره اش با درخشان و مایلی کهن نیز گفت: ساعت ۹ شب سه شنبه با آقای درخشان مذاکره کردم تا نظرش را برای حضور در پرسپولیس جویا شوم. با آقای مایلی کهن نیز مذاکره ای برای مربیگری نداشتم بلکه فقط به عنوان یک کارشناس فنی با او صحبت کردم. ایرادی ندارد که با این مربی بزرگ صحبت کنم و از او مشورت بگیرم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به صحبت های رحیمی مبنی بر اینکه وی پیشنهاد پرداخت یک میلیارد پول به مدیرعامل پیشین باشگاه داده بود، اظهار داشت: باشگاه به پول نیاز داشت و می خواستم این یک میلیارد را به آقای رحیمی بدهم تا هرکجایی که احساس نیاز کرد برای باشگاه خرج کند.

سیاسی بار دیگر تاکید کرد که وزارت خانه نقشی در برکناری علی دایی نداشته و یادآور شد: به این دلیل که دایی توانسته بود تیم را نایب قهرمان کند نظرمان این بود به کارش ادامه دهد اما بعد از ادامه پیدا کردن کار نتایج مطلوب نبود و تصمیم به برکناری او گرفتیم.