به گزارش مشرق،مهدی تاج در مورد جلسه با نصرالله سجادی گفت: وزارت ورزش از برگزاری لیگ امسال رضایت دارد زیرا شاهد مسابقات کم حاشیه ای بودیم و ارزیابی وزارت مثبت است.

وی با اشاره به شرایط مالی باشگاه ها عنوان کرد: ۱۲ باشگاه لیگ برتری عملکرد مالی خوبی داشتند اما پاسخ ۴ باشگاه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و پیکان قانع کننده نبود. در مورد باشگاه پیکان باید بگویم پاسخ آنها در مورد دو بازیکن قانع کننده نیست. یکی از آنها مهدی رحمتی است. پاسخ های سپاهان نیز قانع کننده نبوده است و میزان سؤالات از این باشگاه زیاد است.

وی ادامه داد: در مورد پرسپولیس شرایط بهتر است اما در مورد استقلال هم قرارداد تعدادی از بازیکنان باید کاهش پیدا کند و همه باشگاه ها باید قانون را رعایت کنند و تبعیضی بین آنها قائل نشود. ما باشگاه درجه یک و درجه دو نداریم.

تاج در مورد اینکه چه برخورد قانونی با باشگاه های متخلف انجام خواهد شد، گفت: بازرسان ما به این نتیجه رسیدند که این باشگاه ها از آئین نامه عبور کرده اند بنابراین احتمال دارد این باشگاه ها از جذب ۶ بازیکن در نیم فصل محروم شوند و مجازات های دیگری در مورد آنها در نظر گرفته شود.

وی با ابراز رضایت مالی از لیگ گفت: نسبت به فصل گذشته هزینه ها بسیار کاهش پیدا کرده است. استقلال فصل گذشته نزدیک به ۴۰ میلیاردتومان هزینه کرد در واقع ۳۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است. در مورد پرسپولیس هم هیچ کس نمی تواند بگوید فصل گذشته چقدر هزینه شده است فقط گفته می شود نزدیک به ۱۰۰ میلیارد بدهی مانده است. شرایط انضباطی مالی لیگ امسال بسیار راضی کننده است اما انتظار داریم این شرایط بهتر شود.