به گزارش مشرق،علی کفاشیان در خصوص بحثتمدید قرارداد کی روش و توافقاتی که برای ادامه همکاری دو طرف شده است، عنوان کرد: خوشبختانه توافقات انجام شد و آقای کی روش فردا(سه شنبه) به ایران می آید تا قرارداد را امضا کنیم و او کارش را آغاز کند.

وی با اشاره به این که قبلاً ته دلش راضی به ماندن کی روش نبوده ادامه داد: تنها مشکلی که وجود داشت و دوست نداشتم کی روش بماند مسائل مالی بود که در این خصوص نیز امیدوارم حمایت مالی بیش تر و بهتر صورت گیرد تا مشکلات را پشت سر بگذاریم.

رئیس فدارسیون فوتبال کشورمان درباره این که گفته می شد برخی مسئولان به او فشار آورده اند تا کی روش را برگرداند، گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی نبود و برخی مسئولان که گاهی اوقات صحبت هایی می کنند به فکر تیم ملی هستند. حتی با آمدن به فرودگاه نشان داده اند که به فکر تیم ملی هستند اما این که به ما گفته باشند کسی باشد یا نباشد، وجود نداشته است.

کفاشیان در خصوص شکست ۴ بر یک تیم فوتبال امید مقابل ویتنام در بازی های آسیایی اینچئون عنوان کرد: این تیم برای نخستین بار با حضور وینگادا بازی رسمی انجام می داد. وینگادا ترکیبی از بازیکنان زیر ۲۳ سال و تیم المپیک را به اینچئون برده و باید به او فرصت داد. باید بازی های بعدی را هم ببینیم و بعد از آن نتایج را ارزیابی خواهیم کرد تا به نتیجه برسیم.

وی در واکنش به این موضوع که چرا در تیم امید از ۷ بازیکن زیر ۲۳ سال استفاده شده و آن ها در المپیک نمی توانند این تیم را همراهی کنند، اظهار داشت: من هم موافقم که که نباید ترکیب را این گونه بچینیم اما در کار ما هم دخالت می کنند. مسلماً اولویت باید تیم المپیک باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان یادآور شد: با گذشت زمان وضعیت تیم امید را ارزیابی می کنیم تا به نتیجه درستی برسیم. امیدوارم بازیکنان نیز کار را جدی بگیرند و تیمی را دست کم نگیرند. همه تیم ها سرمایه گذاری کرده اند و نباید به اسم آن ها نگاه کنیم. ما مطمئناً نتایج را ارزیابی می کنیم و برای المپیک کارمان را جدی آغاز می کنیم.

کفاشیان درباره حذف تیم نوجوانان نیز گفت: تیم خوبی داشتیم اما نمی دانم چرا تیم های ما همیشه در مرحله حذفی و آن هم مقابل تیم هایی مانند کره شمالی اینگونه بازی می کنند. باید این موضوع را ارزیابی کنیم، چرا که بازی های حذفی همیشه پاشنه آشیل تیم های ما بوده است.

وی همچنین درباره مشکلات تیم امید در اردوی چین و این که ۷ بازیکن در یک اتاق می خوابیدند و امکانات نبوده، عنوان کرد: برای تیم امید هتل گرفته شده بود و نمی دانیم این که ۷ نفر در یک اتاق می خوابیدند درست است یا نه. باید در این خصوص پرس و جو کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با اشاره به مصاحبه خانزاده که گفته بود بازیکنان باید بعد از تمرین منتظر باشند و نوبتی دوش بگیرند، اظهار داشت: شاید یکی دو بار این اتفاق رخ داده است اما این مسائل برای اردوی چین بود.

کفاشیان همچنین درباره حرکتی که خانزاده در بازی با ویتنام انجام داد و این موضوع باعثاخراجش شد، گفت: بازیکنان وقتی عصبی می شوند چنین کارهایی را انجام می دهند و از این صحنه ها در لیگ هم دیده ایم. این مسئله را باید جدی بگیریم و البته نمی دانیم چرا در تیم های کی روش چنین اتفاقاتی رخ نمی دهد و باید این موضوع را بررسی کنیم.